arturwojtowicz

Case Farmall 85A - Nie rozłącza WOM

Polecane posty

Hej, mam problem z Case Farmall 85A , 16r. mianowicie wałek wom jakby cały czas lekko ciągnął, nie chce się do końca rozłączyć. Wygląda to tak, że gdy traktor jest uruchomiony i próbujemy włączyć wałek gałką zalezny niezalezny to jest zgrzyt i wałek odrazu pracuje , jak włączamy go odpowiednią drugą gałką to pracuje w pełni ale po wyłaczeniu nadal obraca próbuje napędzać podpiętą maszyne, np. siewka bedzie latać normalnie, np prasa to wtedy zaczyna delikatnie po kawałku obracać komorą. Traktor prosty, wersja bez ehr itd. Sprawdzone wszystkie linki itd, zdjąłem koło, bak i podregulowałem pompke/wysprzęglik wałka ponieważ jest tam regulacja którą widać na załączonym zdjęciu, wkręciłem ile się dało ponieważ dopiero wtedy problem znikł, wszystko zaczęło normalnie dzialać lecz nie na długo bo może na 2 tygodnie i problem powrócił, więcej już nic nie wyreguluje i teraz pytanie czy ta pompka do wymiany? A może jest rozbieralna i w środku coś mogło się uszkodzić jakiś uszczelniacz przepuszcza czy coś. Czy może problemu szukać gdzieś indziej? Swoją drogą przepracowane dopiero 600 mth od nowości 😐 Dzieki za wszystkie podpowiedzi. :)

 

pompka case.jpg

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atarol    8

U mnie w new hollandzie td5050 tez samoczynnie kręci  sie wałek . Wystarczy przytrzymac ręka  i zatrzymuje sie więc  po podpieciu maszyny  walek nie ma na tyle mocy aby obrocic womem . Moj ciągnik  jest na sprzęgle hydraulicznym i moze z tego powodu minimalne ruchy oleju potrafia przekrecic womem tylko u mnie nie ma zadnych zgrzytow tylko plynnie wchodzi na obroty Swoja drogą  w 3512 tez tak mam ze np z rozsiewaczem nawozow potrafi mimowolnie obrocic womem  Czyżby słuszne było powiedzenie : Ten typ tak ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

W każdym ciągniku nawet na wyłączonym WOM końcówka bez obciązenia będzie się obracała To wynika z tego że olej w skrzyni przekazuje napęd sam sobą lub wałek wałkowi nawet rozłaczony (zależy czy WOM mechaniczny czy hydrauliczny) Problem w tym że Nie powinno byc żadnego problemy przy włączaniu napędu a napewno żadnych większych zgrzytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Też mam Farmalla takiego jak Ty z 16 r walek na pusto kręci się nawet 100 obrotów ale wystarczy podpiąć maszynę i wtedy się nie kręci. U mnie czasem zgrzyta jak się włącza to wtedy muszę poruszać tą wajchę od zmiany prędkości 540/750 i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem o tym że wałek może się kręcić i wystarczy złapać ręką by zatrzymać ale to nie jest problemem który u mnie jest ewidentny, jak załączam to nie powinno zagrzytać ani się kręcic, bo od włączania wyłaczania jest druga gałka, tak jak pisałem podregulowałem ile się dało na pompce/wysprzęgliku i było wszystko ok przez niedługi czas. Nagrałem filmik który pokazuje o co chodzi, niżej w linku. Dziękuje za wszelkie podpowiedzi, jesli rzeczywiscie pomogłaby wymiana wysprzeglika to poradze sobie sam a jeśli nie to tak naprawde nie wiem gdzie szukać przyczyny bo tu poza wysprzeglikiem i linkami od gałek to nic więcej w zasadzie nie ma. 

 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atarol    8

Co do zgrzytania  dźwignia  od zmiany womu z zaleznego i niezaleznego tez mi potrafi zgrzytnąc wiec to raczej odrzucilbym  a skupił sie na tej drugiej dźwigni  . To stalo sie nagle ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, generalnie problem nastał w zeszłym roku tak pod koniec sezonu ostatniego zbioru sianokiszonek. Wszystko było ok podpinam prase jade na pole chce uruchomić wałek dzwignią od zaleznego niezaleznego i nie moglem przesunac, zgrzytło i załapało i prasa pomimo że jeszcze nie włączyłem wałka odpowiednią dzwignią to już próbowała obracać komorą. Dokończyłem robote drugim ciągnikiem, Case wziąłem na warsztat posprawdzałem linki i wszystko wydawało się ok, dostałem się do wysprzęglika i zacząłem regulacje, najpierw lekko podkręciłem , odpalam ciągnik sprawdzam i bez zmian, podregulowałem na max odpalam ciągnik włączam wałek wom oraz łapie ręką z tyłu za wałek i super zatrzymuje się, zalezny niezalezny działał poprawnie czyli nie powodował obracania wałka, włączam wyłączam wałek no działa a więc poskladałem, poszedł w robote i wszystko w normie. Zbyt wiele nie porobił i problem znów wrócił, tak jakby nie wysprzęglał wcale. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25228

Mam jx 70 i zgrzyt przy załączeniu wałka jest zawsze od nowości gdzie np w McCormick nawet na maksymalnych obrotach zero zgrzytu.

Tu faktycznie wygląda na brak wysprzęglania.

W McCormick na gwarancji miałem problem z siłownikiem sprzęgła. Walnięty w środku był uszczelniacze. Olej był przed i za uszczelniaczem. Załączenie sprzęgła trwało nawet 1minutę bo ciśnienie oleju przed uszczelniaczem musiało wypchnąć najpierw olej znajdujący się za nim aby był odpowiedni skok załączający sprzęgło.

Może ten wysprzęglik działa na tej samej zasadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie na myśl przyszedł mi tylko walnięty wysprzęglik, tam chodzi jakby tłoczek coś i podregulowałem/podkrecilem to na max i było przez niedługi czas ok i znów brak wysprzęglenia, od razu wałek lata po włączeniu zależnego nie zaleznego, pod większym obciazeniem wałka tj. rozrzutnik czy prasa to przystaje ale próbuje napedzac,   ale np. siewka do nawozu to lata czy zgrabiarka do zielonek. Ciągnik prosty, więc mówie wysprzeglik może w środku przepuszcza na jakims uszczelnieniu tylko nie wiem do konca jak jest zbudowany i czy to napewno to, a może jest na forum jakim fachowiec serwisant Case czy NH i coś podpowie bo ja jeszcze nie miałem okazji ich rozbierać i tylko przypuszczam i zasięgam porad zanim wezwe serwis na naprawe bo może sam ogarne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
9 godzin temu, Karol445 napisał:

W każdym ciągniku nawet na wyłączonym WOM końcówka bez obciązenia będzie się obracała To wynika z tego że olej w skrzyni przekazuje napęd sam sobą lub wałek wałkowi nawet rozłaczony (zależy czy WOM mechaniczny czy hydrauliczny) Problem w tym że Nie powinno byc żadnego problemy przy włączaniu napędu a napewno żadnych większych zgrzytów

Nie wiem co masz za ciagniki ale u mnie ani w jd z 14r ani w 37 letnim c360 końcówka sama sie nie kręci, wiec nie pisz bzdur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

zadzwoń do serwisu i na pewno Ci podpowiedzą co może być przyczyną i jak ja usunąć. Sam mam Jx70 i też mi na pierwszym serwisie regulował ten WOM. U mnie włącza się ze zgrzytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

a u mnie i 60 siątce i renacie kręci się i co ty na to?

5 minut temu, przemek28_28 napisał:

Nie wiem co masz za ciagniki ale u mnie ani w jd z 14r ani w 37 letnim c360 końcówka sama sie nie kręci, wiec nie pisz bzdur

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie nawet nie moge całkiem podczas roboty np. prasą rozłączyć wałka wom bo pomimo wyłączenia nadal powoli obraca. Wyłącze całkiem dopiero gałką od zaleznego niezaleznego, jakby nie wysprzęglał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kwinto44 napisał:

co było uszkodzone?sam to naprawiłeś?

Sam, uszkodzona była łapka na docisku sprzęgła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj