jack2006

Zgrzyt podczas odpalania 360 3p.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jack2006    1

Witam, mam problem z rozrusznikiem 360 3p. Z racji zużycia starego rozrusznika R11 zastosowałem wysokoobrotowy rozrusznik MAGNETON.

Przez rok użytkowania było wszystko ok, dopóki nie przyszła wymiana filtra paliwa i podczas odpowietrzania trochę dłużej podczas kręcenia go przytrzymałem.

Od tej pory tak raz na ok 10 odpaleń mam problem iż podczas "wyłączania" rozrusznika po odpaleniu słyszę chwilowy zgrzyt, jakby bendiks się nie cofał do końca.

Drodzy forumowicze, czy ktoś miał podobny problem? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgrzyta na wieńcu ?? czy w nim jak się chowa ?? tak czy siak to dałeś w mu piz%&de i sam go sobie załatwiłeś, to w życiu nie wytrzyma tyle co R11, u mnie jest 3 lata, ale oszczędzam go i nie kręcę jak opętany bo one tego nie lubią po prostu ;)

 

2 godziny temu, jack2006 napisał:

było wszystko ok, dopóki nie przyszła wymiana filtra paliwa i podczas odpowietrzania trochę dłużej podczas kręcenia go przytrzymałem

filtry się zalewa, pompka i odpowietrza. Ja stosuję plaka żeby było mniej kręcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Zgrzyta jak się chowa, oczywiście paliwo napompowane itp, kręce podczas odpowietrzania na koniec jak luzuje przewód paliwowy wtrysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prawdopodobnie planetarna się wytarła i tak będzie się działo póki nie klęknie

jak kręci i ma ciężko to chodzi cicho, a jak ma lekko i zwalnia to rzęzi wtedy

te rozruszniki są ok jak nie trzeba długo kręcić .. ogólnie dedykowane do ciągników z lekkim rozruchem tzn jak nie mają problemów, na przyszłość będziesz wiedział

na gwarancję - jeśli masz to nawet nie oddaj bo szkoda czasu na to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Czyli ten zgrzyt to twoim zdaniem wydobywa się z przekładni a nie, że bendiks napierdziela po wieńcu?  Muszę go odkręcić i zobaczyć jak wygląda wieniec i zębatka. Ten zgrzyt występuje tylko na ciepłym silniku.

Edytowano przez jack2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, jack2006 napisał:

twoim zdaniem wydobywa się z przekładni a nie, że bendiks napierdziela po wieńcu?

myślę że rozmawiamy o zgrzycie w rozruszniku .. że jak by walił po wieńcu to byś poznał, pytałem wcześniej ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Filtr się wymienia że pompy nie trzeba odpowietrzać.

Pierwsza zasada mało paliwa w baku coby nie wracało nadmiarem z baku jak się odkręci filtr.

Odkręcić wymienić filtr zakręcić korpus.

Odkręcić rurkę od świecy płomieniowej i pompować  pompką aż z tej rurki poleci ropa,

Zakręcić rurkę i odpali od strzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

perkins się wkur wi łna ołperatora i zaczął   zgrzytac wykręć rozrusznik zobacz co tam burczy  a jak  nie dajesz rady to do serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Mimo niedzieli, poszedłem i odkręciłem ten rozrusznik, wieniec i zębatka i w stanie idealnym, nic nie pokaleczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to uruchom go na sucho i wsłuchaj się w niego, może jednak to nie planetarna tak rzęzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Bendyks/zazębnik się kończy i nie szukaj innych cudów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

ja bym celował w cewkę, rozebrać i i wyczyścić,za wolno się cofa i ten zgrzyt , ośkę i zębnik umyć i nasmarwać na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Witam ponownie, rozrusznik podmieniony na taki sam Magneton wysokobr. a zgrzyt pozostał, sam już zgupiałem co to może być.

 

 

 

Problem rozwiązany okazał się pierdołą: nie odbijał/zacinał się przycisk STARTERA.

Edytowano przez jack2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eddi87
      Panowie do 3-4 tys jakiej dwójki obrotowej szukać co by dokupił do niej jeszcze odkladnie, piersi, lemiesze.
    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez agrofoto1
      Rewers mechaniczny, przy wrzuceniu wstecznego jest ok ale potrafi okropnie zgrzytnac przy puszczeniu sprzęgła. Serwis mówi że skrzynia musi wyhamowac, trzeba chwilę odczekać. Niby pomaga ale zdarza się coraz częściej a nie było z tym wcześniej problemu. Ciągnik ma 500 mtg. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj