Polecane posty

Witam. Posiadam od niedawna  Deutz-Fahra 5110g, który już się popsuł po zrobieniu 26mth. Minęło 2 tygodnie od zgłoszenia awarii po czym przyjechał serwis. Drugie 2 tygodnie ciągnik stoi w serwisie i nie wiedzą co jest?  A dokładnie ciągnik szarpie jak się rusza i przestał chodzić REWERS I LICZNIK. Twierdzili, że zrobili a gdy pojechałem to nie wyjechałem z placu i znów ten sam problem. Tylko inny kod błędu się wyświetla. Wcześniej niby coś było z centralka i mówią że nie wiedzą co teraz bo to nowy ciągnik i czekają na jakiegoś mechanika z Niemiec, który ma być pod koniec miesiąca. Moje pytania brzmi czy należy mi się jakaś rekompensata za taki długi okres oczekiwania? Czy można coś z tym zrobić czy porostu trzeba czekać? Bo nie ukrywam, ale ciągnik by się teraz przydał. Był kupiony,zeby robił a nie stał w serwisie 

• Haha 1

ZELKOW    603

powiedzi im niech dają w zastępstwo a jak nie to najmujesz sobie ciągnik a fakture im wyślesz za usługe, po to masz gwarancję że w ciągu 2tyg usuneli awarie

• Like 1

Chcieliśmy wziąść to powiedzieli, że ciągnik na testach i że jest inny i większy. Ale stwierdzili, że dadzą w ten czwartek, jeśli nie zrobią 

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszmab    130

Współczuję kolego . Ale tak to jest z tymi nowymi ciągnikami. Pełno elektroniki i elektrozaworów i wystarczy jakas pierdoła i ciągnik stoi . A każdy ręce rozkłada . Moim zdaniem należy Ci się nawet odstąpienie od umowy bo nowy traktor stoi po czym Ty nie masz czym pracować w polu . Najlepiej pójść do do prawnika z tym albo do rzecznika praw konsumenta 

A Ty Rolnik1973 tak się nie smiej z czyjegoś nieszczęścia . 

• Like 1

Rolnik1973    4899

Widzicie ile narobi mały czujny czujniczek który nie czuje tego co czuć powinien.

• Haha 1

Krzysztof81    777

Czujnik czujnikiem ale w serwisie w Januszexie płacą najniższą krajową plus 500 pod stołem więc jaką płacą tacy fachowcy. Mój dobry kolega pracował w JD a teraz robi w Kubocie, ma zamiar porobić jeszcze z rok, podszkolic się i otwiera swój interes bo szkoda życia na zasuwanie na polaczka biznesmena który jeździ nowym Q7 a wypłatę daje z tygodniowym opóźnieniem po kilku dniach upomnienia się.

• Like 2

Rolnik1973    4899
33 minuty temu, tomaszmab napisał:

Współczuję kolego . Ale tak to jest z tymi nowymi ciągnikami. Pełno elektroniki i elektrozaworów i wystarczy jakas pierdoła i ciągnik stoi . A każdy ręce rozkłada . Moim zdaniem należy Ci się nawet odstąpienie od umowy bo nowy traktor stoi po czym Ty nie masz czym pracować w polu . Najlepiej pójść do do prawnika z tym albo do rzecznika praw konsumenta 

A Ty Rolnik1973 tak się nie smiej z czyjegoś nieszczęścia . 

No wiesz inni naśmiewają się z metal facha inni muszą z dojcz facha żeby była równowaga.

Napisano (edytowany)

Dziękuję za odpowiedzi. A powiedzcie mi czy po takiej naprawie gwarancyjnej powinni wystawić dokument, że ciągnik był naprawiany? 

Bo chciałem żeby coś wystawili jak byłem po ciągnik, który niby miał być już zrobiony, to nie chcieli nic wystawić. Bo w razie czego jeśli znów by się coś popsuło to byłby papier a bez to ciężko później coś udowodnić 

Edytowano przez Marcin_1992_2008

Bartek933    3455

Papier musi być

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

ZELKOW    603

papier musi być, zresztą na każdą wymienioną część która była zepsuta musisz dostać kolejny rok gwarancjo

• Like 1

grzybu1    6

Oyczywiście, że musi być dokumentacja co było wymieniane. My jak zamawialiśmy ciągnik i nie przyszedł na czas, to dostaliśmy większy razem z agregatem, żeby uprawiać pod kukurydzę.

Tylko teraz to już każdy chyba cos tej elektroniki ma

Ja to chyba źle trafiłem albo ten serwis to porażka bo ciągnik miał być jak zamawiałem za 10dni a czekałem ponad miesiąc 

Halun125    5
1 godzinę temu, PawelKtm525 napisał:

kuzyn mówił jak df to tylko wajchotronik A pracuje w serwisie df

Pękłem 🤣🤣🤣🤣🤣

Ciągniki od rocznika 2000 mają sporo elektroniki i cały czas jest ona rozbudowywana. Znajdź mi DF czy inny ciągnik który jej nie ma to ci wódkę postawię pod warunkiem że masz 18+.

Co do autora to szarpie jak ruszasz z rewersu? Czy jak ze sprzęgła nożnego chcesz ruszać?

Z rewers ale po pewnym czasie nie dało się ruszyć bez użycia sprzęgła noznego. Kalibracja była robiona i po nocnym postoju na placu znów ten sam problem. Wcześniej przed naprawa serwisowa wyświetlał się błąd T51 a teraz niby po ich naprawie błąd T52.Nawet raz mi się tak zdarzyło, że jadąc na placu na dwójce zapaliła się kontrolka stóp i ciągnik się zatrzymał. Dopiero po zgaszeniu dało się ruszyć 

Dodam, że ciągnik ma też sprzęgło w guziku i one też przestało chodzić po pewnym czasie jak tenn pierwszy błąd się wyawietlal 

• Haha 1

filip3512    34

Gdy odbierasz ciągnik musisz dostać papier!!! musi być model, nr vin, ilość mtg, co było robione i podpis serwisanta. 
Od jakiego dealera brałeś go?

dsbh    19
Napisano (edytowany)

Przy nówce sprzęcie i nie ważne co to jest ciągnik ,lodówka ,telewizor ,otrzymujesz kartę/książkę gwarancyjną i tam w przypadku naprawy tak jak koledzy wyżej piszą powinno być wyszczególnione ,co było naprawione/wymienione ,data ,podpis ,pieczątka serwisu. Ponadto masz tam termin w jakim firma ma czas do usunięcia usterki.

Edytowano przez dsbh

Gość konteno   
Gość konteno
5 godzin temu, PawelKtm525 napisał:

kuzyn mówił jak df to tylko wajchotronik A pracuje w serwisie df

albo wajchoshift 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nowyagri
      Witam. Panowie, mam problem z moim Fendtem Favoritem 514C. Pedał sprzęgła jest strasznie miękki, wciska się bez żadnego oporu, jedynie sprężyna co podnosi pedał stawia opór. Sprzęgło działa, ale skok 1 cm od pełnego wciśnięcia i odpuszczenie go powoduje że ciągnik już rusza. Raz biegi wchodzą lżej a raz ciężej. Najgorzej jest z 1 i 2 biegiem. Sprzęgło sprawia wrażenie "jak by cylinderek nie wysprzęglał "
      Cylinderek jest suchy, nie widać ubytku płynu z zewnątrz. Sprzęgło było odpowietrzane pompką podciśnieniową. 
      Ciągnik kupiłem już z takim sprzęgłem.  Traktor ciągnie, sprzęgło się nie ślizga, ma moc. 
      Mechanik był, sam nie wie co może być przyczyną, powiedział "jeździć" , cylinderek raczej nie jest uszkodzony bo nie leje płynu a pedał oddaje. 
      Moim zdaniem należało by jednak usunąć usterkę. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Dziękuję za pomoc 
    • Przez Konrad2510
      Witam mam taki problem, przybywa mi oleju w silniku, płyny z chłodnicy nie ubywa to co może być przyczyną kiedyś gdzieś czytałem że może być pompa hydrauliczna zwalona i może ciec do silnika. Dodam że podnośnik chodzi bardzo dobrze rozsiewacz 1,5nawozu plus rozsiewacz i ładnie trzyma, co może być przyczyną?
    • Przez Matik7171
      Witam. Mam problem z kontrolką nr 14, a mianowicie tydzień temu podczas zmiany kierunku jazdy rewersem elektrohydraulicznym zaswiecila się i uniemożliwiła jazdy. Zgasilem przerzucilem rewers na inną pozycje i było dobrze aż do przedwczoraj gdzie ta sytuacja się powtórzyła lecz teraz kilka krotnie. Wczoraj za każdym razem gdy przerzucilem rewers zaczęła migac i piszczeć. Czym to może być spowodowane? 

• Przez Łukaszfarmer
      Witam, posiadam siewnik punktowy Amazone ED302 ze sterownikiem Amascan+  dwa dni temu podczas siania kukurydzy komputer zaczął alarmować że jedna sekcja przestała siać, spuściłem całe ziarno i wyczyściłem dokładnie całą sekcję sprężarką niestety nic to nie dało. Dzisiaj przyszedł do mnie nowy czujnik, po wymianie problem nadal nie ustaje, siewnik sieje tak jak powinien a komputer nadal alarmuje o awarii w jednej sekcji. Miał ktoś kiedyś podobny problem? czy to możliwe że nowy czujnik jest zepsuty czy przyczyna może być gdzie indziej? dodam jeszcze, że cała instalacja była sprawdzana i nie ma żadnych przetarć ani nic. Bardzo proszę o pomoc! 
    • Przez Pozytwnie_zakręcony
      Witam, jestem posiadaczem claasa tucano 430. Mam go od nowości i już ma 7 lat.Przez ostatnie lata kombajn w żniwa zbożowe bardzo się grzeje :( tzn. w dobrej pszenicy 9-10 t/ha i przy dużej temperaturze otoczenia czyli ok.36°C. W takim zbożu osiąga on ponad 100°C(przy 105° włącza się sygnał). Aby utrzymać temperaturę między 90° a 100° obciążenie silnika nie może być większe niż 50% lub kosić pszenicę 6t/ha i wtedy nie ma problemu :/ Dodam że w kukurydzy nie ma problemu i kombajn ma normalnie ok 86°C. Tak więc co wy na to?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj