Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sports2011    0

Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Też myślałem o takiej kwocie , ta wynegocjowana 10 lat temu była sporo niższa, może jeszcze ktoś zabierze głos 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

My mieliśmy podpisane na 3 tys euro od jednego megawata

Elektrownie miały mieć średnio 3 do 4 MW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

tak naprawdę powinieneś zbliżyć się do granicy akceptowalnej jeszcze  dla właściciela wiatraka a nie rozumiem jak podpisali umowę tylko na 10 lat bo dziś masz przewagę negocjacyjną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0
5 godzin temu, RU68 napisał:

tak naprawdę powinieneś zbliżyć się do granicy akceptowalnej jeszcze  dla właściciela wiatraka a nie rozumiem jak podpisali umowę tylko na 10 lat bo dziś masz przewagę negocjacyjną

10 lat temu był zawarty akt notarialny na 25 lat . Ale ze 10 lat !! Trwala procedura załatwiania wszystkich dokumentów żeby wejść z budową, prawdopodobnie w tym roku beda go stawiać , i przysłali dokumenty żeby podpisać przedłużenie umowy zawartej 10 lat  temu na starych warunkach do 25 lat dzierżawy . A gdzie inflacja itp ? 😉 dlatego planuje coś wywalczyc do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

teraz kapuję bo było to podejrzane A teraz musisz się dowiedzieć szy pozwolenie na budowę obejmuje kilka wiatraków (to wygrana )czy tylko twój .Jeśli tylko twój dowiedz się jakie są koszty takiego pozwolenia projektu itd no i zmian i według tego wyceń .A jeśli nie tajemnica to ile podpisaliście 10 lat temu może na PV  a trzeba wiedzieć że z tej kasy jak zostanie na czysto 50% będzie dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

o ile wiem to właściciel gruntu przechodzi na zus za grunt płacisz podatek jak firma jeszcze odejmujesz podatek dochodowy no i pozostał vat . powinniście się skrzyknąć na spotkanie wszyscy zainteresowani i ustalić do jakiej kwoty dążycie -wiem że to trudno ale nawet przy zapisie o dyskrecji to do ilu dążycie nikt nikomu nie zabroni ustalać bo zapis o dyskrecji  brzmi inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Podatek od gruntu płaci firma , dochodowy podatek oczywiście my czyli 19%. Tak jak mówisz , myślę że kwote 36 tysięcy można wołac tak żeby po odciągnięciu podatku około 30 zostało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

daj dopisać sobie podpunkt ze w przypadku zmiany przepisów podatkowych zobowiązują się do przekazania równowartości  i grać trzeba na początku próbować się spotkać z pozostałymi (cwaniaków i głupoli bym wykluczył )przy znacznym oporze trzeba grać samemu  no i obmyśleć argumenty  powiązał bym też płatność z ceną prądu   nigdy nie potanieje  ale to na koniec negocjacji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
15 godzin temu, soltys48 napisał:

My mieliśmy podpisane na 3 tys euro od jednego megawata

Elektrownie miały mieć średnio 3 do 4 MW

i co dogadaliście się  podpisali umowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Okej dzięki panowie za info , gdyby ktoś miał jeszcze coś ciekawego do powiedzenia to czekam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A czy w tamtej umowie było coś o  zerwaniu umowy w przypadku, gdy wiatrak nie powstanie w ciągu np. 5lat od podpisania umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

Witam. Jak wygląda płatność za postawienie wiatraka na moim polu ? ile można żądać w tych czasach? Wstępnie oferowane jest 70 tys za wiatrak (duży 4MW) , płatne co rok po postawieniu dopiero , czyli około 5 lat od podpisania umowy. Na co się zgodzić lub nie ? Jak U Państwa to wygląda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Otóz stoje przed podjeciem decyzji czy wydzierzawic ziemie pod panele słoneczne.Miałaby byc to umowa trwajaca 25 lat.Chca ode mnie wydzierzawic 3,7ha proponujac przy tym czynsz 10000zł rocznie za hektar . Nie ukrywam ze jest to dla mnie bardzo kuszaca propozycja poniewaz jest to łaka torfowa z krórej zbieram tylko 2 pokosy w sezonie w dodatku jest to łaka podmokła (zbiore 100 bel lub nie)
      Tak wiec chcem sie poradzic was czy mieliscie stycznosc z takim czyms lub obecnie jestescie w trakcie trwania takiej umowy.
      Jest to pracownia projektowa ENSPRO
      Czy bede musiał odprowadzac od tego jakis podatek?????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj