MariuszWakowicz

Przygotowanie pod siew gleby

Polecane posty

Witam mam pytanie przygotowuje pole do siewu i jest na nim wykonana tylko orka zimowa i moje pytanie brzmi jaką maszyną wjechać talerzówką i potem agregatem czy talerzówką, włóką i po kilku dniach agregatem ? 

sobek112    22

W ekologii: orka zimowa, brona tydzień przed siewem i agregat uprawowo-siewny

Wiadomość z agroFakt.pl

dsbh    38

Zależy też czy na polu jest mokro ,czy sucho.Jeżeli jest błoto ,należałoby najpierw ruszyć ziemię aby się nie oblepiała w agregacie.

Bartek933    3547

Pola nie widzę więc nie mogę doradzić. Jednym zdaniem uprawiaj tyle ile potrzeba i najmniej jak to możliwe

• Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Ziel    30

Jak najmniej przejazdow i najlepiej uprawowo-siewny w orane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Do formularza zamówienia badań rolniczych trzeba dołączyć mapki pól z których są brane próbki, czy wystarczy sam formularz z próbkami?

• Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
    • Przez Xerkses
      Panowie za głęboko posiałem pszenicę i pszenżyto około 7-8 cm. Czy wałowanie coś da teraz boję się że dobrze nie pokrzewią mi się. Pszenica w galerii siana 11 września.
    • Przez mustafakali
      Witam, mam pytanie jest jakiś program albo strona do sprawdzenia klasy gleby danej działki?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj