Skocz do zawartości
adikpl1

Prototypy z serii U

Polecane posty

Pejus94    1

ursus był dobrą firmą kiedyś pewnie teraz te modele by były jak kiedyś mf teraz ursus to taniocha by mógł się postarać zrobić ciągnik całkowicie inny

quercus    6

Po co montować coś nowego . Może URSUS jest właśnie zniechęcony tymi prototypami serii U i dla tego nie chcą nic nowego zrobić. Ale URSUS przyjął strategie jaki to on biedny i z kredytów sie nie może podnieść i dlatego idą na łatwiznę. (prawdopodobnie zostanę zmieszany z błotkiem)

Wiadomość z agroFakt.pl

PronarekP5    25
Po co montować coś nowego . Może URSUS jest właśnie zniechęcony tymi prototypami serii U i dla tego nie chcą nic nowego zrobić. Ale URSUS przyjął strategie jaki to on biedny i z kredytów sie nie może podnieść i dlatego idą na łatwiznę. (prawdopodobnie zostanę zmieszany z błotkiem)

he he mogli go zmontować do normalnej produkcji przecież jego budowa przypomina nawet bardzo fendta!!

lepszy kolor i może ursus teraz by był najlepszą firmą w polsce i nawet może dużo lepszy niż pronar czy zetor gdyby produkcja sie powiodła to by ursusy były w każdym polskim gospodarsctwie a niebyło tyle tych niemieckich zieleńców B) :angry: B)

max2505    1

Przeglądając foty z galerii na pierwszy rzut oka widać wiele nowoczesnych i bardzo przemyślanych rozwiązań. Z opisów do fot też jest trochę ciekawych informacji. Budowa też wygląda na masywna taką którą znamy z mtz'-a czyli od młotka, a i komfort niczego sobie, na jednym zdjęciu są nawet wygłuszenia komory silnika widoczne

a tak po za tym szkoda tylu niedopracowanych , wśród nich także za***istych patentów. Losy ursusa można przyrównać do historii Fortschritta, tyle tylko ze oni też produkowali za***iste prasy np k 442 prasa nie do zajechania, bez ustawiania skomplikowanego zapłonu, z wymianą aparatu w 15 minut. Cóż Polska zawsze była inna i zawsze u nas tak będzie.

MECHANIZATOR    156

sorki ale dawałem te linki na samym początku tematu - polecam chociazby pobieżne przeglądanie treści całego tematu ;)

PS - witamy na AF

quercus    6

Hehe kiedyś znalazłem link do www.konedata.net i dałem na Ursusy.pl i teraz widzę że sporo osób się nim posługuje.

quercus    6

Zwykły ciapek tyle że mocniejszy.... Ale to już chyba by nie było to samo... nie ten dźwięk silnika oj nie to by już było zupełnie co innego....

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak by miał 3p to byłby chyba słabszy.. :P

quercus    6

A może że lepiej i on nie wszedł do seryjnej produkcji... Tak być może byśmy na niego bardzo narzekali że mało biegów i takie podobne niedociągnięcia :P

kuba99    0

to były prawdziwe cuda techniki.Do tej pory innym konstruktorom nie udało się stworzyć silnika o mocy 33KW i 60 KM jednocześnie-jak w prototypowym U-610 :D:D:) /patrz drugi link od góry/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafal3514
      co sądzicie o VALTRACH. przede wczystkim o serii N.
    • Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez kewin123
      Witam -prawdopodobnie w okolicach lutego ma być premiera nowej valtry z serii -A . Czy ktoś cokolwiek wie na ten temat? Wszelkie info, zdjęcia, dane, mile widziane.