Gość

Claas Dominator 58- Wyważanie bębna młócącego

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam! Potrzebuję informacji na temat wymiany cepów bębna młucącego w Claas dominator.

Posiadam dominator 58, i jak widzę czas wymienic cepy, są wytarte, ! Jesli jest ktoś to robił , proszę o informację, gdyż sama wymiana to nie wszystko, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytałem różne komentarze na temat wymiany i wyważania cepów, jedni piszą że nie trzeba wyważać bębna bo cepy są parami wyważone, bądź można samemu to zrobić wyrównać wagę dwóch cepów, inni piszą że mimo tego wyważenia trzeba cały bęben młócący wyjąć założyć cepy i zawieść do wyważenia! Szukam uzytkowników kombajnów co  ten temat przerabiali i ich opinii ,NIE CHCIAŁBYM USZKODZIC KOMBAJNU,bo jak wiadomo wibracje bębna będą powodować uszkodzenia łożysk , pęknięcia i wibracje całej maszyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

cepy są parami- prawda ale dla pewności  należy zważyć najlepiej poczta ma dokładne wagi.Po skręceniu na czopy bębna zakładamy łożyska i stawiamy na łożyskach na kozłach paletach tak aby można obracać i kilka kilkanaście razy pokręć zaznaczając miejsce zatrzymania np kredą z boku jeśli zatrzymuje się w róznych miejscach to ok jeśli wraca do jednego to problem bo trzeba jeszcze dojść do tego z której strony trzeba dociążyć można dłuższe śruby i nakrętkami lub spawami .nawet serwisy tak robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Kręcenie na koziołkach czy paletach? to z powodzeniem można w maszynie zrobić. Takie wyrównanie masy to jest wyważenie statyczne. Konieczne jest wyważenie dynamiczne. Po wyważeniu statycznym owszem bęben nie będzie ustawiał się w jednym miejscu ale oś środka ciężkości może nie być zgodny z osią bębna.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

swego czasu serwis claasa nawet w kombajnach za prawie milion tak robili i było ok a jeżeli bęben nie dostał uderzenia to przykręcając listwy parami  i sprawdzając w taki sposób nie powinno być problemu tym bardziej że średnica bębna w claas jest stosunkowo mała . A poza tym to naklejony kurz  po wewnętrznej stronie listew nieregularnie odrywa się i powoduje dużo większe niedoważenie a jakoś nikt się tym nie przejmuje . Więc po co straszyć i czarować jak można w prosty sposób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

 

46 minut temu, RU68 napisał:

swego czasu serwis claasa nawet w kombajnach za prawie milion tak robili i było ok a jeżeli bęben nie dostał uderzenia to przykręcając listwy parami  i sprawdzając w taki sposób nie powinno być problemu tym bardziej że średnica bębna w claas jest stosunkowo mała . A poza tym to naklejony kurz  po wewnętrznej stronie listew nieregularnie odrywa się i powoduje dużo większe niedoważenie a jakoś nikt się tym nie przejmuje . Więc po co straszyć i czarować jak można w prosty sposób 

W Claasie cepy przykręca się i spawa, i to może mieć wpływ na niewyważenie. Jeśli od cepów odrywają się śmieci i czuć wibrację to należy wyłączyć młocarnię parę razy do skutku, ja tym się akurat przejmuję.

Koła w samochodzie też się wyważa dynamicznie i ciężarki przykleja się z obu stron, często o różnych wagach i nie naprzeciw siebie.

Masa bębna jest kilkanaście razy większa, obroty podobne a siły powstają większe

Rozumiem, że ty swoje koła wyważasz na koziołkach. 


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

po pierwsze nie wyśmiewam ciebie a po drugie to mechanicy tak niby wyważają i kasują po 1000 zł więc chyba należysz do tej grupy a jak czujesz wibracje na kurzu to współczuję użytkowania takiego sprzętu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie odnośnie czujników awaryjności!!

Mój kombajn D 58 , ich nie posiada ale chciałbym założyć chociaż jeden na podajniku zbożowym.

Kombajn posiada na zegarze kontrolki awaryjności, ale nie wiem czy jest tam instalacja do nich, zauważyłem że tam gdzie bezpieczniki są wolne 2  kostki do podpieńcia, a ich kable prowadzą pod zegar przy kierownicy.zaznacze że maszyna jest sprawna elektrycznie i wszystko działa.  Czy wystarczyło by zamontować czujnik i podłączyć do któregoś z pinów w tych kostkach? Czy potrzebna jest cała instalacja z modułem do sterowania czujnikami!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj