Maju3060

Problem z siewem owsa

Polecane posty

Tomasz78    1029

taa jak zrobisz otoczkę jak w burakach :P

jedynie wpłynie zaprawa na śliskość ziarna  ,

ale 210 to masa jest  ,a worek  warzyłeś?  ,ja siejąc swoje zboza bez próby kiełkowania nie ruszam w pole

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

ja dzis tez sialem bingo starym poznaniakiem i zapychal mi sie na tych zasowkach w skrzyni wyjelem je całkiem i szlo dobrze owies wychyscilem i w worku ciezko 50 kg upchac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
zetorki12 napisał:

Można próbować . Najłatwiej , to chyba pożyczyć od jakiegoś znajomego innego siewnika . Pierwszy raz siejesz tym siewnikiem owies ?

Kiedyś tam siałem ale to kawałek i też coś takiego pamiętam ale to raz chyba mi się zapchało

robi57362 napisał:

ja dzis tez sialem bingo starym poznaniakiem i zapychal mi sie na tych zasowkach w skrzyni wyjelem je całkiem i szlo dobrze owies wychyscilem i w worku ciezko 50 kg upchac

Te worki co mam to akurat duże są i jest tam 50kg bo parę ton przeszło pszenżyta to wiem ile worek 50kg waży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ma ziemia do zawieszającego się ziarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
9 godzin temu, Tomasz78 napisał:

ale kto plewe sieje ,jak próbę robil to i kg ma

Maju a kiełkowanie sprawdzaeś?

A powiedz kto w tym roku nie sieje PLEWAMI?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
asharot napisał:

Nie którzy to są głodni roboty, po czekaj aż ziemia obeschnie po zimie i wtedy siej.

u ciebie jest mokro 😲


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Pierwsza rzecz to dla pewności przedmuchaj rajki sprężonym powietrzem. Mi kiedyś gryka stawała właśnie przez pajęczyny jak ktoś wyżej napisał.

Kolejna sprawa to sprawdź mtn. Starasz się wysiać 210kg co może być np 700szt/m2, a może wystarczy 150 bo jest tak chudy że i tak będzie właściwa obsada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a ten owies to przewiany ? Zawsze to śmieci odpadną oraz uszkodzone ziarna , druga sprawa ja nie sprawdzam siły kiełkowania , no w polu sprawdzam czy już kiełkuje .

A owsa sieje 160 kg/ha , gdzie pszenicy 180-190 kg/ha i to ma wychodzić podobna ilość nasion na hektar , tylko nigdy nie liczyłem szt/ha tylko brałem dawki na podstawie zaleceń hodowców czy właścicieli odmian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52

Miałem taki problem z bobikiem jednego roku. Był za duży i się blokował u góry. Nie było tego dużo to lejki odsunalem i leciało wprost na ziemię a później talerzowka. Może warto tak zrobić a później pobronowac jak w żaden sposób nie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

poszukaj na necie ile tej odmiany się sieje , to odkupiłeś czy sam w centrali kupowałeś ,

Jak odwiany to nie za mało ale nie prosto z kombajnu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

No to dzięki za rady jutro dla pewności przewieje go i zmniejsze ten wysiew do 160 zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Nie rób niczego na oko. Jaki problem zważyć na elektronicznej wadze kuchennej np 200sztuk nasion.

Z danych hodowcy odmiany bierzesz wymaganą obsadę i podstawiasz do wzoru np tu

http://www.kws-zboza.pl/serwis/kalkulator-ilosci-wysiewu.html

Przyjmij sobie np siłę kiełkowania 90%. Wyliczenie może Cię przy chudym owsie zaskoczyć. Bo i 140kg ze wzoru wyjść może.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

No to wyszło mi zasiać 200kg bo obliczałem to przy masie 40g 1000 ziaren obsadzie 600szt/m2 i sile 90% nie wiem czy dobrze to zwazyłem ale wziąłem 400szt i było 16g około czyli i to razy 2,5 i wyszła mtz, dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Przy zakładanych 600sztukach to wysiew 266kg/ha.

A 400 sztuk nie wystarczy, ile hodowca optimum podaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

No czytałem że odpowiednio to gdzieś od 550 do 650 szt/m2 czyli mówisz że wystarczy te 400szt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

No to i tak wychodzi mi 200kg na tym kalkulatorze ale dobra dzięki za rady coś się wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mistal44
      panowie zajmujecie się sprzedażą owsa? po ile chodzi w różnych miejscach w Polsce?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez simpleNICKpl
      Witam. Potrzebuję maszyny do wyrównywania i ewentualnie lekkiego spulchniania gleby bezpośrednio przed ciągnikiem (zawieszanej na przedni tuz). Chodzi mi głównie o większość prędkość pracy z siewnikiem. Myślę o prędkości ok 15km/h. Gleby mam różne, mozaika, na jednym polu może się zdarzyć piach 6 klasa i 50m dalej ciężka glina 3 klasy. Przy siewie bezpośrednio w orane pole przy już tych 10-12 km/h można wylecieć z ciągnika a wiadomo że im mniej przejazdów po polu tym mniejsze zużycie paliwa. I tu rodzi się pytanie: jaka maszyna najlepiej spełni to zadanie? Podoba mi się guttler duplex ale cena jest przerażająca. Jakie są wasze pomysły czy też inne propozycje maszyn? Pozdrawiam.
    • Przez wrona17
      Witam siał ktoś może owies na kiszonce po zbiorze żyta na kiszonkę ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj