MariuszWakowicz

Przygotowanie pod siew gleby

Polecane posty

Witam mam pytanie przygotowuje pole do siewu i jest na nim wykonana tylko orka zimowa i moje pytanie brzmi jaką maszyną wjechać talerzówką i potem agregatem czy talerzówką, włóką i po kilku dniach agregatem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Zależy też czy na polu jest mokro ,czy sucho.Jeżeli jest błoto ,należałoby najpierw ruszyć ziemię aby się nie oblepiała w agregacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Pola nie widzę więc nie mogę doradzić. Jednym zdaniem uprawiaj tyle ile potrzeba i najmniej jak to możliwe

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak najmniej przejazdow i najlepiej uprawowo-siewny w orane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Do formularza zamówienia badań rolniczych trzeba dołączyć mapki pól z których są brane próbki, czy wystarczy sam formularz z próbkami?
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
    • Przez Xerkses
      Panowie za głęboko posiałem pszenicę i pszenżyto około 7-8 cm. Czy wałowanie coś da teraz boję się że dobrze nie pokrzewią mi się. Pszenica w galerii siana 11 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj