Zaloguj się, aby obserwować  
jarooo16

zakładanie plantacji leszczyny

Polecane posty

jarooo16    5

witam

w tym roku kończę szkołę i chciałbym w następnym roku zasadzić leszczynę. myślę o 3 hektarach na razie. Pytania kieruję do tych co mają swoje plantację i doświadczenie w tym temacie.

1.Jakie sadzonki, odmian najlepiej zasadzić? i o co chodzi z tymi zapylaczami?

2.jaki rozstaw?

3.jakie nawożenie i zabiegi przeprowadzać w pierwszych latach?

4.jakie są potrzebne sprzęty do tego?

5.jaki jest mniej więcej tego koszt?

6. gdzie najlepiej sprzedawać? 

Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kozer
      Witam, mam pytanie jak można z początkującego plantatora przejść w wyspecjalizowane gospodarstwo zajmujące się produkcją malin.
      Posiadam aktualnie 10 ha gruntów ornych. Z czego 15 arów maliny, 30 arów truskawki oraz 15 arów porzeczek. Reszta gruntów obsiana jest zbożem...
    • Przez Renesis16xT
      Witam,
       
      drodzy koledzy, nie wiem czy to właściwy dział. W każdym razie, mam możliwość wzięcia w dzierżawę około 2ha pola, obsadzonego drzewkami porzeczkowymi. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w likwidacji tego typu plantacji?
       
      Ponieważ, tak w zasadzie, nie mam w ogóle pomysłu ;]
    • Gość
      Przez Gość
      Mam 100 sadzonek leszczyny rocznych.Mój problem polega na tym,że sarny niszczą drzewka.Jak temu zapobiec.Myślałem o rozwinięciu plantacji, ale w takim wypadku raczej pozostanę przy tym stanie.
    • Przez roqwor5
      Witam. Kupiłem niedawno prasę Sipma Z 279/1. Mam problem ponieważ nie wiem jak założyć siatkę. Szukałem czegoś na internecie niestety nie znalazłem. Może ktoś opisze jak powinno to wyglądać lub najlepiej zrobił zdj już z założoną siatką. 
      Druga sprawa to dobór siatki. Jak odpowiednio dobrać wielkość siatki do tej prasy? Jakich producentów siatki unikać, a kogo polecacie? 
      Dzięki z góry za odzew ;] 
    • Przez aezakmi666
      Witam mam pytanie czy ktoś na forum się tym zajmuje lub wie coś na temat tej uprawy? Czemu pytam ? Rodzice produkują sadzonki warzyw kwiatków potem warzywa i chryzantemy mamy szklarnie z centralnym i 2 tunele z piecami z nadmuchem plus 6 zimnych i chcieli byśmy uderzyć w wrzosy. W okolicy jeszcze nie jest zawalony tym rynek wiec chcemy spróbować . W jaki sposób pozyskuje sie roślimy ? Sa z nasion czy specjalnych szczepek ? Kiedy je się sadzi i jak długo trwa okres wegetacji ? No i oczywiście jak sie na tym wychodzi ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj