piotrek202127

Jaką prasę kupić rolującą do ok. 35tys?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRIMO    8046

Ta akurat ma rotor a to już trzeba trochę więcej koników a może vicon rv 1601 bez rotoru i tu 62 KM już da radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

znajomy swojego DF kupował u tego człowieczka co jest link zamieszczony 

ale prasa nie jest jakoś wielka wagowo bo to tylko osłony tak zrobione że gabaryt spory aby pasy zakryć  (moja lely waży ok 4,5 t to jest spora prasa ) 

rotor ma ale nie ma noży i rotor tylko mase rozprowadza ale mocy nie zabiera żeby sie to czuło na ciągniku

ogólnie te viconczy DF dobre prasy na forum jest thomas on ma vicon i zna modele

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
9 godzin temu, PRIMO napisał:

Ta akurat ma rotor a to już trzeba trochę więcej koników a może vicon rv 1601 bez rotoru i tu 62 KM już da radę. 

Nie powielaj takich rzeczy,na spokojnie bez szaleństw w prędkości i zbiciu 62 km da radę w prasie typu 1601 i Nie ważne czy jest rotor czy nie ważne że bez noży  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z dostępnością części do tych pras? Vicon jest popularny ale nie aż tak jak np. DF czy John deere, więc czy jest dużo części do vicona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

i myślisz że do tych niby popularnych wg Ciebie części za rogiem dostaniesz?? Jak chcesz szybko to musisz mieć dilera konkretnej marki pod nosem w przeciwnym razie jeden kit co kupisz. Pół biedy jak łożyska są typowych u nas rozmiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale nie do john deera tam sa kwadratowe :) vicon itp maja normalne łozyska. a co do czesci to musisz przejechac sie do jakies składnicy i zapytac do jakiej presy maja czesci co sklep to co innego :) ale musisz miec na uwadze dostepność czesci. ja ma feraboli sprinter poniewaz do niej pasuja czesci od metal fachu faktycznie wykonanie nie powala ale za to jest prosta jak cep :) i 80 km w słomie idzie az miło z 12km/h na spokojnie :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Newholland u sąsiada ma któreś łożyska ma 6 kątnym wale.... 1tys sztuka :D a jak zamówił zamiennik to wymiaru nie trzymał i pies pogrzebany. Płacz i płać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus360    32

@up Jeszcze nie widziałem łożyska nawet sześciokątnego za 1k, ale mogę się mylić. Spytaj się sąsiada o rozmiar tego łożyska bo jestem ciekaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Jeździłem jeden sezon prasą vicon187 +koń do agrotron k110,  sprzęt godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecacie Vicona? A czym się różnią Vicon RV 157 od RV1601? Jakie też modele polecacie oprócz vikona? . Może Variant 180 lub jakiś JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
3 godziny temu, mrursus360 napisał:

@up Jeszcze nie widziałem łożyska nawet sześciokątnego za 1k, ale mogę się mylić. Spytaj się sąsiada o rozmiar tego łożyska bo jestem ciekaw

https://mh.org.pl/lozyska/3388-lozysko-ae40895-2ah09-11-2-209krrb2-6-kat-w-srodku-prasy-john-deere-new-holland.html

te po 1tys to w serwisie NH na wałkach napinających pasy. Na necie oryginałów nie spotkaliśmy tylko coś jak z linku wyżej. Za czop na który przychodzi takie łożysko zawołali 2tys więc krzyżyk na drogę małorolnym, którzy w ogóle patrzą po tych prasach. Wtedy tokarz zrobił czop pod zamiennik łożyska i hula ale podobno się to grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rv157 ma 12 pasów i jest starsza nie polecam a rv1601 ma juz bodajrze chyba 6 albo 5 nie pamietam dokładnei ale jest lepsza i czesci wieceij do niej nei wiem czy dobrze kojarze ale widziałem nawet taka z pasami bez spinek :) takie cos to jest dobre :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj