piotr2691

Wymiana balka drewnianego na dwuteownik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr2691    8

Witam chłopaki i dziewczyny.

 

Mam zamiar wymienić w stodole balek drewniany o grubosci 20x20 na dwuteownik balek jest teraz podparty w systemie poziomo:

sciana 3metry słup 4metry słup 3metry sciana

 

pionowo słupy  mają 3 metry do balka, a nad balkiem sa oczywiscie az do kleszczy więźby, czyli nastepne około 3m, ale chcę po prosu poprawić możliwość manewrowania w stodole

Chciałbym ten balek wymienić i zastosować dwuteownik w systemie

sciana 5metrów słup 5metrów sciana

Słupy na dwuteowniku zostana nadal w takiej samej odległości jak są teraz

Widziałem już gdzieś takie rozwiązanie ale nie wiem gdzie. Więc chcę sie poradzić Was, może macie cos takiego u kogoś lub u siebie

 

Albo tez wiecie jaki dwuteownik zastosowac na takiej rozpiętości...

 

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

to daj już gruby ceownik albo jakas konkretna kratownice czy bindry zeby nie robic wogole slupow


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

A jaki byś proponował, nie wiem, 11m rozpiętość to troche jest, a jeden słup to już duzo lepiej niż dwa które mam teraz.

 

Napewno chcialbym tylko dwuteownik zastosować, żadnych kratownic


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Na 11m bez podparcia to tylko kratownica bo sam dwuteownik to trzeba by dać dosyć poważny HEB, a one są bardzo drogie. Na 5m to zwykly 140 powinien dać radę. A jak chcesz mieć pewnie, to trzeba policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowianin    1

Ja mam 10m szerokość i zamiast słupków dałem dwie podpory drewniane 15/20cm długość ok. 7m od filara przy podmurówce do płotwy stolcowej. Trzeba dodatkowo skręcić z belkiem na przecięciu. Stodoła stoi już 5 lat po zmianie. Kolega to samo robił przy 12 m szerokości. Teraz jest o wiele wygodniej manewrowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Pomaranczowe chce zamienic na dwuteownik, zielone wyrzucić a w miejscu niebieskiego postawic rure 160.

10-11 metrów rozpiętość, os muru do rury by bylo 5-5,5m

 

Rozowe to przedłużenie zielonego az do kleszczy

IMG_20190313_155225.jpg


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

wszystko zależy od pokrycia dachu i obciążenia bo widać tam jakieś składowane  drewno .Powinieneś jeszcze  rozrysować w jakim systemie prowadzone są podpory skośne ( równoległe do krokwi - najlepiej zrób zdjęcie jak wygląda więźba z perspektywy  poziomej .Pomimo złudzenia ze na podpory idzie jakieś wielkie obciążenie w rzeczywistości to belki skośne przenoszą obciążenie na mury- .ja usuwałem takie słupy na 9,5 metra wszystkie  bez wzmocnienia ale zmiana pokrycia na blachę a wywiozłem ponad   20 ton dachówki.Po kilku latach wzmocniłem jeden belek bo sypał się od robaków .A nie wymieniałem tylko z boku skręciłem klamrami i stoi do dziś ,sprawdź czy pod słupy są wydłubane gniazda pod szopy podpór  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Dach dwuspadowy okolo 45° Kryty onduliną, wczesniej byla dachowka betonowa

To drewno to jest tylko zrobiony podest, do obslugi elewatora, takie balki byly to sie na nie dechy calowki rzucilo i tyle nic wiecej nie ma skladowane


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

rozrysuj tę więźbę nad belką  może być tak że usuniesz wszystkie i tylko podeprzesz po sezonie na zimę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Jutro popatrzę czy mam jakieś materiały z projektów stalowych na kompie to ci wylicze ten profil, jeżeli będę miał czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Super, jeżeli dasz rade bede wdzięczny...

Nie chce całkowicie wywalac słupów bo jednak zdarzają się mocne burze z silnym wiatrem więc jeden słup najlepiej jak zostanie...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

jeśli jeden nie przeszkadza  a w poziomym nie ma wydłubanych głębokich gniazd to są dwa rozwiązania po obydwu stronach belki w środkowej części wystarczy bocznymi klamrami przykręcić belki 15x20   lub nad belką (bo rozumiem że z dołu szkoda wysokości 20x20 na długości  3,5  m i naprężenia zostaną rozłożone jeśli gniazda głębokie to 5 m  ja bym tak zrobił bo priorytetem jest aby się nie zawalił dach a przeważnie staramy cię nie łączyć  stali z drewnem  obejrzyj zał   CCF20190314.pdf  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

@RU68 super, rozumiem, moglbym tak zrobić, tylko, że balek który chcę zastąpić jest juz troche spruchnialy i to dlatego mam zamiar tak to zmodernizowac...

Balek , tzn słup, bym osadzil na tym dwuteowniku i przymocowal z obu stron do katownika szpilką

 


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

W jakim woj mieszkasz, znaczy jakie wiatry i czy dużo śniegu. druga sprawa to z jakiego odcinka dachu zbiera obciążenie ten belk(rozstaw jeden od drugiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Wojewodztwo slaskie,

2 sniegowa

1 wiatrowa,

stodoła 22x11 po zewnątrz podzielona na 4 pola, średnio 5,25 metrów, bo przejazd jest węższy od sąsieków 😉


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
55 minut temu, piotr2691 napisał:

@RU68 super, rozumiem, moglbym tak zrobić, tylko, że balek który chcę zastąpić jest juz troche spruchnialy i to dlatego mam zamiar tak to zmodernizowac...

Balek , tzn słup, bym osadzil na tym dwuteowniku i przymocowal z obu stron do katownika szpilką

 

Ja bym wymienił na 25x20  lub  27x 20 i jeden słup bez gniazda (osłabiają)  przybite blachami otworowymi ryflowanymi gwoździami  -jeśli teraz trzyma spruchniały to o czym myślenie a dachówka była większym obciążeniem niż śnieg stal zbyteczna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Dobra więc sprawa wygląda następująco. Po krótkich obliczeniach, zabraniu obciążeń. Wykorzystałem tablice bo jednak nie mam materiałów ze studniów na kompie do projektowania stali A procedura liczenia tego jest bardzo dluga. Z obciążeń wyszło mi tak jak mówiłem 140IPE ale z uwagi na ugięcie przy 5 m to wypadałoby dac 160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Ale pomysł kolegi wyżej jest chyba tańszy w rozwiązaniu i też powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A jeszcze możesz wzmocnić dokładając drugi słup nad środkowym aż do górnej belki i  wzmocnić konstrukcję odciągami (wantami z pręta 16 mm)  dołączyłem szkic obciążeń

CCF20190314.pdf

sory nie ten załącznik teraz właściwy

CCF20190314_0002.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez rolkam72
      Witam.Otoż uszczelka pod druga glowica puszczala olej w ciezkiej robocie na zewnatrz wiec wymienilem na nowa i tu maly problem.
      Otóż glowica zostala dokrecona delikatnie krzywo wiem ze luz na szpilkach to milimetry ale jest delikatnie krzywo i nie moge uszczelnic jej przy kanale wydechowym ( poprostu tam gdzie jest odchyl nie dochodzi uszczelka za nic w swiecie) jest to doslownie pol milimetra ale troche dmucha.I tu pytanie sprobowac zalozyc nowa uszczelke pod kolektor czy sie nie bawic kupic nowa pod glowice i zrobic jak nalezy?
    • Przez Wojtas974
      Witam, wymieniałem ostatnio pompę wtryskowa.. założyłem po regeneracji i mam dziwne wrażenie że traktor nie osiąga pełnych obrotów. Strasznie wolno wchodzi na wyższe obroty. Jaka może być przyczyną? może to być to że pompa musisz się dopasować i rozchulac sama?
    • Przez Kuba92CASE
      Witam,
      szukam informacji  lub wskazówek na temat wymiany oleju w skrzyni biegów. Jak w teamcie wymiana oleju tyczy się Case Farmall U 115 z 2015 roku.
      Głównie szukam informacjii typu :
      1. Jakich błędów unikac aby skrzynia i rewers działy bez problemów
      2. Czy można manulalnie zerować licznik?
      Jeśli ktoś jest w posiadaniu ciągnika z tej serii i chciałby podzielić sie doświadczeniam, to z góry dziękuje za wszelką pomoc.
      Pozdrawiam 
      Jakub PP
       
    • Przez Daoran23
      Siema może głupie pytanie ale jak wymienić olej w pompie bertolini opryskiwacz biardzki ciągany 1200l przygladam się i nie widze żadnej śruby czy to jest tak głupio zrobione ze muszę wymontować pompę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj