cycu99

Hodowla owiec

Polecane posty

cycu99    0

Witam chce zacząć hodować  owce chodzi mi głownie o wrzosówki i czarnogłówka chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tych rasach jakie karmy stosować i oczywiście jak z opłacalnością? 
Z góry  Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Opłacalne są rasy typowo mięsne (suffolk, kent) pod warunkiem dobrych wykotów i dobrej opieki owcy nad jagniakiem Żarcie dla nich im tańsze tym lepiej (pastwisko, siano, tania śruta)

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Opłacalne są wyłącznie rasy chronione. Z dopłatą do matki;) oczywiście pisze to z przymrozeniem oka bo pewnie z typowo mięsnych coś tam można zarobić. Jednak po 45 latach hodowli w naszym gosp. Napiszę jedno....daj sobie na luz. Chyba że naprawdę to lubisz i to ma być Twój sposób na życie i pasja. Większość owczarzy to pasjonaci... Dodam że wrzosowka to rasa prymitywna, tania w obsłudze ale żeby odchowac coś na skup bez krzyżowania z mięsnymi to roku brakuje i ciężko to sprzedać (pomimo niewątpliwych walorów smakowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Już kilku takich było co chcieli te dopłatowe owce  Niestety  zdobycie takich jest mało realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.03.2019 o 21:10, Karol445 napisał:

Opłacalne są rasy typowo mięsne (suffolk, kent) pod warunkiem dobrych wykotów i dobrej opieki owcy nad jagniakiem Żarcie dla nich im tańsze tym lepiej (pastwisko, siano, tania śruta)

Niedaleko mnie gościu ma 150 wrzosówek i jakoś na tym wychodzi oczywiście na dotacjach nie na owcach rasy jakie podałeś to wymagające a jagniecina popularna u nas nie jest zarabiają na niej eksporterzy a nie hodowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.03.2019 o 19:18, cycu99 napisał:

wrzosówki i czarnogłówka

wrzosówka rasa stara wytrzymała i na byle czym trzymana, Miałem czarnogłówkę, dobra pod względem rzeznym.

Były merynosy, olkuska, świniarka to nie wypał, najgorsze były fryzyjskie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Przeglądam od jakiegoś dłuższego czasu ogłoszenia na olx, i dochodzę do wniosku, że najtańsze są kameruny. Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71

Bo kameruńskie to jak by nie patrzeć jedne z najmniejszych owiec.Wiec nie ma się co dziwić że sa tańsze niż 2 razy cięższe owce większości ras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Przez jasie241
      drodzy forumowicze mam bardzo poważny problem z sąsiadem ponieważ gdy wypuszczam owieczki z owczarni aby się pasły to sąsiad strzela petardami bo zauważył że gdy strzela to owce się boją i uciekają  do owczarni. P roszę o pomoc jak można tego sąsiada załatwić.Czy policja coś poradzi czy może jakaś inna instytucja pomoże proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam  
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez kajperos
      witam może mi ktoś wytłumaczyć jak mogę zarejestrowac i zakolczykowac moje owce aby w późniejszym terminie mógł na nie dostać dotacje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj