Polecane posty

Fredovsky    0

Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Podciągnąć na sworzniach przy pompkach albo zaolejone okładziny albo zużyte okładziny albo zużyty bęben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0

Właśnie szczęki są jak nowe i bębny też nie są dojechane bo ciągnik przez 20 lat nie miał hamulca przejeździł może 100mtg po remoncie i teraz jak poszły to wymianiałem cylinderek 

Spróbuję je podocierać jeśli mogą być zaolejone ale rozbierałem tylko jedną stronę wiec druga powinna latać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Fredovsky napisał: Chodzi o te popychacze co wchodzą do pompek ? Popychacze ustaw na 2 mm luzu względem tłoczka w pompce. Pedał się wytworzył? Czy ucieka podczas trzymania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Czyli nie wytwarza ciśnienia. Zobacz czy płyn gdzieś nie ucieka. Np. przy rurce na cylinderku bo była odkręcana. Zalej pełny zbiornik płynu i zobacz czy ubywa. Jeżeli ubywa to gdzieś ucieka. Jeżeli nie a pedału nie ma to może pompka przepuszczać lub jest jeszcze zapowietrzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

A ja myślę że pompka może przepuszczać w środku jak sie da to można w niej wymienić uszczelniacze ale lepiej odrazu zsłożyć nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Mi pompki czeskie zetorowskie wytrzymują 2 lata teraz kupiłem coś taniego to od razu puszcza gówno straszne robią. Możesz jeszcze to https://allegro.pl/oferta/c-360-zestaw-naprawczy-pompy-hamulcowej-dlugiej-7876118405?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
Fredovsky napisał:

Właśnie pompka ma 2 lata może 100 godzin przejeździła

No ale jak masz takie objawy co napisałem to jedynie pompka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj