Polecane posty

agi    1

Witam,

możecie coś wyjaśnić z punktu widzenia  mechanika VS  warsztat etc DLACZEGO tak proste nawet konstrukcje agregatów uprawowych (stosowane do ursusa c 330 czy 360) na zasadzie aby tylko podnieść siewnik typu poznaniak z 2 metrowy co waży ponad 300 kg, NIE są budowane na tej mega prostej konstrukcji podnoszenia wbudowanej w ciągnik..

https://www.youtube.com/watch?v=z2CXvr5e8KY

przecież zasada dźwigni jest uniwersalna i dlaczego nie wykoszystać tego podnoszenia na końcu tej dźwigni aby podnieść chociaż trochę ten siewnik od ziemi na kolejnym 3 stopniowym czaczepie

pewnie łącznik musiałby być podłączony na wysokości łącznika ciągnika..

Dlaczego ludzie wolą bardziej skomplikowane rzeczy do tego, w tym rodzaju..? https://i.ytimg.com/vi/gV6-JwnGDMo/hqdefault.jpg

oczywiście przy konstrukcji "uproszczonej" podniesienie agregatu to także podniesienie siewnika, ale tak wygląda ta praca.. 

 

coś takiego  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ESjUGtDyo5WXcXP1aZUVS88qfqZncfYd.jpg

 

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale właściwie że co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wyjątkowo zgadzam się z Profesorem Z, o co tu chodzi?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Bo hydropak nachodzi na agregat i zbliza sie odległosc siewnika od ciagnika i lzej mu jest podniesc. 

Zebys sie bardzo nie głowił zrób sb mały eksperyment. Zawies 5 kg na metrowym kiju i spróbuj podniesc a potem zawies na 2m i tez sprobuj podniesc...

Wnioski sam wyciagniesz

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

masz agregat do poznaniaka podłączony na 3 stopniowym zaczepie i żaden inny siłownik, bo 3 góry zaczep podnosi siewnik jednocześnie

tak jak w innych podnośnikach z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Bartek933 napisał:

Wyjątkowo zgadzam się z Profesorem Z, o co tu chodzi?

Czy ja nazywam Cię jełopem , tylko dlatego że błędy robisz ? Może nie nazywaj mnie profesorem , tylko dlatego , ze czasem  jakiś rażący "byk" poprawię ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

A co to sa te czerwone kropki i kołko na tym twoim projekcie??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

podnieść podniesie na pewno po dźwignia jest po stronie ciągnika, 300 - 400 kg to nic strasznego dla takiego c 360, problem może być w wysokości podnoszenia a poznaniak na łańcuchach z redlicami wymaga dużej wysokości dość..

kropki pokazują mniej więcej mocowanie spawów, tak aby miec wystarczającą wysokość podnoszenia - siła idzie z górnego zaczepu do dołu siewnika przez srodek konstrukcji.. inaczej chyba sie nie da.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

... Dlatego że występuje efekt dźwigni, który mnoży zapotrzebowanie na udźwig w już i tak mizernym podnośniku c-360. A sprawa kolejna jest taka, że hydropack umożliwia przybliżenie siewnika do ciągnika, co powoduje lepszy komfort użytkowania, a także mniejsze zapotrzebowanie na udźwig oraz wyższą stabilność zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Agregatem wyposażonym w hydropak można doprawić bruzdy z siewnikiem w powietrzu albo szybko odczepić siewnik i pracować solo lub w połączeniu z innym narzędziem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Ja widzę to tak , żeby było lżej dla ciągnika to górny punkt TUZ w kultywatorze musiałby być  blisko siewnika więc w tylnej części kultywatora , dalej idąc , siewnik będąc blisko kultywatora nie ma możliwości zamontowania go na TUZ , będzie wisiał tylko na jadnej belce 

Ogólnie kiepsko to widzę 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Hehe dobre, nie porównuj taczki ziemi (no może dwóch) w tej łyżeczce na dźwigni do zasypanego poznaniaka i jeszcze agregat do tego. Podnieść podniesie a jak nie to lekka ingerencja w hydraulikę i podniesie na pewno ale co to za praca i stabilność będzie. Z doświadczenia wiem że im bliżej siewnik ciągnika tym lepiej i uwierz że każde 10cm ma znaczenia jak brakuje balastu z przodu. Moim zdaniem tutaj nie ma o czym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Ja tego wogole nie widzę i jest to bez sensu widzę że nigdy nie pracowałeś nigdy agregatem z hydropakiem są czasami takie sytuacje że poprostu trzeba podnieść siewnik a przelecieć bruzdę lub pas pola bez siewu a niby jak to zrobić twoim wynalazkiem więcej kombinowania niż efektów myślę że jak by to miało sens to już dawno ktoś by takie coś klepał samo to że pozniak czyli ok 400kg plus 200zaladunku razem 600kg chcesz powiesić na jednym elemencie?? To jeb..nie tak się składa że budowałem sam agregat z hydropakiem 2.5m mam siewnik amazone waga ok 250kg i 200kg załadunek 450kg a nawet sobie nie wyobrażasz jakie te marne pół tony robi obciążenie powiedzmy ten metr za ciagnikiem a nie mówię już o poruszaniu sie takim zestawem z wiszącym siewnikiem na jednym ramieniu po polnej drodze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

ok, ale chyba nie do końca rozpoznaliście o co idzie.. podnoszenie samego siewnika będzie na zasadzie dźwigni od górnego punktu zaczepienia - dźwignia na ramie agregatu -  do DOLNEGO zaczepu siewnika.. górny zaczep siewnika ma być przymocowany do ramy

coś takiego https://www.olx.pl/oferta/agregat-siewnik-2-7-poznaniak-CID757-IDxhfab.html#fc6ebb76de

 

tu nie ma jakieś strasznej konstrukcji jak widać pod ten c 360...

W sumie aż tak wiele to się nie różni od tego z olx, z tym że wykorzystuje dodatkową dzwignię do zaczepów siewnika

NIE są dlatego na jednym punkcie siewnika, bo zaczepy dolne siewnika oba przyczepiane są do profilów, które przykręcone są do ramy głównej agregatu

z tym że podnoszone są przez ową dźwignię z ciągnika..

Wady to rzeczywiście mniejsza stabilność, bo nie jest sztywno mocowane jak w olx

Jak nie wypali to podnosnik z ramą będzie do czegoś innego albo siewnik dam na sztywno jak w tym ogłoszeniu i tyle..

To myślicie że c 360 nie podniesie tego? jak podnosi taki agregat z siewnikiem..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Jak Ty chcesz takim czymś jak to z linku uprawiać i siać to lepiej rozsiej z płachty i zawlec gałęzią , na to samo wyjdzie.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

chodziło tylko o ramę że daję radę na c 360 z tym obciązeniem 300 kg siewnik i z 200 kg w środku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

Czy ja nazywam Cię jełopem , tylko dlatego że błędy robisz ? Może nie nazywaj mnie profesorem , tylko dlatego , ze czasem  jakiś rażący "byk" poprawię ?

NIe unoś się , złość piękności szkodzi;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
agi napisał:

chodziło tylko o ramę że daję radę na c 360 z tym obciązeniem 300 kg siewnik i z 200 kg w środku..

Poznaniak waży bodajże 460 kg


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atarol    8

Ktoś  już  takie robi . Maszyna wprawdzie prosta nie potrzeba hydrauliki ale przydatność  komfort to wiele pozostawia do życzenia. 

Screenshot_20190308-223148.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Kolego, chodzi Tobie o to żeby siewnik podnosił się dwa razy szybciej względem agregatu ze względu na zastosowaną dźwignię poprowadzoną zamiast łącznika centralnego sięgającą od ciągnika aż do siewnika jako jedna sztaba, a punktem podparcia będzie wieżyczka agregatu. Ale tym sposobem podnośnik ma za zadanie podnieść masę agregatu + masę siewnika pomnożoną razy ramię które wywoła dźwignia. Na tej zasadzie działają ładowacze do bel na tył. Kiedyś mierzyłem obciążenie podnośnika z belą na dźwigni i bezpośrednio na nośniku do bel i obciążenie było dwukrotnie większe w wyniku zastosowanej dźwigni. W obu przypadkach bela była oddalona od ciągnika na tą samą odległość. Sam poznaniak bez zboża ważący około 450kg po uwzględnieniu dźwigni podnośnik odczuje jako 900kg. Czysta mechanika, obliczanie belek. Dodaj do tego masę agregatu i będziesz potrzebował ciągnika z udźwigiem pokroju ursusa 914. 

Edytowano przez Maverick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wymyślacie jakieś dziwne teorie, najlepsze rozwiązanie to proste i skuteczne = hydropak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

atarol to coś takiego ale jak piszą wszyscy - na przykładzie tego np. podnosnika tyłem do bel -  łącznik  centralny ma właśnie za zadanie (być może kosztem nawet tego dodatkowego obciążenia całości) te "dodatkowe" (szybsze) podnoszenie

 

w tym projekcie tego nie ma, bo łacznik centralny jest w jednym punkcie i nie jest ruchomy jak w podnośniku do bel

tutaj wał tylko opada swobodnie i chyba nic wiecej ta konstrukcja nie wnosi..

Maverick

c 360 ma chyba udźwig na końcach dźwigni dolnych – 1200 kg

poznaniak, który mam jest mega stary i ma szerokość całkowitą chyba z tylko 2 metry

ciężko powiedzieć ile waży, ale c 330 i tur podnosi go na jednym zaczepie od łańcucha i nic nie pęka..

PROBLEM będzie w tym, że nie wiem jak inne siewniki, ale poznaniak na tych redlicach i łańcuchach wymaga dość dużego podnoszenia

i to może być pozamiatane

hydropak myśle o tym, mam nawet taki siłownik, ale to dodatkowe koszty, problem w konstrukcji

a chce żeby ten "agregat" był uniwersalny, bo jakby się to udało, to cała ta konstrukcja spełniłaby rolę nie tylko agregatu, ale ramy do przewozu czegoś na grząskim terenie, a c 360 sie nadaje do tego z uwagi na małą masę i dość dużą moc, do tego także podnośnik do czegoś innego..

 

ps. myślicie że jest jakaś alternatywa dla ogólnie takiego sprzętu i ok 30 ha na mega ciężkiej glinie.. chyba nie opłaca sie kupować napedu 4x4.. :-( 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

30 ha ciężkiej gliny to ta 60-tka naprawdę ma co robić , MTZ byłby bardziej odpowiedni i do niego uczepisz normalny agregat , ale skoro chcesz stworzyć agregat wg. swojego pomysłu to jaki problem bierz  i rób skoro nie przyjmujesz do wiadomości tego co wszyscy piszą , że to nie wypali .

  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127
54 minuty temu, agi napisał:

atarol to coś takiego ale jak piszą wszyscy - na przykładzie tego np. podnosnika tyłem do bel -  łącznik  centralny ma właśnie za zadanie (być może kosztem nawet tego dodatkowego obciążenia całości) te "dodatkowe" (szybsze) podnoszenie

 

w tym projekcie tego nie ma, bo łacznik centralny jest w jednym punkcie i nie jest ruchomy jak w podnośniku do bel

tutaj wał tylko opada swobodnie i chyba nic wiecej ta konstrukcja nie wnosi..

Maverick

c 360 ma chyba udźwig na końcach dźwigni dolnych – 1200 kg

poznaniak, który mam jest mega stary i ma szerokość całkowitą chyba z tylko 2 metry

ciężko powiedzieć ile waży, ale c 330 i tur podnosi go na jednym zaczepie od łańcucha i nic nie pęka..

PROBLEM będzie w tym, że nie wiem jak inne siewniki, ale poznaniak na tych redlicach i łańcuchach wymaga dość dużego podnoszenia

i to może być pozamiatane

hydropak myśle o tym, mam nawet taki siłownik, ale to dodatkowe koszty, problem w konstrukcji

a chce żeby ten "agregat" był uniwersalny, bo jakby się to udało, to cała ta konstrukcja spełniłaby rolę nie tylko agregatu, ale ramy do przewozu czegoś na grząskim terenie, a c 360 sie nadaje do tego z uwagi na małą masę i dość dużą moc, do tego także podnośnik do czegoś innego..

 

ps. myślicie że jest jakaś alternatywa dla ogólnie takiego sprzętu i ok 30 ha na mega ciężkiej glinie.. chyba nie opłaca sie kupować napedu 4x4.. 😞

 

 

Nie trzeba iść do Proroka (tego z agrofoto) żeby wiedzieć ile wart jest podnośnik w C-360 w zestawieniu z ciężkimi maszynami. Udźwig na końcach ramion to jedno, a zastosowanie dźwigni to drugie. Pożycz od sąsiada ładowacz do bel takiej konstrukcji, wbij belę kiszonki i podnieś, opuść, podnieś. Zacinający się rozdzielacz to dopiero początek kłopotów. Sam poznaniak ze zbożem przy użyciu dźwigni zdeterminuje obciążenie bliskie maksymalnemu. Na 30ha ciężkiej gliny to i Ursus 904 będzie miał co robić. A co do kwestii niskiego podnoszenia, to możesz przy ciągniku zaczepić łącznik centralny na najniższy otwór i po sprawie. Widzę że jesteś zdeterminowany, a nic tak nie uzmysławia jak doświadczenie. Obejrzyj galerię Proroka z modernizacją podnośnika C-360, a on nie miał agregatu uprawowo-siewnego. Napisałeś cytuję "(być może kosztem nawet tego dodatkowego obciążenia całości) te "dodatkowe" (szybsze) podnoszenie". Nie być może kosztem dodatkowego obciążenia, tylko z całą pewnością zwielokrotnione obciążenie, to nie jest "pieprzem do g...a, tylko fundamentem". Podnośnik tylny w ciągnikach też jest dźwignią. W c-360 na końcach ramion korpusu podnośnika (tych na górze) występuje maksymalne obciążenie masą 2400kg, dopiero wieszaki przytwierdzone w połowie długości cięgien dolnych, tworząc dźwignię redukują udźwig do 1200kg zwiększając jednocześnie zakres pracy podnośnika. Piszę to po to byś zrozumiał że Twoja konstrukcja spowoduje zniszczenie seryjnego podnośnika, który ma spore problemy z ultralekkimi agregatami uprawowo-siewnymi wyposażonymi w hydropack na siłownikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Ciężka gliniasta gleba wymaga wcześniejszego doprawienia , takim lekkim agregatem w taką glebę bezpośrednio nie wsiejesz. Lepiej skup się na starannym doprawieniu pola agregatem uprawowym. Szybciej nie zawsze oznacza lepiej.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eddi87
      Panowie do 3-4 tys jakiej dwójki obrotowej szukać co by dokupił do niej jeszcze odkladnie, piersi, lemiesze.
    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
    • Przez warchest
      Witam mam takie pytanie jak wy wypełniacie zazielenianie bo ja to wypełniam poprzez miedzy plony scierniskowe ale po tym roku dokladnie po 2018 mialem duzy problem gdyz zasiałem po poplonie z gorczycy białej pszenice ozimą niby na początku października ale gorczyca tak wyciągneła mi wigloć z ziemi ze był pył i teraz na wsione bardzo kiepsko mi patrzy ta pszenica , odrazu powiem z góry odpada siew zbóż jarych bo to u nas sie nie opłaca bo jak susza przychodzi to później plony jeczmienia jarego czy pszenicy jarej wynosza ok 3 tony ha a nawet mniej i tak od kilku lat jest ze jarych to sie wcale nie sieje , łubin tez odpada zeby wypelnic zazielenianie bo nie ma pozniej gdzie tego sprzedac , a wy jak wypelniacie zazielenianie ? bo ja myśle co siać na poplony by mi tak wody nie wyciągało i mógłbym siac pszenice zimową po tym , bo nie mozna pewnie tak zrobic ze zasiac poplon i gdy zabardzo wysrasta lekko talerzowka zrobić przyniszczyc i zeby czekalo do tego terminu agencyjnego i wtedy orka ? bo agencja moze sie przyczepic o to ze bym wczenisej lekko talerzówką przyniszczył taka gorczyce ? słyszałem ze sieją facelie ponoć mniej wyciąga wilgoci ale jak to wysiać rozsiewaczem pojdzie 10 kg na ha ? bo gorczyca to rozsiewaczem ładnie mi sie rozsiewa bo mieszam z saletrą i jest po problemie . doradzcie cos z gory dzieki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj