biznes12

polska czerwona,biało-czarna, białogrzbieta, czerwono-biała

Polecane posty

biznes12    23

Interesuje mnie rasa zachowawcza polska czerwona, białogrzbieta, czarno-biała, i czerwono-biała ktora z tych ras daje więcej mleka i jak z mięsnoscią, zdrowotnością? czy hoduje ktos takie krowy na większą skale? polska czerwona jest dość rozpowszechniona i jest prowadzona w kierunku mięsnym jak z pozostałymi?

z góry dzięki za jakiekolwiek informacje i doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łorawiok    43

Nie biorę udziału w tym programie , ale każdemu bym polecił polecił czerwoną - białą . Duża rasa , niewybredna , świetnie wykorzystuje pasze objętościowe , na łące goli aż miło . Fajne cielaki przynosi, no i mleczność też w porządku. Trochę wrażliwa na upał , i w takie dni dobrze by było żeby miała jakieś zacienione miejsce . Ciekaw jestem , czy koszty uczestnictwa w programie i zobowiązania są duże , bo ten dodatkowy tysiąc od sztuki , wygląda na lepszy interes niż hodowla czystych ras mlecznych , czy mięsnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Też mnie ciekawi jak jest z hodowlą tych ras w Polsce.
Bardzo podobają mi się białogrzbiete, ale szczerze pisząc to nie widziałam w ogłoszeniach żeby ktoś sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Miał u nas gościu białogrzbietą. Taka mała krówka , cielaki małe , mleka tyle co kot napłakał. Może to indywidualna sprawa , bo np czerwona też oficjalnie nie daje dużo mleka, a sąsiadka miała trzy takie i dawały go sporo,  ale strasznie twardo się doiły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

z tych czterech ras za najsłabszą uznaje polską czerwoną. Ani z tego mleka , ani z tego opasa. Pozostałe zaliczyłbym do bydła ogólnoużytkowego , mleko na dobrym poziomie i cielaki nadając e się do opasu.

A tak z ciekawości zapytam , o co chodzi z tym programem zachowawczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj