Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BaRtEk7710    2
Witam stoję przed wyborem tura do ciągnika mtz 82 i chciałbym się dowiedzieć jaka polska firma na obecną chwilę przoduje w produkcji ładowaczy czołowych, która robi je najsolidniej.Ładowacz jest potrzebny głównie do bigbagów z nawozem i nasionami

robi57362    419

ile będziesz nim pracował? najlepszy = najdrozszy a czy warto zakładać tura za 35k gdzie ciagnik pewnie nue jest tyle wart? ja mam intet techa it 1600 i wykonanie jest bdb

jesli pomoglem kliknij fajne

BaRtEk7710    2

Rocznie musiał by na chwilę obecną przerzucić jakieś 50ton nawozu i 15ton materiału siewnego i trochę obornika.

Wiadomość z agroFakt.pl

rbit    0
Napisano (edytowany)

A czy ktoś  może wypowiedzieć się o ładowaczach firmy MatStal -  szczególnie o tur 5 udźwig 1600 kg? Ładowacz też obsługiwany byłby przez MTZ 820 - na co ogólnie zwracać uwagę przy kupnie nowego ładowacza?

Edytowano przez rbit

toof    5

Witam

Ja mógłbym polecić Ci ładowacz z Agromasz Mrągowo model Ł-106. Stosunkowo nieduża masa, bardzo dobre dopasowanie do wybranego ciągnika, brak poprzeczki nad maską, ładne wykonanie. Są to chyba poza Polmot Biedaszki (obecnie Ursus) najstarsze polskie ładowacze czołowe. U mnie od 6 lat i nie ma z nim najmniejszego problemu. Oczywiście inne też nie są złe, chociażby Hydramet ze swoją serią xtreme czy hydromatal z modelami at. Jak poczytasz to można znaleźć naprawdę mnóstwo opinii na temat ładowaczy czołowych. Natomiast nie polecałbym Ci sprzętu z żadnej nie renomowanej firmy, ponieważ tylko pozornie oszczędzisz kilka tysięcy, natomiast jak poczytasz problemy zaczynają się już na etapie montażu, później wytrzymałość samego ładowacza. Kolega rbit wspomina o firmie MatStal. Nie znam nie wypowiem się co do trwałości ich ładowaczy, ale wystarczy spojrzeć na konstrukcję wsporczą ładowacza - na żadnym ze zdjęć na ich stronie nie widzę ,,odciągów" biegnących pod tylni most. Z tego co widzę cały ciężar opiera się na przodzie ciągnika. Te skośne elementy biegnące do przodu na pewno nie pomogą przy serwisowaniu ciągnika. Reasumując odradzam wyroby mało znanych firm.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez martin99
      Witam.
      Jak podłączyć hydraulike tura quicke q76 do deutz fahr 4.70?
    • Przez Damians88
      Koledzy,
      Wielka prośba o poradę jaki tur i jakiego producenta założyć do Zetora 6340, 2004 r. Chodzi mi o trzy sekcyjny. Nośność 1,5 tony.
      Proszę o namiary.
    • Przez Mc3
      Wiram, jakie wymiary chodzi o długosc i szerokość ma tur do c330 np. wol met chodzi mi o samą ramę, ponieważ chcę wiedzieć czy zamieszczę na przyczepę. 
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez Nacki10
      Witam wszystkich 
      Mam taki problem mam Mtz 82, x lat temu przerobiłem rozruch z 12v/24. Dla równego rozładowania akumulatorów co jakiś czas zamieniam je miejscami. Czy można rozwiązać ten problem. Gdyż jak to wygląda dwa akumulatory 12v, jeden obsługuję ciągnik drugi jest potrzebny do rozruchu. Jak rozwiązać ten problem czasami jest tak że jest często zapalany i nie zamienię ich. To nie odpali.  Męczyłem się tyle lat i stwierdziłem że czas coś tam zmienić. 

Panowie pomóżcie. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.