adikpl1

Prototypy z serii U

Polecane posty

pablo21    29

Moze nie ten temat ale chodzi mi o prototyp takze co to za ursus z 3,45min.

wzglada jak seria xx34 tylko brzydasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jesli coś weszło do seryjnej produkcji to nie jkest prototypem - a poza tym ten filmik przedstawia fotki które X postów wcesniej zamiesciłem - wielkie mi odkrycie wystarczyło przejzec temat od początku - a tak wogule link do tego filmiku jest jeden post wyzej

 

ciekawi mnie jeszcze sprawa czy @Przemek15 wyraził zgode na uzycie do tego filmiku swoich fotek z FP


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie wiem ja tego filmu nie robiłem znalazłem na YT ale cos mi sie wydaje że w tych linkach nie było C-356, przeglądałem ten temat prędzej wiedziałem że te dziwne ursusy tu sa a reszta czy jest nie wiem. Najpierw są prototypy a potem albo wchodzi dany model do produkcji seryjnej albo nie, a na filmiku były prototypy. Przegladałem ten temat czy nie ma czasami tego filmiku i nie zauważyłem ze już jest i wrzucilem, sorki za pomyłke ale przez tą chorobe nie wiem jak się nazywam


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Gdyby te ciagniki mialy troche mniejsze kabiny i w innym ksztalcie maski to byly by nawet fajne-z serii *10.Szkoda,ze ten U710 nie ma napedu.Super jest seria **54,ten niebiesko-czerwony przypomina U-1634 i troche Belarusa.Szkoda,ze musieli wtedy podpisac licencje na Fergussony(chyba).


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No takie fajne ursuski by były ja bym wtedy wzioł C-356 ma c-355 silnik już od c-360 ale sprzet dobry i jaką kabine miał. Ten ciapek 3P to tył mu wygląda jak przy władku tak wysoki, no ten ciapek już by był silniejszy i z tego ze w zwykłym brakuje biegów to by było git bo silniejszy a że dźwiąk inny to szczegół ważne żeby dobrze chodzil, a perkins lepiej pierdzi więc wielkiej różnicy by nie było


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

słyszałem kiedyś taką opinię (od nauczyciela w technikum) jak powstał C-360-3P

 

poprostu Ursus po zakupie licencji od MF-a najpierw zajął się wprowadzeniem do produkcji silników a dopiero w drugiej kolejności za resztę ciagnika (skrzynia mosty i takie tam) ale jak to w Polsce bywa cos poszło nie tak i produkcja skrzyń biegów była zbyt mała do ilości zamówień - stad pojawił się nadwyżka silników - co zaskutkowało pjawieniem się C-360-3P który wszedł do produkcji seryjnej, C-330-3P pozostał w fazie prototypu (silnik od 2812) i C-360-4P tez skonczono na prototypie (silnik od 4512)

 

druga wersja jaką słyszałem w sprawie wprowadzenia do produkcji C-360-3P było przygotowanie rynku na przyjecie tego typu konstrukcji - a w szczególnosci silnika który na tamte czasy sporo odbiegał od znanych w Polsce konstrukcji - w ten sposób mechanicy i agromy miały wypracować sobie system zaopatrzenia w częsci i poznać budowe i sposób naprawy danych typów silników


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Ursus dlatego wycofał sie z tego projektu bo Gierek brał kredyt od alnglików i mu wcisneli licencje i w zamian za to nie musiał jej całe spłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą licencją od Masseya Fergusona (jak kupili licencje to już Massey był posiadaczem Fergusona) to jest tak, że w fabryce MF-a były prokomunistyczne zwiazki zawodowe. A że wtedy była komuna to "trzeba było wspomóc braci wyzyskiwanych przez kapitalistów", a ponadto Wielkiemu Bratu było potrzebne specjalne żeliwo, które zawirały Fergusony, a że kopiować/szpiegować/kraść im się nie chciało to padł rozkaz odgórny żeby kupić licencję, przez co ruski dostąły to co chciały a ursus dostał 10 lat w D zastoju bo umowy podpisano w 1974 a produkcje dopiero zaczęto w 1984, czyli te MF-y to juzwtedy było przestarzałe G. A w tym czasie moglibyśmy mieć Serie U, a moze nawet i modernizację tej serii (ktos mówił że maski to nei ten teges i w ogóle, ale to były prototypy, a w wielu przypadkach prototypy róznia się zancznie od seryjnych maszyn. A poza tym popatrzcie na zetory z serii UR I. Tez maja kanciaste i dziwne maski i duze kabiny, ale wtedy była taka moda i stylistyka...).

 

 

Podobnie sprawa ma sie z kupnem licencji na autobusy Berlieta (mam pokrywę z logiem BERILET od skrzyni po czymś od jego, w stodole u babci). Tam też byli komuniści w zwiazku zakładowym, a że Berliet padał to trzeba było wspomóc go, więc kupuiono licencję, ale co z tego skoro Berliet i tak potem upadł.... Więc to nei było tak ze to kierownictwo ursusa tak chciało, tylko to były czyny polityczne. A poza tym Wujek Gierek lubił naciągać kredyty, które do 2030 roku będziemy spłacali.....

 

 

A URSUS 3110 to C385 lub 1201 z silnikiem 6 cylindrowym, 100 konnym Perkinsa, przeznaczony na rynek Fiński, gdzie potrzeba było więcej mocy na fińskie ziemie.

  • Like 1

Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekursus    30
Z tą licencją od Masseya Fergusona (jak kupili licencje to już Massey był posiadaczem Fergusona) to jest tak, że w fabryce MF-a były prokomunistyczne zwiazki zawodowe. A że wtedy była komuna to "trzeba było wspomóc braci wyzyskiwanych przez kapitalistów", a ponadto Wielkiemu Bratu było potrzebne specjalne żeliwo, które zawirały Fergusony, a że kopiować/szpiegować/kraść im się nie chciało to padł rozkaz odgórny żeby kupić licencję, przez co ruski dostąły to co chciały a ursus dostał 10 lat w D zastoju bo umowy podpisano w 1974 a produkcje dopiero zaczęto w 1984, czyli te MF-y to juzwtedy było przestarzałe G. A w tym czasie moglibyśmy mieć Serie U, a moze nawet i modernizację tej serii (ktos mówił że maski to nei ten teges i w ogóle, ale to były prototypy, a w wielu przypadkach prototypy róznia się zancznie od seryjnych maszyn. A poza tym popatrzcie na zetory z serii UR I. Tez maja kanciaste i dziwne maski i duze kabiny, ale wtedy była taka moda i stylistyka...).

 

 

Podobnie sprawa ma sie z kupnem licencji na autobusy Berlieta (mam pokrywę z logiem BERILET od skrzyni po czymś od jego, w stodole u babci). Tam też byli komuniści w zwiazku zakładowym, a że Berliet padał to trzeba było wspomóc go, więc kupuiono licencję, ale co z tego skoro Berliet i tak potem upadł.... Więc to nei było tak ze to kierownictwo ursusa tak chciało, tylko to były czyny polityczne. A poza tym Wujek Gierek lubił naciągać kredyty, które do 2030 roku będziemy spłacali.....

 

 

A URSUS 3110 to C385 lub 1201 z silnikiem 6 cylindrowym, 100 konnym Perkinsa, przeznaczony na rynek Fiński, gdzie potrzeba było więcej mocy na fińskie ziemie.

 

mylisz się mówiąc że produkcie MFa rozpoczęto w 1984 roku

zaczęto ją w 1976

wiem bo jak kupiłem Mfa 235 z 1979 roku

to napoczątku myślałem że jest on produkcją zachodnią(światła mnie zmyliły)

tu jest link http://www.agrofoto.pl/forum/MF-235-image94747.html

potem spojrzałem na tabliczke i sie okazało że ursus

więc postanowiłem poszperac w internecie na jego temat dla pewności

i wyszło że 1976 rok to rok w którym ruszyła produkcje MF w ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Montaż ciągników MF z części dostarczonych przez licencjonodawcę rozpoczął się w 1978 (czyli jak przypadek powyżej), a 1984 uruchomiono produkcję seryjną z polskich części, do tej daty części angielskie były sukcesywnie zastępowane przez polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekursus    30
Montaż ciągników MF z części dostarczonych przez licencjonodawcę rozpoczął się w 1978 (czyli jak przypadek powyżej), a 1984 uruchomiono produkcję seryjną z polskich części, do tej daty części angielskie były sukcesywnie zastępowane przez polskie

 

poprzedni właściciel wspominal coś że jest na angielskich częściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

@ MECHANIZATOR możesz dać jeszcze raz te fotki, lub je zaktualizować, bo potrzebne mi do modeliku, a nie chcą mi się włączyć :P


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Dnia 24.08.1972 w URZĘDZIE PATENTOWYM PRL zgłoszono patent "Kołowy ciągnik rolniczy zwłaszcza typu lekkiego i średniego"

Twórcy wynalazku: Bogumił Bajdecki, Wacław Bolimowski, Jerzy Dąbrowski,

Mieczysław Dziedzicki, Leszek Husak, Jerzy Kowalczyk, Edward Pawlikowski, Henryk Szczygieł, Jan Tarasik, Jerzy Wyglądała, Władysław Zawadzki, Janusz Zieliński

Uprawniony z patentu tymczasowego: Zrzeszenie Przemysłu Ciągnikowego „URSUS", Ursus (Polska)

http://hotfile.com/dl/93119974/4f03da6/PL79464B2.pdf.html"]http://hotfile.com/dl/93119974/4f03da6/PL79464B2.pdf.html[/url]

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Dowiedziałem się o istnieniu jeszcze 1 sztuki 510. Jest do sprzedania w woj.śląskim ma maskę od C-360 może kiedy jak bd przejeżdżał zrobię fotki :)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12
pawelll48    273

Nie jest wcale podobny i tym bardziej nie był tworzony w latach 70'tych tylko na początku lat 90'tych ;)

  • Like 1

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

to jest ciagnik z tej samej serii jak ten z filmu , tak pewnie miala wygladac seria 34 ,ale na szczescie zmienili maski

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Ale tutaj jest temat o prototypowej serii U-x10.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta
  • Like 1

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tak wygladala seria ,54

kiedys na allegro byla 1154, wiec cos musialo wyjsc z fabryki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Zapraszam do galerii Ursus>Inne - są nowe fotki Ursus'a U-510 jakie obiecywałem w poście 67# ;)

  • Like 1

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ursus 710 znajdujący się na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to prawdopodobnie prototyp z przekładnią TRIMAT

Ursus_710.jpg

 

1289058.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj