Polecane posty

Karol06    364

Jest wymagany. Wszedł też taki przepis że jak są dwa koguty to nie musisz mieć sprawnych hamulców.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kogut to najwyżej kurze potrzebny , a nie na przeglądzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Człowiek się pyta a wy pieprzycie trzy po trzy bez sensu i kpicie sobie. Forum to nie miejsce do kpin i żartów! a do pomagania sobie wzajemnie i wymieniania się doświadczeniami, patentami, by żyło się nam lżej w tym XXI wieku. Skąd w was tyle goryczy i nienawiści oraz braku życzliwości?. Jak nie macie nic mądrego do powiedzenia to lepiej nie mówcie nic.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kogut nie jest na wyposażeniu standardowym ciągnika ,i nie jest wymagany ,a i jego uzywanie jest zabronione jeśli nie ma sie odpowiednich zezwoleń ,

Daaniel766 pisze bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Lampa błyskowa pomarańczowa " kogut" wymagana jest przy poruszaniu się pojazdem ponadnormatywnym. W przypadku ciągnika rolniczego z osprzętem lub  pojazdu wolnobieżnego o szerokości powyżej 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wymagany kogut.,ewentualnie kaczka. Trzeba dać po cichu diagnoscie jak boisz się że twoja maszyna może nie przejść przegląd u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Andrzej  podaj dokładny zapis w kodeksie ,,nie ma takiego

i za stosowanie jego bez uzasadnienia jest mandat karny

swiatła ostrzegawczego mogą używać pojazdy pracujące na drodze ,i pojazdy ponadgabarytowe ktore maja stosowne zezwolenia na przejazd 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie wnikam w temat zezwoleń na przejazd pojazdów ponadnormatywnych , bo taki transport musi być stosownie oznaczony, natomiast nie każdy transport ponadnormatywny wymaga zezwolenia ( dotyczy pojazdów ciężarowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

andrzej78 Niestety ale jak sama nazwa mówi ponadnormatywny, nawet autolawety które są często po załadowaniu już gabarytami ze względu na długość potrzebują zezwolenia z tą różnicą że gabaryty mniejszych klas mogą jeździć bez większych ograniczeń i takie zezwolenie dostajesz na rok na dane auto czym gabaryt większy tym ograniczeń więcej tj. jazda po 22, określonymi kategoriami dróg, a największe po dokładnie wyznaczonej trasie. To tak w skrócie, ew. jak Ci hardkorowi co w Suwałkach zeszłego roku ronda poblokowali 27m zestawami bez żadnych zezwoleń 😂 http://www.suwalki.info/informacje-22550-27-metrowe_pojazdy_zablokowaly_ruch_na_ulicy_Raczkowskiej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uycjhARES    0

A to nie jest przypadkiem tak, że gdy się nie ma światła ostrzegawczego to jest wymagany trójkąt na błotniku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie , Trójkąt jest obowiązkowy , tylko jakoś przestano tego przestrzegać i egzekwować . Kogut to jedynie moda . Ani jedno , ani drugie diagnosty nie obchodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Witam.

Warto przeczytać, dotyczy stosowania koguta.

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/8222-kogut-8221-kiedy-mozna-go-uzywac,54416.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Odnośnie kogutów jak uważcie te montowane na trzpieniu lepsze beda z giętkim elastycznym mocowaniem czy sztywne? zamówiłem 1 szt na zdjeciu był trzpien stały a dostałem z harmonijką. W zasadzie na harmonijce tez jest dosc sztywny i raczej nie powinien sie telepac przy ruchu maszyny, ale jest nieco dłuższy i lampa jest wyżej


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

W dzisiejszych czasach lampa błyskowa to podstawa bezpieczeństwa pojazdów wolnobieżnych na drogach o dużym ruchu oraz w złych warunkach pogodowych czy po zmroku. Sam trójkąt niewiele da jesienią czy zimą późnym wieczorem lub przy rozrzutniku obornika a i wielu nie włączy nawet świateł. Do traktora lepszy na trzpień giętki bo zabezpiecza przed połamaniem lampy i dachu jak wjeżdżasz do niskiego pomieszczenia i zapomnisz się a zapomnisz czy gałęzie. Lampa też ma wystawać poza dach pojazdu by była widoczna z czterech stron a nie tylko z jednego boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawlaki
      Witam ,pomóżcie mi podłączyć koguta do mf6140 . Przy dachu jest kabel zasilający który trzeba podłączyć do koguta , ale nie wiem gdzie on później idzie czy do bezpieczników czy do wyłącznika i którego , bo przy kierownicy mam trzy zaślepione i dwa pod dachem też zaślepione czyli też wolne . Proszę o pomoc w podłączeniu
    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez woxniu
      Witam, jestem właścicielem ciągnika CASE JXU 105 i mam problem dotyczącym "koguta" gdyż fabrycznie w tym modelu na dachu jest metalowa podstawa pod koguta, aczkolwiek mam pytanie jak mógłbym go zamontować na jakimś uchwycie, rurce, ponieważ z dachu on po prostu spada zbyt często.
       
      Prosiłbym o jakieś wskazówki, dzieki z góry.
      Pozdrawiam WOźniu
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam posiadam Zetora 8011 Turbo i mam takie pytanie, czy dało by się założyć do niego koguta?
      Z tego co wiem to widziałem już kilka podobnych sprzętów z kogutami.
      Mój zetorek często jeździ z opryskiwaczem itd, często wieczorami..
      Chciałbym żeby był bardziej widoczny oraz nie stwarzał zagrożenia.
      Może ktoś już montował koguta w podobnym traktorze..
      Prosiłbym o pomoc, a mianowicie jak to zrobić?
      Co z włącznikiem, gdzie najlepiej kupić i czy warto tzn czy długo wytrzyma
      Tak wygląda
    • Przez Danielson21
      Witam. Wpadłem na pomysł aby podpiąć drugiego koguta. I problem jest taki żeby nie rozkręcać całej kabiny to podłączyłem się pod pierwszy kogut (kable wychodzące z kabiny do uchwytu ). I gdy łączę się z drugim kogutem  pali bezpiecznik 5A. Ponieważ fabrycznie traktor ma rozdzielenie na dwa bezpieczniki ale chciałem pokombinować i na próbę wstawiłem bezpiecznik 7.5A i wszystko ładnie śmiga i chciałbym się zapytać czy nie dojdzie do spalenia kabli w instalacji ? Albo innych komplikacji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj