michu20

jaki wałek do pryskiwacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michu20    166
panowie takie pytanie jaki najlepiej kupić wałek do opryskiwacza z jakimś sprzęgłem czy lepiej zwykły długość 700mm na złożonym aktualnie mam problem z pękającymi podporami pompy w opryskiwaczu stary wałek już ma luzy to pewnie jest przyczyna pekania ale teraz chce kupić taki wałek żeby jak najmniej drgań było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Luzy masz na krzyżakach? Można je wymienić bo są zestawy naprawcze. Wałek zwykły, bez sprzęgieł np cytryna wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Panowie bez dwóch zdań wałek z tej strony ma śrubę zrywalną? Dzwonię do sklepu z ogłoszenia i mówią że nie ma

 

683033147_2_516x361_wal-przekaznika-mocy-walek-teleskopowy-nm210-l510-dodaj-zdjecia_rev004.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez thor1984
      Zakupiłem tą kosiarkę i teraz nie wiem jaki wałek do niej dokupić? Ze sprzęgłem czy jakiś zwykły. Sprzedawca mówi, że prawie każdy jedzie na zwykłych wałkach, natomiast znajomy ma taką kosiarkę i radzi ze sprzęgłem. Wiadomo, że wszystko rozchodzi się o finanse odnośnie wyboru. 
    • Przez rolnik324
      Witam, tak jak w tytule chciałbym w jakiś sposób przyśpieszyć obroty wałka wom w ursusie c360 (możliwe że nasz ciągnik to c355, sami dobrze nie wiemy). Zacznę może od tego że ursus ten pracuje z agregatem prądotwórczym, a agregat wytwarza prąd do pompy głębinowej która wyciąga wode do dosć małej deszczowni do podlewania truskawek. Pompa zasilana jest napięciem 400v i aby uzyskać taki wynik na agregacie ursus pracuje na 2000 obrotów. Mi i tacie nie podoba się to ze względu że ciągnik niekiedy musi pracować tak ponad 5h (a przydałoby się aby pracował dłużej ponieważ mamy spory areał i nie wystarcza to na podlanie wszystkiego w czasie suszy) i to powoduje że ciągnik paliwa spali "swoje" i do tego wychodzą małe nieszczelności silnika (poci się spod korka oleju i paru innych elementów silnika) i zdąży się przez kilka godzin nazbierać na ziemi oleju. Przechodząc do sedna, czy jest możliwość zrobienia lub kupna jakiejś przekładni albo czegoś co zaproponujecie do ciągnika żeby chodził na niższych obrotach? Słyszałem o przerobieniu jakoś trybów albo wymiana skrzyni ursusa na zetora, ale jednak wolałbym nie ingerować teraz w wnętrze ciągnika i wolałbym coś na zewnątrz. Z góry dziękuje. Nieścisłości będę rozwijał w komentarzach.
    • Przez ogrodniczek39
      Witam Forumowiczów ,
      Czy ktoś może pomóc i podać sprawdzony kontakt gdzie mogę zakupić nowy wałek atakujący do przedniego napędu dla Ciągnika 3115 ?
      Są ogłoszenia na internecie ale nie chcę wydawać pieniędzy na marne . 
      Awaria była w ubiegłym roku , lecz postanowiliśmy zregenerować wałek . Ciągnik przepracował może 10 Ha i problem nadal wystąpił .   
       




    • Przez PuZ
      Witam,
      Mam problem z ciągnikiem Ursus 2812 - jest to odpowiednik MF 235 - urwało mi tuleje WOM i przy okazji urwało cześć wałka który wychodzi ze skrzyni biegów (zaznaczyłem na dołączonym zdjęciu na czerwono) - czy dobrze myślę, że jest to wałek sprzęgłowy I stopnia?

      I żeby go wyciągnąć to w którym miejscu rozpołowić sinik - pomiędzy sinikiem i skrzynią biegów czy tez pomiędzy skrzynia biegów i tylnym mostem?
      Wymieniał już ktoś taki wałek i może się podzielić jakimiś radami?
      Z góry dziękuje i pozdrawiam

    • Przez kapec22
      Witam jak usunąć luz na dolnym wałku od ramion podnośnika? mf 2640
      filmik https://streamable.com/pxa3v
       
       
       

       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj