Lukas85

Demontaż zapieczonego sworznia

Polecane posty

Lukas85    37

Koledzy czy ktos ma jakis dobry sposób na wybicie zapieczonego czy przyrdzewiałego (tak sądze) sworznia? Chodzi o sworzeń w ładowarce teleskopowej Manitou na samym końcu teleskopu. Na tym sworzniu wisi siłownik ktory przechyla łyżke, paleciaka itp. Próbowalismy lewarkiem spinajac obie strony teleskopu pretami wzmocnionymi i ceownikami ale nic to nie daje. Bicie młotem także bez efektów. Dolny sworzeń siłownika wysunał sie bez zadnego problemu a górny ani drgnie. Nie bardzo jest jak grzac ten element bo w srodku sa przewody hydrauliczne gumowe.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

To jest ogólny problem w tych ładowarkach, jak go odbezpieczyles i niechce wyjść to poprostu się wyrobił i zaklinowal. Miałem to u siebie... Palnikiem sworzeń nagrzanym do czerwonosc i młot 5kg.. Węże trzeba było niestety odkrecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

grzej gniazdo nie sworzeń


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spray zamrażający swarzen i też powinien puścić kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Bardziej gaśnica śniegowa ;) nie dalej jak miesiąc temu też walczyliśmy z zapieczonym sworzniem w przednim napędzie. Próbowaliśmy wszystkich metod i pomogło dopiero wypalenie go w środku palnikiem tlen-acy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawus
      Czeka mnie remont silnika w Bizonie, czy ktoś ma namiary na dobrego i sprawdzonego fachowca z woj. mazowieckiego, no i może zna ktoś orientacyjną cenę tego "zabiegu" bo może lepiej kupić drugi silnik np. po remoncie. Z góry wielkie dzięki.
    • Przez artur01
      Witam szanowne grono forumowiczów,
      z racji tego że ciągnik ma bardzo duże problemy z odpaleniem chciałbym zdemontować pompę wtryskową w Mf 3090 i zawieść do sprawdzenia lecz nie do końca wiem jak się do tego zabrać aby czegoś nie uszkodzić. Mam na myśli tutaj czy powinienem zblokować w jakiś sposób rozrząd czy po prostu odkręcać 3 śruby przy pompie i wyjmować? Dodam,że pompa zamontowana pionowo firmy Lukas. Chciałbym również uprzedzić wypowiedzi typu; "sprawdź filtry, aku lub rozrusznik", ponieważ wszystkie te czynności nie przyniosły zamierzonego skutku! Silnik w lecie przeszedł gruntowny remont a pompa nie była ruszana bo było ok, było ale się skończyło a na wiosnę trzeba ruszać w pole...
      Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
      Pozdrawiam Artur
    • Przez lejek
      Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na ten temat,jeśli nie to proszę skorygować.
      Niedawno kupiłem od niemiaszka JD 3152D

      zapomnieli o oleju więc padła uszczelka pod głowicą

      i poszły panewki

      garki i pierścienie są ok

      jeśli chodzi o uszczelke to raczej nie ma problemu ale wał to nie bułka z masłem.trzeba wyciągnąć do szlifu,
      może ktoś już to robił sam i doradzi od czego zacząć i na co uważać.
      Będe wdzięczny-Dzięki.
    • Przez Poznaniak
      Jak zabrać się za zdjęcie zbiornika w celu dokładnego wypłukania go z syfów tam pływających, jakieś wskazówki?
    • Przez Sokol2
      witam, musze wymontować oś tą co jest na niej wariator i odrzutnik słomy, koła napędzające cały kombajn. Jak to zrobić krok po kroku?? nigdzie nic nie znalazłem na temat tej osi... nikt tego nie robił?? ja musze wymontować i zawieźć do tokarza bo mam bardzo duży luz na klinie i wogóle trochę jest podjechana bo wariator się kołysze jak sprawdzam luzy... bęben mam wymontowany i od środka jest w miare dobre dojście. Sam odrzutnik przykrecony jest tylko na 2 srubach ?? proszę o szybka odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj