Czekol

[Zadanie] Maszyny rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Czekol    0

Witam i siema mam do was prośbę :rolleyes: uczęszczam do klasy 'maszyny rolnicze', ale nie mam własnego gospodarstwa i potrzebuje pomocy, ponieważ dostałem zadanie :D a ono brzmi:

 

Opisz działanie sadzarki S211

 

Dla was może to być śmieszne B), ale na pewno napiszecie to w 5 min a ja bym się mordował. Wielkie dzięki!

 

Na portalach takich jak na przykład 'zadane.pl' nie ma odpowiedniego działu, a gdy dam to zadanie do najbardziej odpowiadającego to nikt mi nie odpowiada ;/


Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Cześć Czekol :D

Zacznijmy od napędu :rolleyes: Napęd zespołów roboczych(w tym przypadku taśm z czerpakami) otrzymywany jest od kół sadzarki poprzez przekladnie łańcuchową. Czerpaki osadzone na taśmie zabierają sadzeniaki ze zbiornika, które traspotowane są w górę, w górnym punkcie sadzeniaki staczają sie na następny kolejny czerpak i na nim są opuszczane do bruzdy wykonanej przez redlicę. Wysadzone ziemniaki przykrywane są przez obsypniki. O gwiazdkach i ramkach do strącania niepotrzebnych sadzeniaków nie chce mi sie pisać :) Made in podręcznik Maszyny rolnicze B) Tomo być yno do ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekol    0

damian18, nie ma określonej formułki :rolleyes:

 

@edit

 

JD1052, dzięki, a która strona? :D. chciałem dać Ci + ale coś nie działa ;f napisało, że wykorzystałem, a nikomu nie dawałem ;d


Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

Ja mam sadzarkę S211/1 jest podobna do tamtej tylko 4 rzędy , jak byś chciał to mógł bym podesłać dokładniejsze foty bo mam ich trochę ,

- tu jest mój film niewiem czy on coś ci pomoże , ale może coś z niego wywnioskujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekol    0

przemek99, ja jestem z tego zielony więc filmik się przyda :rolleyes:


Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola15221    0

Hej. Pisze prace dla mojego narzeczonego na temat Charakterystyka sprzęgieł stosowanych w pojazdach rolniczych. Czy moglibyście napisać mi tylko rodzaje sprzęgieł w maszynach rolniczych? A charakteystyke poszczególnych mam nadzieje znaleźć w necie. Dzieeeeki z góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a on co cwaniakuje ;):)

 

Sprzęgła dzieli się na

kierunkowe przenoszą napęd w tylko w jedną stronę stosowane w maszynach o dużej bezwładności typu kosiarki sieczkarnie

 

 

rozłączające napęd i tych jest full

-kłowe itp napęd tylko na po zatrzymaniu można włączyć (ewentualnie przy malęj prędkości) np dojarka

 

-cierne tarczowe przeważnie tarcza ściskana przez dwie płaszczyzny aby rozłączyć "odpusszcza się je" mogą być suche z okładziną (ciągniki typu 330,360) albo mokre zanużone w oleju tzw mokre tu może być sama blacha bez okładzin

 

-przeciązeniowe na kołki (mogą być śruby) przy przeciążeniu ścina je i nie przekazują napędu

ciągłe ? sprężyny dociskają tarcze a po przekroczeniu obciążenia sprężyny "odpuszczają"i napęd nie jest przekazywany po ustaniu przeciążenia napęd wraca

 

a on co cwaniakuje :):)

 

Sprzęgła dzieli się na

kierunkowe przenoszą napęd w tylko w jedną stronę stosowane w maszynach o dużej bezwładności typu kosiarki sieczkarnie

 

 

rozłączające napęd i tych jest full

-kłowe itp napęd tylko na po zatrzymaniu można włączyć (ewentualnie przy malęj prędkości) np dojarka

 

-cierne tarczowe przeważnie tarcza ściskana przez dwie płaszczyzny aby rozłączyć "odpusszcza się je" mogą być suche z okładziną (ciągniki typu 330,360) albo mokre zanużone w oleju tzw mokre tu może być sama blacha bez okładzin

 

-przeciązeniowe na kołki (mogą być śruby) przy przeciążeniu ścina je i nie przekazują napędu

ciągłe ? sprężyny dociskają tarcze a po przekroczeniu obciążenia sprężyny "odpuszczają"i napęd nie jest przekazywany po ustaniu przeciążenia napęd wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj