matijas67

Amazone zam 1 rozsiewacz wysiew

Polecane posty

matijas67    2

Witam 

Mam pytanie odnośnie rozsiewacza A konkretnie obrotów walka 

Czy to nie robi różnicy jak pojadę na obrotach walka 540 a 540e? 

Prędkość wtedy będzie taka sama a mniejszym gazem mogę jechać, dodam że mam niektóre wąskie pola 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja jeżdzę tylko na 540e, ale na gazie 1750 - wtedy mam 540 na wałku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja przeważnie na 1000 rozsiewam a na wałku mam około 600, jak chce żeby wąsko sypną to zmiejszam do 500 obr wom i opuszczam rozsiewacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja też sieje na 540e i jak trzeba wężej pośmiać to także zmniejszam obroty, opiuszczam niżej i zmniejszam dawkę na kompie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ale wtedy masz nie równo rozsiane. Ja mam limiter ale jak jest wężej niz powinno być to trzeba kombinowac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

W rozsiewacz ach 2 talerzowych jeden Talerz uzupełnia drugi więcej leci nawozu na bok niż do tyłu i jak zamykasz jedna stronę to za rosiewaczem masz nie dosiane


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

To na talerzu lopatki sa tak samo ustawione ? bo ja mam w rauchu jedna wysunieta a druga jest normalna w zaleznosci od zastosowanego nawozu

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Łopatki maja różna długość i zależnie od nawozu różnie się ustawia ich kąt.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

ja jak zamykam jedna strone to leci i za rozsiewaczem i na bok wiec moze zle ustawione macie lopatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Coś leci i u mnie ale ile?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2

A miałby ktoś tabele wysiewu amazone zam1 na 36M A nie 24m😉 nie mogę nigdzie znaleźć😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Aplikacja jest przecież tylko wybierasz tarcze Om lub os


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Przez witekjamrozy
      Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, Bogballe L2 pojemność 1600 l, Amazone ZA-M 1201 lub podobne. Szerokość rozsiewu 15m, wyposażenie to komputer z czujnikiem na koło, wysiew graniczny. Proszę o informacje na temat dokładności wysiewu, precyzji ustawienia dawki, jakości wykonania, "mielenia" nawozu przez mieszadło.
    • Przez pilu
      Witajcie,
      Nabyłem siewnik amazone D7 typ 25 junior zastanawia mnie brak redlic wysiewających. Mam 4 wolne dziury w listwie mocującej lejki więc pomyślałem, że brakuje po prostu redlic, ale jak zacząłem szukać to w każdy siewniku na zdjęciach są wolne 2 dziury. Wychodzi na to, że brakuje mi 2 redlic ( 1 długa 1 krótka), tylko najdziwniejsze jest to, że u każdego na zdjęciu te wolne 2 pola są w różnych miejscach (np. na 9 i 11 otworze albo 10 i 14, 11 i 13) Może ktoś mi rozjaśnić ten temat ?
    • Przez badboy27
      Witam wszystkich. Posiada ktoś może taki komputer w opryskiwaczu. Wczoraj zakupiłem amazonke z takim komputerem ale niema czujnika prędkości i może ktoś wie czy można ustawić np. stałą prędkość z jaką bym jechał i wydatek cieczy na ha żeby utrzymywał ?

    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj