Polecane posty

sebe1033    397

ten mniejszy bąk pewnie dużo tańszy zresztą chyba nazywa się rozdrabniacz wolno chodzi silnik 5 KW i niewiem czy ma bijaki czy tylko tarcze z zębami , a ten drugi to  śrutownik ma bijaki i silnik 11 KW to szybko ześrutuje zboże , oba z tego co wiem się nadają zalezy tylko ile masz sztuk i czasu na śrutowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1295    0
10 godzin temu, sebe1033 napisał:

ten mniejszy bąk pewnie dużo tańszy zresztą chyba nazywa się rozdrabniacz wolno chodzi silnik 5 KW i niewiem czy ma bijaki czy tylko tarcze z zębami , a ten drugi to  śrutownik ma bijaki i silnik 11 KW to szybko ześrutuje zboże , oba z tego co wiem się nadają zalezy tylko ile masz sztuk i czasu na śrutowanie 

cena ta sama i oba maja silnik 7,5kw a bak ma tarcze w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak to ten ze zdjęcia to ma 11 KW z tego co mi wiadomo to tylko takie były fabrycznie montowane 

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sebe mylisz się, w latach 60 a ten zielonkawy jest z tych lat, byly silniki 10. Wiem bo mam taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

miałem taki sam tylko niebieski to był silnik 11 KW , a podobno stary był bo w agromie w katalogu mieli krótsze paski bo w nowszych silnik wyżej , no ale silnik 10 KW może być w starszych ale nie 7,5 KW , 

 

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1295    0

dobra kij z silnikiem ale jak by mialy taki sam silnik o ktor lepiej srutoje np brudniejsze zboze  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na pewno bijakowy lepszy i wydajniejszy niż bąk  ,nie moge otworzyć linków które podałeś

ja mam na sprzedaz wir 2 z silnikiem 11kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1295    0
31 minut temu, Tomasz78 napisał:

na pewno bijakowy lepszy i wydajniejszy niż bąk  ,nie moge otworzyć linków które podałeś

ja mam na sprzedaz wir 2 z silnikiem 11kw

szukam z silnikiem 7,5kw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a czemu ? Jak masz bezpieczniki 32A w skrzynce to 11 KW idzie , mniejszy silnik wolniej chodzi , a jeśli idzie o brudy zależy co masz na myśli trochę słomy pójdzie tylko wlot z kosza zapycha się , chwasty też idą , wolno bijakowym to się śrutuje owies "twarde" zboża czyli reszta (pszenica , pszenżyto , żyto ) normalnie idzie , zależy jeszcze jakie sita dasz i bijaki czy nie zaokrąglone 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1295    0
13 godzin temu, sebe1033 napisał:

a czemu ? Jak masz bezpieczniki 32A w skrzynce to 11 KW idzie , mniejszy silnik wolniej chodzi , a jeśli idzie o brudy zależy co masz na myśli trochę słomy pójdzie tylko wlot z kosza zapycha się , chwasty też idą , wolno bijakowym to się śrutuje owies "twarde" zboża czyli reszta (pszenica , pszenżyto , żyto ) normalnie idzie , zależy jeszcze jakie sita dasz i bijaki czy nie zaokrąglone 

mam bezpieczniki 25A wiec 11kw nie pojdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Laver
      Witam, mam problem z śrutownikiem bijakowym, śrutownik zbyt drobno mieli zboże wymiana sit nie ma wpływu na wielkość śruty. Śrutownik kupiłem używany jest to cramer hm 150, na początku było sito 3 teraz jest 5 i nadal robi mąkę, worki odpylające są nowe, łopatki wyrzucające też, bijaki obrócone. Skończyły mi się pomysły co może być przyczyną. Zauważyłem że z nożami jest trochę dziwna sprawa na dwóch sworzniach jest ich po 8 a na drugich dwóch po 6 nie wiem jak powinno być możliwe że to może być przyczyną? Nie wiem ile noży powinno być oryginalnie teraz jest 28.
    • Przez ceston
      Witam chcialem sie zapytac ktorej firmy rozsiewacz jest lepszy w sensie mniej awaryjny i dostepne czesci. W mojej okolicy sa to dwutarczowe rozsiewacze 800 l firmy Janpol , Strumyk tytan o Agro-max. Ktory z nich wybrac?
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Poszukuję baku do wski kobuz, takiego jak na foto. Może u kogoś się warla w garażu a ja potrzebuję do ukonczenia projektu. Dobrze zapłacę !

    • Przez TylkoOkragly
      Witam,Posiadam 5(zaresjstrowanych) macior i 30 prosiąt 6 tuczników u sasiada który jest vatowcem i producentem trzody chlewnej siedziała kontrol 2 dni, ja jestem małym gospodarzem czy mam takie same wymogi spełnaic jak ci co maja po 400szt świn ogrodzenia stajni itd?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj