Gość

Obora mało pracochłonna

Polecane posty

atarol    8

Takie coś jest do czasu . Rodzicow braknie a mlody niewie jak tu sie za to zabrać . Cytujac klasyka co tu zrobic aby zarobic a nie narobic sie kurła 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

To nieuniknione że przy takiej pracy będzie potrzebny ktoś do roboty,chyba nie chcesz wyglądać zmarnowany,znajomy po roku zobaczy i co stwierdzi?popatrzył i powie że przybyło siedem lat.Łakomstwo to ciągła gonitwa,wyścig szczurów ciągle nowe traktorki,maszynki,co dwa lata nowe trendy,a więc Ty będąc zaprogramowany nawalasz na nie i na serwis,w przeciwnym razie jak będą żyli sępy które regularnie chcą z ciebie zgarniać profity. Dzisiaj maszyny robią księgowi,które opracowane są tak aby regularnie ulegały awarii,a do dziesięciu lat całkiem ma się rozpaść.

Edytowano przez Alamo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

W Irlandii jest np gospodarstwo 550 krow I 2 pracownikow.

1 karmi 8  razy woz paszowy napelnia po 10 ton

A drigi zajmuje sie dojeniem I cieletami.

Udoj karuzela odpajanie cielat stacje.

Wychowanie mlodziezy uslugowp inny gospodarz,

Rozlewanie gnojowicy I kiszonka firma zewnetrzna. 

Krowy od lutego do listopada na paswisku.

I nawet sa 3/4 tygodnie kiedy to cale stado jest zasuszone.

Koszt inwestycji ok 2 ml €

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Usługi wydają się być nieuniknione. Już teraz sporo się korzysta. Kiszonka z kukurydzy, siew kukurydzy(z własnym siewnikiem za dużo było pieprzenia, bo ciągle coś siadało), kombajn do zboża, niektórzy do kiszonek też wzywają zestaw. Osobiście uważam, że z czasem coraz więcej się będzie korzystać z usług zewnętrznych. Alternatywą jest zatrudnienie ludzi którzy będą ujeżdżać twój sprzęt, a ty będziesz płacił im pensje i jeszcze martwił się o konserwacje maszyn. Niezbyt zachęcające. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petroszz
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory na opasy na głębokiej ściółce ale mimo to chcę zrobić zbiornik i po jednej kratce  na dwa kojce odprowadzającej gnojówkę. Po co mi zbiornik przy głębokiej ściółce?  Takie zabezpieczenie w razie katastrofy wodnej w budynku i do odprowadzenia wody po myciu kojców.    I tu pojawia się moje pytanie, gdzie umiejscowić zbiornik? Pod stołem paszowym? Pod podjazdami? Nie mam za bardzo miejsca w koło obory żeby wyłączyć miejsce pod zbiornik bo albo będą tam okólniki albo podjazd albo przejazd do innych budynków.  
       
    • Przez Adrian3210
      Witam
      Potrzebuję porady czy będzie opłacalne postawienie obory na ok 10 opasów takich do 600 albo do 350kg. Byłą by to przybudówka do stodoły czyli musiałbym dostawić 3 ściany. Dodatkowo dobrze by było, żeby można było obornik turem wybierać. Jakie materiały byłyby najtańsze no i wytrzymałe? Szczególnie chodzi mi o dach. Jaki byłby przybliżony koszt?
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj