Polecane posty

zetor1111    2

Witam panowie niedawno stałem sie posiadaczem prasy welger 220 lecz nie jest ona taka za piękna ponieważ stala pod chmurką przez 3 lata i jest cala pordzewiała ale mechaniczznie chodzi mam doo was takie pytanie co może być powodem że ze skrzynki tam gdzie jest wyjście na przekaźnik leci olej? druga sprawa to jak się zakłada siatkę i czy ten nóż to musi być aż tak ostry żeby palec sie dało skaleczyc czy może być trochę tępy? jakie macie sterowniki w swpich prasach bo w mojej na kompie jest tylko puszczanie siatki i pokazuje kiedy jest bela pelna? Piszcie panowie co jeszcze sprawdzic w niej bo ja już chyba wszystko przejrzałem i narazie tylko to co powiedzialem jest źle :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tego noża od ucinania siatki nie oszcz :rolleyes: on raczej działa jak gilotyna a nie nóż u mnie jest całkowicie tępy że tak powiem i siatke tnie równiutko . Sprawdź sobie noże od sznurka czy nie są tępe no i oczywiście łożyska , Jakbyś potrzebował oznaczenia łożysk na walce to napisz mi na pw to pujde i poszukam (bo nie pamietam jakie miały oznaczenia) A ten komputerek to mam chyba taki sam, aha i noże od ucinania sznurka sobie na oszcz żeby lepiej ucinały, i możesz też wyczyścić ten wałeczek z wielowypustem i ramie które po nim lata (ten mechanizm od liczenia ile siatki poszło*) I jeszcze ten wałek podający sietke możesz sobie troche lepiej podgiąć ten z tą elastyczną ruła która jest na niego nałożona > jak lepiej go podkrzywisz to będzie lepiej siatke rozciągał i ładniej snopek będzie obwiązany)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernardo75    0

Witam panowie niedawno stałem sie posiadaczem prasy welger 220 lecz nie jest ona taka za piękna ponieważ stala pod chmurką przez 3 lata i jest cala pordzewiała ale mechaniczznie chodzi mam doo was takie pytanie co może być powodem że ze skrzynki tam gdzie jest wyjście na przekaźnik leci olej? druga sprawa to jak się zakłada siatkę i czy ten nóż to musi być aż tak ostry żeby palec sie dało skaleczyc czy może być trochę tępy? jakie macie sterowniki w swpich prasach bo w mojej na kompie jest tylko puszczanie siatki i pokazuje kiedy jest bela pelna? Piszcie panowie co jeszcze sprawdzic w niej bo ja już chyba wszystko przejrzałem i narazie tylko to co powiedzialem jest źle ;)

 

Witam.

Jeśli chodzi o wyciek to wymienić uszczelniacz. Rysunek pomocny w zakładaniu siatki powinien być na klapie przedniej po uniesieniu do góry powinien być widoczny. Moja prasa tez była nie w najlepszej formie jeśli chodzi o farbę, ale już ma nową. Radzę sprawdzić łożyska wałków dokładnie. Trzeba poluźnić łańcuchy dopiero wtedy można naprawdę wyczuć luz.

Pozdrawiam i miłej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

Witam...

Od dziś stałem się posiadaczem prasy welger 220 Prof.. i ma takie pytanko czy któryś z was posiada instrukcje obsługi lub katalog części do tej prasy?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

TU gościu ma w języku niemieckim pewnie ciebie to nie zainteresuje? , czy jeszcze ma to nie wiem.

 

www.polskastrefa.eu/ogloszenia/katalog__instrukcja__welger_ap_welger_rp_207486_8131.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

Dzięki kolego, jutro to sprawdzę.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex0937    0

witam,mam prase welger rp220 z 2000r,na duzych kolach,posiada wszystko co powinna miec konkretna prasa ale mam jeden problem,ma ona przegnite dwa waly na spodzie i interesuje mnie cana takich walcow i gdzie ja najlepiej kupic zeby za rok czy dwa znow tego nie robic. z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex0937    0

witam,wiem moze ktos ile jest zebatek na pierwszym walcu napedowym od prasy welger rp220 profi z 2000 roku ? chodzi mi o ten walec na ktory ida pierwsze napedowe lancuchy od walka.wydaje mi sie ze sa tam dwie albo trzy, moze ma ktos takie zebatki na sprzedanie albo chociaz jakis nr katalogowy. i druga sprawa zwiazana jest z kolkami na podbieracz,sa one niezbedne ? prasa ma zawor blokowania na wezu odplywu oleju i podbieracz utrzymuje sie na stalej wysokosci. jesli ktos wie to byl bym bardzo wdzieczny za podpowiedz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

Witam...

Podsumowanie rocznej pracy prasa welger rp220 profi...

Prasowałem z 10 nożami... bele dobrze zagęszczone, spora oszczędność: foli , siatki, czasu na smarowanie(posiadam wersje z centralno-automatycznym smarowaniem łożysk i łańcuchów ), czasu na zwożenie z pola, czasu na owijanie, czasu na wożenie do obory, a co za tym idzie także paliwa na wykonywanie tych czynności. Kolejny plus to zadawanie paszy, która jest drobniejsza i zwierzęta chętniej ją spożywają.

Przez ten sezon zrobiłem ok. 440 bel i dopadła mnie tylko jedna awaria, którą naprawiłem w 20 minut przy koszcie 14 zł, a było to łożysko.

W poprzednim sezonie pracowałem sigmo classic i z tego samego areału zrobiłem około 200 bel więcej.(to raczej widać różnice)

Prasa jest bardzo prosta w obsłudze i ewentualnych naprawach.

Nie ma problemów z zapychaniem podajnika, tylko jeden szczegół, ciągnik musi być odpowiedniej mocy.

Jak bym miał wybór bez wahania bym ją kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

@Deutz611 z jakim ciągnikiem chodzi prasa rp220

 

 

Prasa współpracuje z df agrostarem 6.11, silnik 6 cylindrów bez turbo....jakieś 105 KM na wyjściu.... patrząc na prace po jednym sezonie stwierdzam że to trochę za mało... co prawda zgniot prasy ustawiony na 80%... pasa sprawuje się super aby tak dalej to jestem bardzo zadowolony..... no i noże to zaj.......ta sprawa ... co prawda używam tylko 10 noży , do dyspozycji mam 23.....

Ogólnie polecam tą maszynę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Witam Ja wo gule w innej sprawie. Chciał bym zapytać posiadaczy tej prasy jak się sprawuje i czy warto taką kupić. Posiadam ciągnik o mocy 125km i myślę że to on będzie z nią współpracował. Na wydanie mam koło 40 tyś, a może coś lepszego w tej cenie ?? Miała to by być welger rp 220 profi. Co roku sieje 13h zboża więc słomę też będę belował i 15h łąk, obecnie mam jd 550 i chciał bym zamieńić właśnie na taką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

W tym roku zrobiłem około 300 bel taką prasą i jest naprawdę wydajna. Bele kiszonki jak i słona twarde, coć ustawiona była na 9. Musisz tylko znaleźć nie zjeżdzony egzemplarz. Zwróć uwagę na łańcuch napędzający wały w tylnej klapie i zębatkę która napędza ten łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielonek    0

witam wszystkich posiadam od niedawna prase welger rp 220 z 2000r i nie moge dojsc ładu z komputerkiek mianowicie gdy go włanczam wyswietli sie napis welger i tyle nic wiecej sie nie da zrobic. Czy ktos wie co sie z tym dzieje?

Tematy połączone. Nie pisz pogrubioną czcionką

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Witam, może nie do końca pasujący temat, ale nie chce nowego zakładać. Mianowicie rozważam kupno rp220 tyle że te prasy mają dwa typy rotora, grzebieniowy na 24 noże i taki podobny do r200. W dłuższej perspektywie który lepszy. Na razie i tego z dwunastoma nożami nie wykorzystam bo mam jedynie 80 koni ale za rok coś bardziej odpowiedniego przypnę. Zastanawia mnie czy na ten rotor z dwunastoma nożami trawa się nie owijania bo kolega w GP 2,30 miał taki problem (ale tam tylko na wał były takie zęby naspawane) a tu do około jest trochę blachy. Oglądałem kilka sztuk i jak ma 24 noże to niema smarowania łożysk, a z kolei ta na 12 miała pełną opcję czyli smarowanie łożysk i łańcuchów. i tak to z tym rynkiem wtórnym, bym był rad gdyby jakiś posiadacz się wypowiedział, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Mam problem z prasą Lely Welger 220 profi. Otóż czyściłem prasę, opuściłem podłogę. Po zakończeniu czyszczenia nie mogę podnieść podłogi, podnosi się tylko trochę i dalej nie chce, a na sterowniku jest napisane "MB Net Bott." Proszę o pomoc. Według mnie, wszystko jest dobrze podłączone, elektrozawory działają poprawnie. Podbieracz mogę podnieść i opuścić, ale i przy nim pojawia się "PU Net Bott." O co chodzi?

20171025_082857[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Jest wszystko ok z panelem. Ten komunikat oznacza wybrany tryb podłoga - siatka -  ciśnienie, w tym panelu każdy wyraz oznacza inny tryb. Pierwszy to wybrany elektrozawór  (PU podbieracz, mc noże), drugi rodzaj owijania (net - siatka, twine - sznurek), a trzeci bott to po prostu ciśnienie beli.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Posprawdzać wszelkie przewody czy gdzieś któryś się nie załamał, wysuszyć elektrozawory, na tą chwilę to tylko mi przychodzi do głowy. Komputer raczej nic do tego nie ma, jak raz wybierzesz tryb elektrozaworu to jest już on otwarty i jak podnosi a zatrzymuje to winy szukałbym w hydraulice. Latarka w rękę i na start obejrzeć przewody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Sprawdź jeszcze czy nic nie podchodzi pod podłogę, u mnie właśnie zagiął się przewód i przez to podłoga zamykała sie baardzo powoli, z ogromnym oporem i nie do końca. Może to to samo? A może to po stronie hydrauliki traktora jest? Olej jest? Aby wykluczuć elektrozawór, poproś drugą osobę aby podnosiła podłogę a ty nasłuchuj czy nie slychać w momencie ustania podłogi takiego cyknięcia - może i elektrozawór rozłącza. Więcej pomysłów nie mam.

Edytowano przez wloczykij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Położyłem się pod podłogę, okazało się, że z prawej strony jest, aż za bardzo spasowane i przez to podłoga nie chciała dalej się podnosić. Troszeczkę podszlifowałem i wszystko już gra ☺ W każdym razie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj