Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateo105    24

witam wszystkich uzytkownikow mam pytanie do kogos kto byc moze mial ten sam problem co ja otoz chce postawic silos bin 60 i wiem ze musze wyrobic plany i pozwolenia lecz ogolne warunki zabudowy mowia ze musze zachowac 4 m od granicy dzialki. lecz mam 1 problem gdyz w zaden sposob nie pasuje mi stawiac tak daleko gdyz wyjdzie na to ze juz zadnego garazu wiecej na maszyny nie postawie. I tu moje pytanie czy istnieja jakies przeslanki ktore mowia ze mozna blizej stawiac za np.zgoda sasiada?? wiem ze rodzice kiedys postawili wielki garaz 1,5 m od miedzy ale to bylo 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Nie ma. Idź do starostwa bo przepisy zmieniają się często. Ostatnio pytałem na jesieni o wiatę. 4 m i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzk4    68

pytalem o garaz to budynek gosp to 4 m od granicy. pyralem o wiate to do 50 m2 bez zgloszenia i papierów i odległości. Wiec stoi garaż bez drzwi czyli wiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

wydaje mi się że wiaty też muszą być odsunięte od granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie , nie muszą . No ale budynek gospodarczy to 3 metry , a nie 4 jak kolega podał . No chyba że pytał o garaż , a to już według prawa budowlanego co innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

kiedyś było, że 3m jak dach miał spadek w przeciwną stronę niż do granicy oraz budynek nie ma okiem (mogą być luksfery) od strony granicy. Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę rodzaj i odległość od budynków na działce sąsiada (i własnej) - oprócz przepisów budowlane są jeszcze przepisy przeciwpożarowe (czy jakoś się tak nazywające).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

W prawie budowlanym ( może się zmieniło ale) jak sąsiad tobie tak ty sąsiadowi  :jeśli sąsiad ma w granicy ty możesz w granicy z tym 1,5 m może być podobnie . ja napisałem do ministra infrastruktury o odstępstwo budowlane i po pół roku dostałem zgodę na budowę w granicy i nawet sąsiada nie pytali chociaż pisał sprzeciw a plan zagospodarowania zakazywał   . Po roku już trochę przekornie po raz drugi napisałem do ministra i znów dostałem zgodę na odstępstwo 2016 r . Jeśli nadal ministerstwa są podzielone jak kiedyś to jest to minister infrastruktury . Powinieneś opisać brak miejsca mapkę z geodezji opis budynku budowli jeśli sąsiad się zgadza to taką zgodę z poświadczonym podpisem i czekać . Na twoim miejscu nie stawiał bym silosa -wieczne problemy i nigdy nie zmienisz jego przeznaczenia a bywa różnie ja postawiłem magazyn płaski (hala ściany blacha przesuwne bramy wszystkie strony  a od środka na 1,6 m wysokości  deski 7 cm grubości topola  pomiędzy słupami jako ściana oporowa rozbieralne , wchodzi tam 300 450 t ton kukurydzy jeśli nie potrzeba magazynu jest hala na maszyny W okolicy wszyscy pukają się w czoło ze byli tak durni że stawiali silosy .Rozładunek otwierasz burtę i kiprujesz 2 min  załadunek ładowacz czołowy lub ślimak sprawdzone naście lat niezawodne -warto rozważyć 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

A może jeśli sąsiad jest normalny i jest opcja dogadania to odkup od niego kilka metrów działki, postaw na granicy a za kilka lat sprzedaj sąsiadowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

to realne ale kosztowne bo geodeta wytyczenie księgi notariusz i po latach  z powrotem zakładając że sąsiad ryzykant bo wiadomo niekiedy jak się kończą takie  umowy chyba że piszemy oficjalnie u notariusza że po np 3 latach kupujący sprzedaje z powrotem ale to dość dziwny zapis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego czy nie? Bo jeśli nie i stosują ogólnopolski wymóg 4m od granicy to można wystąpić do ministerstwa o odstąpienie od tego warunku. W starostwie w wydziale budownictwa powinno ci doradzić jak to zrobić. Podobno ministerstwo często przychyla się do takiej prośby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
10 godzin temu, mateo105 napisał:

akurat moim sasiadem jest gminna droga.

 i też tak miałem w narożniku 40 m droga i 15 sąsiad (wredny)  napisałem i na gminę dostarczyłem decyzję nie odważyli się podważać a pamiętaj że w granicy tak a 1 czy 1,5 nie zgodzą się nie wiem czemu do ministra nic nie kosztuje a pisałem sam jak napiszesz wyślij na priv to sprawdzę i poprawię na prawdę warto 6 m-cy minie a będziesz zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      Jak myślicie zdałoby to egzamin?
      Podłogą beton. 
      Ściany wysokie na 2-2.5m z blachy trapezowej. Słupy metalowe co tyle metrów ile trzeba. Przykrycie z plandeki opierajacej się  na trókątnych poprzeczkach jak w naczepie ciezarowej. 
      Silos byłby przejazdowy. Szerokość powiedzmy 8 metrów. Długi ze  20.  Jedna sciane możnaby dostawiac z gotowych elementów a na drugiej zrobić drzwi. Blachę używaną można kupić bardzo tanio. Słupy też po cenie złomu. Plandeka jak do przyczep na metry. Trójkąty wyspawać i gotowe. Albo nawet z amelinium zrobic zeby bylo latwo montować. Raczej przez zimę bym tam nie trzymał ale do grudnia? Koszt na szybko policzony to ok 15 tys.  Ok 250-300 ton pszenicy by weszło do takiego magazynu 
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez Michal5
      Jakom prasę rolującą wybrać do Ursusa C330M żeby sobie dawał w miarę radę z nią i czy jest do niego sens kupować prasę rolującom prasa kostkująca odpada 
    • Przez jasiek11961
      Witam. Szukam siewnika zbożowego 3 metrowego UŻYWANEGO , najlepiej Amazon d7 specjal lub gaspard m300 Macie może kogoś kto sprzedaje coś godnego polecenia budżet maks. 8500zl woj.Lubelskie i okolice
    • Przez DeYsY
      Witam.
      Zamierzamy zainwestować w silosy z lejem zewnętrznym +/- 60 ton ładowności. 
      Jaką firmę doradzacie, a którą nie.
      Jaką macie opinie.

      Z góry dzięki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj