Polecane posty

Witam. Posiadam od niedawna  Deutz-Fahra 5110g, który już się popsuł po zrobieniu 26mth. Minęło 2 tygodnie od zgłoszenia awarii po czym przyjechał serwis. Drugie 2 tygodnie ciągnik stoi w serwisie i nie wiedzą co jest?  A dokładnie ciągnik szarpie jak się rusza i przestał chodzić REWERS I LICZNIK. Twierdzili, że zrobili a gdy pojechałem to nie wyjechałem z placu i znów ten sam problem. Tylko inny kod błędu się wyświetla. Wcześniej niby coś było z centralka i mówią że nie wiedzą co teraz bo to nowy ciągnik i czekają na jakiegoś mechanika z Niemiec, który ma być pod koniec miesiąca. Moje pytania brzmi czy należy mi się jakaś rekompensata za taki długi okres oczekiwania? Czy można coś z tym zrobić czy porostu trzeba czekać? Bo nie ukrywam, ale ciągnik by się teraz przydał. Był kupiony,zeby robił a nie stał w serwisie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

powiedzi im niech dają w zastępstwo a jak nie to najmujesz sobie ciągnik a fakture im wyślesz za usługe, po to masz gwarancję że w ciągu 2tyg usuneli awarie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy wziąść to powiedzieli, że ciągnik na testach i że jest inny i większy. Ale stwierdzili, że dadzą w ten czwartek, jeśli nie zrobią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Współczuję kolego . Ale tak to jest z tymi nowymi ciągnikami. Pełno elektroniki i elektrozaworów i wystarczy jakas pierdoła i ciągnik stoi . A każdy ręce rozkłada . Moim zdaniem należy Ci się nawet odstąpienie od umowy bo nowy traktor stoi po czym Ty nie masz czym pracować w polu . Najlepiej pójść do do prawnika z tym albo do rzecznika praw konsumenta 

A Ty Rolnik1973 tak się nie smiej z czyjegoś nieszczęścia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Widzicie ile narobi mały czujny czujniczek który nie czuje tego co czuć powinien.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3876

Czujnik czujnikiem ale w serwisie w Januszexie płacą najniższą krajową plus 500 pod stołem więc jaką płacą tacy fachowcy. Mój dobry kolega pracował w JD a teraz robi w Kubocie, ma zamiar porobić jeszcze z rok, podszkolic się i otwiera swój interes bo szkoda życia na zasuwanie na polaczka biznesmena który jeździ nowym Q7 a wypłatę daje z tygodniowym opóźnieniem po kilku dniach upomnienia się.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
33 minuty temu, tomaszmab napisał:

Współczuję kolego . Ale tak to jest z tymi nowymi ciągnikami. Pełno elektroniki i elektrozaworów i wystarczy jakas pierdoła i ciągnik stoi . A każdy ręce rozkłada . Moim zdaniem należy Ci się nawet odstąpienie od umowy bo nowy traktor stoi po czym Ty nie masz czym pracować w polu . Najlepiej pójść do do prawnika z tym albo do rzecznika praw konsumenta 

A Ty Rolnik1973 tak się nie smiej z czyjegoś nieszczęścia . 

No wiesz inni naśmiewają się z metal facha inni muszą z dojcz facha żeby była równowaga.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. A powiedzcie mi czy po takiej naprawie gwarancyjnej powinni wystawić dokument, że ciągnik był naprawiany? 

Bo chciałem żeby coś wystawili jak byłem po ciągnik, który niby miał być już zrobiony, to nie chcieli nic wystawić. Bo w razie czego jeśli znów by się coś popsuło to byłby papier a bez to ciężko później coś udowodnić 

Edytowano przez Marcin_1992_2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

papier musi być, zresztą na każdą wymienioną część która była zepsuta musisz dostać kolejny rok gwarancjo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Oyczywiście, że musi być dokumentacja co było wymieniane. My jak zamawialiśmy ciągnik i nie przyszedł na czas, to dostaliśmy większy razem z agregatem, żeby uprawiać pod kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz to już każdy chyba cos tej elektroniki ma

Ja to chyba źle trafiłem albo ten serwis to porażka bo ciągnik miał być jak zamawiałem za 10dni a czekałem ponad miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5
1 godzinę temu, PawelKtm525 napisał:

kuzyn mówił jak df to tylko wajchotronik A pracuje w serwisie df

Pękłem 🤣🤣🤣🤣🤣

Ciągniki od rocznika 2000 mają sporo elektroniki i cały czas jest ona rozbudowywana. Znajdź mi DF czy inny ciągnik który jej nie ma to ci wódkę postawię pod warunkiem że masz 18+.

Co do autora to szarpie jak ruszasz z rewersu? Czy jak ze sprzęgła nożnego chcesz ruszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rewers ale po pewnym czasie nie dało się ruszyć bez użycia sprzęgła noznego. Kalibracja była robiona i po nocnym postoju na placu znów ten sam problem. Wcześniej przed naprawa serwisowa wyświetlał się błąd T51 a teraz niby po ich naprawie błąd T52.Nawet raz mi się tak zdarzyło, że jadąc na placu na dwójce zapaliła się kontrolka stóp i ciągnik się zatrzymał. Dopiero po zgaszeniu dało się ruszyć 

Dodam, że ciągnik ma też sprzęgło w guziku i one też przestało chodzić po pewnym czasie jak tenn pierwszy błąd się wyawietlal 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

Gdy odbierasz ciągnik musisz dostać papier!!! musi być model, nr vin, ilość mtg, co było robione i podpis serwisanta. 
Od jakiego dealera brałeś go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Przy nówce sprzęcie i nie ważne co to jest ciągnik ,lodówka ,telewizor ,otrzymujesz kartę/książkę gwarancyjną i tam w przypadku naprawy tak jak koledzy wyżej piszą powinno być wyszczególnione ,co było naprawione/wymienione ,data ,podpis ,pieczątka serwisu. Ponadto masz tam termin w jakim firma ma czas do usunięcia usterki.

Edytowano przez dsbh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
5 godzin temu, PawelKtm525 napisał:

kuzyn mówił jak df to tylko wajchotronik A pracuje w serwisie df

albo wajchoshift 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Enter_680
      Kupiłem nową  kosiarkę Stark 175 i mam problem z paskami  lub kołem klinowym. Chciałem wypróbować ją na dość wysokiej trawie . Dałem jej duże obroty , opuściłem i jechałem . Jechałem z nią z 20 m i wszystko było ok ale po chwili zaczęły się kopcić z osłony pasków i przestała kosić  . Jak rozebraliśmy osłony , koła były bardzo gorące . Wie ktoś czy to wada produkcyjna czy ja robię coś nie tak? Proszę na odpowiedź . 
    • Przez mariusz4321
      Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że po zimie czujnik nie działa- wskazówki nie odchylają się. Wszystki przewody i płytki w puszkach są sprawdzone. W poprzednim sezonie układ działał do samego końca żniw. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Gość SebastianAdamski
      Przez Gość SebastianAdamski
      Deutz
    • Przez daizor
      Witam Mam do sprzedania nawigację Trimble model CFX-750, która została zakupiona we wrześniu 2017 roku. Jest na gwarancji do września 2019 roku. Używałem ją przez jeden sezon z pełnym sukcesem (jazda równoległa). Nawigacja posiada mocniejszą antenę AG25 (standardowo w zestawie jest AG15). W moim przypadku używałem tej nawigacji do wapnowania, rozsiewania nawozów, oprysku ścierniska (wszędzie tam gdzie nie ma ścieżek). Stan jest idealny, posiadam także oryginalne pudełko oraz niewykorzystany kod do rocznej darmowej subskrypcji na sygnał RTX (zwiększona dokładność poniżej 15cm- nie wykorzystywałem bo i bez tego dokładność była na poziomie 20-25cm). Nawigacja ma odblokwaną fukncję atio-prowadzenia (możliwość podpięcia automatyki jazdy), kontrole dawki (nie używane przeze mnie), oraz poprawki DGNSS. Jest możliwość kupna samej anteny lub wyświetlacza. Powodem sprzedaży jest kupno traktora z fabryczną nawigacją.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj