Morion

MF 255 brak mocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Morion    547

Tak jak w tytule ciągnik stracił moc. Pod niewielkim obciążeniem silnik się dusi a po dodaniu gazu idzie chmura czarnego dymu. Do tego dziwnie pracuje, a dodatkowo słychać jakieś stukanie. Do tej pory zostały wymienione: filtr oleju, pompka paliwa i wtryski. Niestety nic nie pomogło.  Ma ktoś jakieś podejrzenia co to może być? Uszczelka pod głowicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

najpierw zobaczczy dostaje odpowiednią ilośc powietrza bo jak dymi na czarno to powietrza nie ma


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Hmm a jak mam to sprawdzić? Ja zdjąłem pokrywę filtra to zasysa dość mocno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Kilka lat wstecz była robiona głowica ehhh.  Dzięki panowie za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jak już robisz to przy okazji filtr paliwa wymień I wyczyść ten mały filterek na wejściu pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

jak ściągniesz głowicę sprawdz być może któryś zawór jest skrzywiony i nie domyka się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Zawory muszą się zamykac w tym silniku (Jak się nie zamkną same to tłok je zamknie bardzo szybko i skutecznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Sam sie naprawy nie podejmuje. Zaprowadzę do majstra i niech robi.  Żeby mnie tylko przyzwoicie skasował :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Taki to problem głowicę odkręcić ? Od czasu założenia tego tematu Panocku, miałbyś już głowicę zdjętą i jeśli winna okazałaby się uszczelka, napewno skręcałbyś klamota już 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a za miesiąc powtórka z rozrywki... po kiego się ma za to brać jak nawet nie sprawdzi czy blok, głowica prosta? może tuleja opadła? o posiadaniu klucza dynamometrycznego nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Właśnie miałem pisać że ani takiego klucza nie posiadam, ani w przypadku innej przyczyny nie umiałbym jej z lokalizować, ani naprawić. Dlatego zlecę  to komuś kto ma odpowiednie narzędzia i wiedzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

A może przed zdjęciem głowicy warto sprawdzić luz zaworowy? Lepiej zacząć od "banalnych" rzeczy niż od razu głowice zrzucać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mf25
      Jak wymienić żarówki na desce rozdzielczej w zegarach temperatury wody,paliwa obrotomierz  MF 255 ?
    • Przez Sztachel
      Witam 
      Mam problem z przekaźnikiem mocy w ciągniku New Holland TS100 włączanie jest elektryczne. Wałek kręci się na niskich obrotach cały czas bez możliwości zatrzymania go ręką. Gdy włączam to działa normalnie,gdy wyłączam to kręci się na niskich obrotach. Co może być przyczyną?

    • Przez wladekt25aaaaaa
      Witam od 20 Lat posiadam ten ciagnik jakim jest T25a rocznik 84 .
      1 Problem jest taki ze podczas orki wyskoczyly biegi oralem 3 polowa obroty 1200-1400 okazalo sie ze tryby byly do wymiany wymienilem 3 tryby i dokupilem druga wajche typu rewers po zamontowaniu wszystkiego skrzynia wyje caly czas tylko na 3 i 1 na tych co wyskoczyla . Co mam robic?
      2 problem taki jest ze z roku na rok brakuje mu sily mianowicie kleka w rotacyjnej dymi na czarno i siwo wymieniany byl 1 wtrysk pompa byla kupywana okolo 5 lat temu jest do dzis w plugach unia grudziadz 2 brak sily  podkladanke robie 3 grudziadzkimi ale ewidentnie brakuje mu mocy co mam robic
      3 problem jest taki dotyczacy elektryki gdy wlaczam halogeny pala sie bezpieczniki gdy odlacze prawy to lewy pracuje caly czas a jak podlacze prawy to koniec wszystko sie pali tak to krotkie dlugie sie wlaczaja aby kierunki wiec bardzo prosze o pomoc mam 16 lat moj tata byl fachowcem jesli chozi o t25 niestety zmarl zostalem sam wiec chcialbym sie nauczyc go robic Prosze o pomoc
    • Przez michalnh
      Witam,
       
      Mógłbyś mnie ktoś poratować i powiedzieć jakie są wałki odbioru mocy w hederze 6,1m model 820 w kombajnie JD 2266, chodzi mi o markę, oznaczenia fabryczne bądź nr katalogowy czy zdjęcie tabliczki znaminowej wałków. Ewentualnie może ktoś wie gdzie takie wałki można kupić w dobrych pieniądzach ?
       
      Z góry dzięki za info.
    • Przez Nieznany1235
      Gdy wyjmuje bagnet od stanu oleju leci płyn chłodniczy oraz olej co się mogło stać. Ciągnik odpala ale po chwili gaśnie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj