adikpl1

Prototypy z serii U

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

że on tam jeszcze stoi ;)

Łezka się w oku kręci jak wspomnę Kortowo ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie wiem, studia kończyłem 10 lat temu i wtedy on tam stał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jeżeli jest ktoś na tym forum co jeszcze tam studiuje, może mógłby się o nim trochę wywiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Myślę, że on nie należy do serii U...

Mógł mieć silnik od niego. Wiem, że powstała jeszcze C-360 z silnikiem od U-610 :)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjelon8420    4

Witam.

Chciałbym poruszyć bardzo często spotykany na forach temat odnośnie prototypów Ursusa z serii U (310,510...).

Od roku staram się odnaleźć te ciągniki i bezowocnie a jest to spowodowane bardzo często przemilczeniem moich próśb i wychodze tu z wielką prośbą do wszystkich Forumowiczów aby pomogli mi je odszukać.Punktem docelowym jest dla mnie to aby taki ciągnik odkupić i pozostawić dla potomnych ponieważ obserwując zdjęcia zauważyłem że pracują te maszyny jeszcze w polu a jak wiadomo bardzo szybko ulegną zniszczeniu.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję. :)

 

Uwaga!:Nie jestem żadnym handlarzem po prostu lubię maszyny z czasów PRL i staram się je uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk8991    2

Kiedyś widziałem taki na Allegro albo tablicy. Spróbuj pogadać z gościem który nazywa się na You Tube bartolldm24 ma filmiki z ursusem u 310.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjelon8420    4

Witam.

Od roku staram się odnaleźć te ciągniki i bezowocnie a jest to spowodowane bardzo często przemilczeniem moich próśb o adres lub miejscowość i wychodze tu z wielką prośbą do wszystkich Forumowiczów aby pomogli mi je odszukać.Punktem docelowym jest dla mnie to aby taki ciągnik odkupić i pozostawić dla potomnych ponieważ obserwując zdjęcia zauważyłem że pracują te maszyny jeszcze w polu a jak wiadomo bardzo szybko ulegną zniszczeniu.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

 

Uwaga!:Nie jestem żadnym handlarzem po prostu lubię maszyny z czasów PRL i staram się je uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Nie ma w ogóle kontaktu z tym Panem....

Już od przeszło 2 lat próbowałem szukać takich Ursusów. Jeden uciekł mi z przed nosa (510), poszedł do Poznania, bd remontowany.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

^Kilka lat temu widziałem na polu takiego ursusa w pracy :) Można gdzieś o tych modelach poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nokin    0

Odnosząc się do ciągnika z allegro to "sprzedawca" ma bardzo wybujałą wyobraźnię, ponieważ z tego co mi wiadomo są jeszcze 2 ursusy u610 w Polsce. No i ludzie szanujmy się, model eksportowy? Może jeszcze od Niemca co tylko do kościoła jeździł?

A teraz bomba panie i panowie... jak udało mi się dowiedzieć to cena za ten ciągnik to 40tyś. zł! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Chyba razem z nim i jego rodziną...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

W RPT znalazłem taki ciekawy artykuł o Ursusie U 310!!! Polecam przeczytać bo naprawdę warto zobaczyć jaką myśl techniczną mieliśmy w tamtych czasach. Rozwiązania z tamtych czasów wykorzystane w Urusie nie odbiegają od dzisiejszych. Polecam.

post-16304-0-29370500-1424801174_thumb.jpg

post-16304-0-50977900-1424801219_thumb.jpg

post-16304-0-95820900-1424801251_thumb.jpg

post-16304-0-50759300-1424801285_thumb.jpg

  • Like 2

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Nic tylko zastrzelić ludzi przez których Ursus poszedł w stronę licencji, a nie prototypów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Nic tylko zastrzelić ludzi przez których Ursus poszedł w stronę licencji, a nie prototypów :D

Zastrzelić to za mało  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Ciekawe dlaczego po upadku komuny nikt nie wskrzesił chociaż tej skrzyni biegów. Zawsze byłaby lepsza niż ta 8x2 z postlicencyjnych MFów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Te większe ciągniki miały też mieć skrzynie biegów z 3 biegami zmienianymi pod obciążeniem. Miała to być skrzynia biegów skonstruowana przez inżyniera Edwarda Habicha.

  • „Trimat" 3-biegowa przekładnia planetarna dla ciągnika rolniczego umożliwiająca zmiany biegów „pod obciążeniem" tj. bez przerwy w przekazywaniu napędu.
  • „Rewersotrimat" przekładnia planetarna o 3 biegach do przodu i 1 do tyłu, umożliwiająca łatwą zmianę biegów również przy pracach manewrowych (przód - tył)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Ciekawe czy te skrzynie nie były wykorzystywane przez zachodnie marki które po cichu dogadały się z konstruktorem lub innym decydentem.Nie od dziś wiadomo , że mamy bardzo dobrych konstruktorów ale  brakuje kasy na wdrożenie tych pomysłów w praktyce.Ostatnio czytałem artykuły o alternatywnych modelach malucha czy też Syrenki, a pamiętacie samochód BESKID ,po jakimś czasie pojawił się renault twingo jakoś łudząco do niego podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W RPT 03/2015 jest opis U-710.

 

A co do Renault, obejrzyjcie Renault Magnum i prototyp Jelcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

http://www.agrofoto.pl/gfx/agropolska/userfiles/_public/dzialy/technika_rolnicza/wydania_rpt/2015/3/str13.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj