Kuba284

Rozsiewacz unia czy sipma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kuba284    0

Witam

Który rozsiewacz będzie lepszy? 

Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Nie że chcę Ci dokuczyć czy coś ale zanim założysz temat to poszukaj czy są podobne. A tak to polecił bym unie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magros    3

nie wiem co to sipma ale wiem co to mx850 chłopie omiń to jak ide spać to słyszę jak korniki metal wpierniczają. mam go 4 sezon a rudy imprezuje na dobre. nie zawsze po wysiewie był myty ale ludzie to są trzy lata lej stoi odwłokiem do góry od 4lat używany 19lat i lepiej wygląda jak ten z uni.ostrzegam nie brać mogę podesłać zdj wstawek podmalunków itp Kuba284 napisał: Witam Który rozsiewacz będzie lepszy?  Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0
9 godzin temu, Bartek933 napisał:

Nie że chcę Ci dokuczyć czy coś ale zanim założysz temat to poszukaj czy są podobne. A tak to polecił bym unie

Ale tematy są z 2009-10 roku. 

A przez tyle lat wiele się może zmienić. 

A masz może Unię że polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
9 godzin temu, magros napisał:

nie wiem co to sipma ale wiem co to mx850 chłopie omiń to jak ide spać to słyszę jak korniki metal wpierniczają. mam go 4 sezon a rudy imprezuje na dobre. nie zawsze po wysiewie był myty ale ludzie to są trzy lata lej stoi odwłokiem do góry od 4lat używany 19lat i lepiej wygląda jak ten z uni.ostrzegam nie brać mogę podesłać zdj wstawek podmalunków itp Kuba284 napisał: Witam Który rozsiewacz będzie lepszy?  Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850

ja mam identyczne doświadczenie z unia jedna rdza, hydrauliczne zamykanie nie zamyka jakaś paranoja z tym sprzętem, sylsky szwagra ma 20 lat i nic rdzy i mnie prawie wstyd wyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372
21 godzin temu, Kuba284 napisał:

Ale tematy są z 2009-10 roku. 

A przez tyle lat wiele się może zmienić. 

A masz może Unię że polecasz?

Mam unie, podobnie jak dwóch moich sąsiadów i jakoś nie widzę żeby były zjedzone przez rdze

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
5 minut temu, Bartek933 napisał:

Jak dbasz tak masz

tak się składa ze dbałem o niego i to bardzo konserwacje mycia zabezpieczenia ,a w nim światła nawet pordzewiały- pod każda śrubą i na łączeniach sama rdza. pod farbą jakby ktoś powietrza napompował mimo że jej struktura nie tknięta - więc co tu ma dbanie do tej drobnostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Musi mieć skoro 3 rozsiewacze moją minimalne ślady rdzy ale każdy ma rudy kształtownik między lejami


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
4 minuty temu, Bartek933 napisał:

Musi mieć skoro 3 rozsiewacze moją minimalne ślady rdzy ale każdy ma rudy kształtownik między lejami

nie chodziło mi o całokształt maszyny tylko pęcherze pod lakierem na powierzchni płaskiej i to tam gdzie jego struktura nie jest uszkodzona. w ubiegłym roku dałem koledze na politechnikę próbkę i  powiedział że to zasiarczona ukraińska stal - może zależy od rocznika, może teraz coś poprawili

Edytowano przez Cezar81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

Jak nówka sztuka. Widać że dbany był a nie na zasadzie że dzisiaj posiałem jutro też trzeba to nie będę mył i po kilku latach gnije a potem żal do niewiadomo kogo.

Dużo przy nim robiłeś czy nic?

Edytowano przez Kuba284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
8 minut temu, Kuba284 napisał:

Jak nówka sztuka. Widać że dbany był a nie na zasadzie że dzisiaj posiałem jutro też trzeba to nie będę mył i po kilku latach gnije a potem żal do niewiadomo kogo.

Dużo przy nim robiłeś czy nic?

Gdybyś kolego zobaczył co jest w stali to nie pisałbyś takich farmazonów, czym wyjaśnisz pęcherz  pod warstwą farby bez naruszenia jej struktury - ten rocznik jest po prostu do du.... . Bartek933 zamieścił rozsiewacz starszy i zapewne lepiej zabezpieczony, a z resztą co tu dużo mówić, mamy lejka z 92 roku i jest w lepszym stanie jak UNIA. Zaczęli oszczędzać i są tego efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

W rozsiewaczu musieliśmy tylko uszczelnić przekładnie. Zakupiony był z nadstawą ale chyba dopiero trzeci sezon z nią pracuje i sama nadstawa gubi farbę szybciej niż rozsiewacz. Żeby nie było byłem u wujka który ma mx 1200 młodszy rocznik chyba 2010 i tam to masakra jak ruda go żre z tym że on wcale nie dba o niego.  

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
Dnia 9.03.2019 o 14:17, magros napisał:

nie wiem co to sipma ale wiem co to mx850 chłopie omiń to jak ide spać to słyszę jak korniki metal wpierniczają. mam go 4 sezon a rudy imprezuje na dobre. nie zawsze po wysiewie był myty ale ludzie to są trzy lata lej stoi odwłokiem do góry od 4lat używany 19lat i lepiej wygląda jak ten z uni.ostrzegam nie brać mogę podesłać zdj wstawek podmalunków itp Kuba284 napisał: Witam Który rozsiewacz będzie lepszy?  Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850

Popieram unia szajs rdzewieje niesamowicie mimo dbania konserwacji i tak rdzewieje mój 18 letni Amazon wygląda lepiej jak unia po 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez podol21
      Witam. Sprzedam agregat podorywkowy Unia Kos 2.6 st. Rok produkcji 2012. Wogóle nie używany. 


    • Przez liber
      Witam wszystkich czy posiada ktoś z was rozsiewacz nawozu pz spectra.Jak on się sprawuje w praktyce
    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj