Dominikst

Problem ze skrzynią w zetorze 9540

Polecane posty

Dominikst    0

Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?

Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Historyk    0

Jedynka jako pierwszy bieg, ma to do siebie, by ją wrzucić, trzeba jechać wolno lub stanąć w miejscu. Te zgrzyty to w tym przypadku nic dziwnego. Tak przewrotnie zapytam, chyba od niedawna jeździsz tym sprzętem? ;  )

Ogólnie problem może właśnie tkwić w wbijaniu na chama biegów, tak aż coś się rozpierdzieliło. Ze skrzynią trzeba delikatnie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

w tych modelach wszystkie biegi  ,łącznie ze wstecznym, są synchronizowane a skoro piszesz ,że 1 wchodziła ze zgrzytem  to już synchronizator nie działał . Albo przesuwka synchronizatora  albo zatrzask wodzika przyczyną blokowania

Spróbuj odkręcić dekiel w którym mocowana jest wajcha


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Historyk    0

Nawet w synchronizowanej skrzyni bywa, że pojawi się zgrzyt przy wbijaniu biegu. Choćby jak zmieniasz na wyższy bieg, szybko, bez odczekania choć chwili po przyciśnięciu sprzęgła, to może pojawić się ten niemiły odgłos. Poza tym jak dobrze pamiętam, to w instrukcji obsługi serii 7520-10540 jest przykaz, by przy zmianie biegów odczekać 2 sekundy od naciśnięcia sprzęgła do wbicia kolejnego przełożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Historyk
      Witam, w moim Zetorze 10540 siłownik od wspomagania "przepuszcza" olej. Chcę go oddać do naprawy, ale nie wiem jak się zabrać do wyjęcia go z traktora.
      Czy trzeba spuszczać olej od wspomagania, czy wystarczy zatkać przewód?
      Łatwa to ogólnie robota? Może macie jakieś doświadczenia z takimi pracami?
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj