Wolf14

Ursus C-360 3P czy Ursus 3512

Polecane posty

Wolf14    1

Witam Forumowiczów. Tak jak w temacie - który ciągnik wybrać? Areał to około sześć hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15

3512 jak kolega wyżej. Silnik znacznie lepiej współpracuje z skrzynią w 3512 niż c360. Bardziej zwinny. Jedyny minus to jego masa z przyczepą lepiej poradzi sobie c360 3p niż 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15

Zetor będzie znacznie więcej palił ale nie ukrywam będzie bardziej komfortowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Miałem 3p i mam 5211 na początku palił po wymianie wtryskow regulacji pompy w lekkiej robocie nie jest źle a przynajmniej jest czym orać i uprawiać bo orka 3p na głęboko to było ciągle na blokadzie a obciazniki na kołach miało a mf czy 3p fajny bo predziutki ale osobiście nie wrócił bym zastanów się nad renault też są fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolf14    1
mezik0 napisał:

Miałem 3p i mam 5211 na początku palił po wymianie wtryskow regulacji pompy w lekkiej robocie nie jest źle a przynajmniej jest czym orać i uprawiać bo orka 3p na głęboko to było ciągle na blokadzie a obciazniki na kołach miało a mf czy 3p fajny bo predziutki ale osobiście nie wrócił bym zastanów się nad renault też są fajne

Nie chcę zagranicznego ciągnika. Głównie z tego, że bardziej lubie nasze Ursusy. Ale biorę również pod uwagę to, że gdyby taki Renault miał awarię to o części będzie dużo, dużo ciężej niż o części do 3P czy 3512. Zależy mi, żeby kupić ciągnik polski.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

W 3p lepiej obsługiwać hydraulikę, można założyć wzmocnioną pompę jeśli trzeba, w MF trzeba przełączać między podnośnikiem a wyjściami, poza tym MF wcale taki szybki nie jest, max 24,4 km/h i większość jest na wąskich kołach 12.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

3512, mam i polecam, uciag trochę gorszy, ale całokształt ogólnie fajny ciągnik i na te6 ha super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, adam2812 napisał:

Zetor będzie znacznie więcej palił ale nie ukrywam będzie bardziej komfortowy

"Znacznie" , to ile to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15

Znacznie to tyle że mf przy lekkiej pracy dosłownie wącha paliwo a w zetorku (mam doświadczenie z 5211) spalanie takie jak w c360 cały dzień orki na jednym baku ciężko uzyskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

"Znacznie"-to o pół litra, a to najmarniej 20 dychy za flaszkę.

@adam2812 fajnie porównujesz, zetora w orce a mf w lekkim. Otóż ja miałem 360 i zetora 3320 (mam) i np; w prasie kostkującej 360 potrzebowała na dzień roboty 40l a zetorkowi starczało 30l, nie jest to super dokładnie zmierzone ale wynika z długiej praktyki-kilkuletniej i robiłem naprawdę dużo usługw żniwa. Dlatego wiem że zetor 3-cylindrowy spali na pewno mniej od 360 i jest porównywalny z 3p.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Tylko 3513 będzie miał trochę ciężej to albo zaczyna grzebać kołami albo go dusi i schodzi z obrotów bo mu paliwa brakuje a w zetor niema takie czegoś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
48 minut temu, zetorki12 napisał:

"Znacznie" , to ile to jest ?

No znacznie😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15
16 minut temu, ptaszyna napisał:

"Znacznie"-to o pół litra, a to najmarniej 20 dychy za flaszkę.

@adam2812 fajnie porównujesz, zetora w orce a mf w lekkim. Otóż ja miałem 360 i zetora 3320 (mam) i np; w prasie kostkującej 360 potrzebowała na dzień roboty 40l a zetorkowi starczało 30l, nie jest to super dokładnie zmierzone ale wynika z długiej praktyki-kilkuletniej i robiłem naprawdę dużo usługw żniwa. Dlatego wiem że zetor 3-cylindrowy spali na pewno mniej od 360 i jest porównywalny z 3p.

Nie porównuje mf w lekkim do 360 w orce wyrażam swoją opinię czyli mf w lekkiej pracy pali tyle co nic w przeciwieństwie do 360. Co do orki wszystko zależy od przyzwyczajenia dla mnie zwinność oraz odpowiednie przełożenia skrzyni w mf wygrywają nad 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaroLsa    20

Największy minus 3512 to ta nieszczęsna zabawa z hydrualiką,potrafi to zdenerwować.Co do uciągu to faktycznie 3p radzi sobie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Już Ci pisałem jak ci zetor dużo pali wymień wtryski i niech Ci ktoś pompę ustawi będzie i moc i spalanie przy lekkiej robocie w porządku też to przerabiałem i na początku palił ile wlales a teraz 1/4tego co przed wymianą jak jezdzicie na zajechanych wtryskach to potem jest opinia że pali jak smok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj