Gość

Historia pewnego korbowodu(kverneland) (zdjęcia)

Polecane posty

Gość   
Gość

Taka sprawa, ramię/korbowod od pługu obrotowego ciągle pęka. Jutro ma przyjechać nowe(znaczy też używane), ale zastanawia mnie czy te awarię spowodowane były tylko zużyciem starego, czy coś innego tu zawiniło i czy wymiana załatwi sprawę, czy nowe tez się rozpieprzy? Miał ktoś taki przypadek? 

IMG_5959.JPG

IMG_5960.JPG

IMG_5964.JPG

IMG_5973.JPG

IMG_5975.JPG

IMG_5976.JPG

IMG_5977.JPG

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9

Też miałem taki pług i u mnie pękał ten element w kształcie U. Może sworzeń się w tym U blokuje. Chodzi lekko czy gdzieś haczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

przyczyną może być też luz na sworzniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a moze ten mechanizm jest juz zbyt mocno wyrobiony ma luzy i tak sie dzieje


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lekko, nic nie haczy. Trzeba będzie założyć nowy, bo tego już nie ma co skręcać i spawać. Tylko aby kurde wytrzymał. 

Te U jest całkiem nowe. Wymieniane wiosnę ubiegłego roku. Sworznie nie wydają się zbytnio wyrobione, ale się temu lepiej przyjże. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Adrian pęka w momecie obracania ? tak?

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwszy raz w trakcie obracania, a dwa w trakcie wykręcania kilka sekund  po obróceniu pługa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no i wszystko jasne  dzwignia lapie martwy punkt w fasolce i rozrywa

wyczyść wszystki smar i daj mu pracować na sucho  ,sworzeń musi opadać bezwładnościowo w zależności od położenia osi obrotu ,a smar z kurzem ,piaskiem go wstrzymuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki, zobaczymy czy coś pomoże. Mógłby jeszcze kilka sezonów popracować, bo się sprawdza dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

albo po prostu normalne zmęczenie materiału i tyle trzeba wymienić na nowe


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

to nie zmeczenie ,tylko potężne naprężenie,zobacz na zdj peka zdrowy materiał w najsłabszych punktach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Próbuj obracać ten pług wolniej, ewentualnie zmniejsz wydajność hydrauliki na wyjścia jeżeli masz taka możliwość na rozdzielaczu, moim zdaniem jak dobija do ogranicznika to jest potężne naprężenie i nie wytrzymuje z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba mogłeś mieć racje. Obracałem na stojącym pługu samą wieżyczką, i nieźle siłownik to wszytko dociska. Poluźniłem trochę ogranicznik i naprężenie ustało. Na razie  działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 4.03.2019 o 20:18, Depex napisał:

Też miałem taki pług i u mnie pękał ten element w kształcie U. Może sworzeń się w tym U blokuje. Chodzi lekko czy gdzieś haczy?

@Depex jeśli to nie problem to może napisz czego używasz teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9

Teraz używam też kv tyle, że zagonowego vario ab85. Super sprzęt. znudziła mi się walka z pękajacymi elementami w tym obrotowym i dodatkowo miałem tylko 3 skiby po 14 cali. Teraz robię 4 skiby na 20 cali i obrotowy potrzebny nie jest. Tylko, że mam długie formne pole więc z kilkoma bruzdami mogę się pogodzić. Mam też wrażenie, że ten obrotowy bardzo duże opory stawiał w stosunku do tego zagonowego. Obrotowy był na średniej odkładnicy, a zagon mam na długiej śrubowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tc56
      W naszym kraju jest wielu miłośników ,których interesuje historia naszego Bizona. Jeśli ktoś ma co ciekawego do powiedzenia na ten temat zapraszam do wypowiadania. Ja sam ostatnio znalazłem ciekawą książkę o fabryce bizonów. Można ją zamówić w Towarzystwie Naukowym Płockim ,oto link http://www.tnp.org.pl/wydawnic.htm pozycja na liście nr.47.Kosz tej książki to 25 zł plus koszty wysyłki.Wszyskim poplecam tą publikację.
       
      Poprawiony adres
    • Przez Marcinuzz90
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!!
       

      Piszę ten temat aby zebrać wasze opinie na temat właśnie tej "Włosko - Niemieckiej" spółki. Jak to było naprawdę? Kto był pierwszy? Kto się na kim wzoruje? Kto kogo kupił? Kto jest liderem? Czy ta korporacja między tymi firmami ma jakiś cel - są jakieś plusy/minusy? Czy kiedyś wielka współka się rozpadnie?
      Nie chciał bym żeby temat był źle odebrany ale ja osobiście mimo tego, iż jestem osobą która posiada jeden z tych trzech marek ciągników patrząc na inną markę z tej spółki mam do niektórych spraw mieszane uczucia...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj