adamek1942

Regulacja wałka sprzęgłowego t 25a - typ z 2 wajachami

Polecane posty

adamek1942    6

Witajcie ;] czy jest możliwość  aby wałek sprzęgłowy  się cofnął w stronę skrzyni  przy wymianie sprzęgła ???  po wymianie sprzęgła wyje skrzynia a nie wyła ani grama, przy składaniu słychach było jak ten wałek wskoczył lekko ale może to lekko było za mocno ??

Dekielek za pompa nie był odkręcany, ale wiem ze są tam nakrętki 2  właśnie od regulacji tego wałka, jest możliwość aby się one odkręciły i ten wałek się przesunął,  czy raczej  łożyska z wałkiem poszły razem - jeżeli tak  to jak tymi nakrętkami skręcę to ten wałek się cofnie z powrotem  chodź by trochę ???  

Podpowiedzcie coś ;]    Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Przez to okienko będziesz miał trudno aby podejść kluczem i coś zrobić ale trzeba próbować ,podejrzewam że przy składaniu było prężenie na ów wałek sprzęgłowy i mogło lekko przesunąć wałek sprzęgłowy i też ten wychodzący ze skrzyni, i dlatego to słychać, może uda Ci się przez to okienko te wałki przesunąć w stronę sprzęgła z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Odkręciłem to okienko  i faktycznie wałek się cofną do skrzyni (nakrętki zakręcone ) nie ruszałem nakrętek wziąłem delikatnie breszka za te nakrętki i sam jakby wskoczył w swoje miejsce i wycie ustało odrazu. Także problem z  wyjącą  skrzynia rozwiązany.

Moze to nie w temacie ale napiszę.

Ale powód rozbierania sprzęgła był inny , słychać jest Tylko przy ruszaniu jakby się tarcza ślizgała a wcale się nie ślizga  nawet zmieniona na nową i dalej to samo. Docisk i koło zamachowe bez żadnych wybrzuszeń.

Zastanawia mnie dlaczego  pieski na docisku są nie równo a przy łożysku wyciskowym już tak, jeżeli je ustawiłem do do docisku suwmiarka idealnie  to do łożyska każdy w swoja stronę ( nie pasuje ) łożysko ma minimalny luz ale nie na tyle żeby 1 cm piesek odstawał od łożyska, pieski tez nie wyglądają na mocno zużyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Właśnie to chyba nie tuleja po wtedy by nierównomiernie piesek odstawał od łozyska u góry więcej na dole mniej, a on równą odległością w koło odstaje, 

Ja mam typ ze smarowniczką na tych widełkach ale ten smar podejrzewam ze nie dochodzi do łożyska i winą może być to łożysko suche piszczące chodź luzu ono dużego niema  polak mądry po szkodzie heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jakieś bajki opowiadasz. Suwmiarką palce ustawiłeś i każdy inaczej od łożyska odstaje? To jak Ty tą suwmiarką mierzyłeś? w którym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Tak suwmiarką mierzyłem na zdenominowanym docisku z ciągnika  na stole, mierzyłem od końca pieska do podstawy obudowy docisku kolo freza widocznego tak jak na obrazku na tym linku jest

https://allegro.pl/oferta/docisk-sprzegla-t-25-wladimirec-6819906119?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_czesci_do_maszyn&ev_adgr=Części+do+maszyn&gclid=Cj0KCQjwsZ3kBRCnARIsAIuAV_R3qZMtyJDbpqK8JztyLWJfjP25jsUAgstVYXYGhhw66wDiLeX5quoaArHeEALw_wcB&gclsrc=aw.ds  

i wszystkie idealnie ustawione a do łożyska nie pasuje za piernika,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Bo to się ustawia odstęp pomiędzy łożyskiem oporowym a tą dżwignią ,a nie pomiędzy dżwignią i dociskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ustawia się suwmiarką ale docisk ma być przykręcony do koła zamachowego. Dlatego Ci głupoty powychodziły. Jak ustawisz wszystkie palce równo według suwmiarki to później po zjechaniu ciągnika wystarczy ustawić luz jałowy sprzęgła na cięgle na zewnątrz i nie trzeba już grzebać przy dźwigienkach przez ten mały otwór. Co prawda we Władku nie jest najgorzej ale po co sobie utrudniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

tak zgadza sie kolego ale dajmy na to ze ustawie do łożyska i zdemontuje docisk to każda dźwignia w swoją stronę

mani 51 teraz rozumiem, tez tak właśnie podejrzewałem nie wiesz czy ta smarownika doprowadza smar do łożyska ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Oczywiście przy ustawianiu dźwigienek nie mogą być już wkręcone te trzy śruby technologiczne. Jeśli kanał nie jest zatkany to smar powinien dojść do łożyska. Nie dawno zakładałem u siebie takie łożysko od MTZ bo miałem już dość tego oryginalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

chyba ze to inne łożysko daje takie odglosy ?? jest tam jakies inne lozysko kolo pompy hydraulicznej czy prosto ze sprzęgła ten dlugi wałek łaczy sie z tym drugim na tym łączniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Łożysko nie powinno dawać żadnych odgłosów. Wałek sprzęgłowy jest tylko ułożyskowany w kole zamachowym a drugi koniec trzyma tylko to złącze za pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiken
      Witam mam problem zdobyć taką obudowę łożyska wałka WOM , montowaną od 08.1989 r wraz z nowym typem zaczepu będę wdzięczny chociaż za nazwę katalogową czy numer pozdrawiam



    • Przez zxy
      .
       
    • Przez kellyq
      Hej, noszę się z zamiarem kupienia zwykłej talerzówki 3,15 w układzie X i dołożeniu do tego podwójnego wału strunowego. Jak myślicie nadaje się to do uprawy przedsiewnej rzepaku, zbóż, warzyw? Mam do uprawy jeszcze kultywator 2.10m z podwójnymi wałkami ale to muszę się mordować z c330. A tak to bym zapiął większy ciągnik i heja. Talerzówki na ściernie nie mam więc to by był niejako podwójne wykorzystanie tej talerzówki. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę się doszukać info jak wygląda pole po takiej uprawie.
      Pomożecie? 
    • Przez Kolossiwy
      Tak jak w temacie a moje pytanie jak to się sprawdza i konkretnie czy pod koła prowadzące nie dostają się kamienie a jak tak to czy zatrzymuje się taśma bo w hakowy to był problem
    • Przez john1
      Witam gdzie dostane czujnik obrotow walka wom z tako wtyczko bo przegladałem na internecie to wszystke mają inno wtyczke tako jak na zdjeciu



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj