MariuszKlim

Jaka mieszanka zbożowa na gleby lekkie/słabe?

Polecane posty

MariuszKlim    30

Witam.

Mam ziemię orną ale wszystkie kawałki leżą na około 5 klasie. Wapno + magnez jesienią dawany, pole  miało przed 4.4Ph, ponad 2 tony sypane.

Hoduję byki opasowa i potrzebuję dobrej mieszanki zbożowej która da radę na słabej glebie, żyto ozime mam posiane na paszę. 

jakie odmiany z mieszanki zbożowej polecacie? oczywiście jeśli w tym roku popadają deszcze, bo na razie nie widać...

Edytowano przez MariuszKlim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

ja bym sial owies albo kukurydzę na pasze dobrac odmiane na lekkie gleby


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atarol    8

U nas na kl 5 6 siejemy owies  z peluszka  badz owies z jęczmieniem ale najlepiej na takich ziemiach pszenzyto wychodzi tzn najpewniejsze bo ostatnie wiosny sa dosyc suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

najpewniej to żyto a z jarych to owies . znajomi sieli mieszanki owies jeczmien pszenica na takich ziemiach a kosili tylko owies

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

owies, ewentualnie kukurydza. Z jęczmienia niewiele albo nic nie będzie jeśli będzie sucho. Szczególnie przy niskim pH. Pszenica to już całkowita abstrakcja. Oprócz zboza możesz posiąść tam np seradelę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Co sądzicie o mieszankach tego typu że jest jeden gatunek zboża ale dwie odmiany? Ma to sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
    • Przez BIGAGRO
      VitaMaxx TR jest szybko rosnącą mieszanką poplonową nie zawierającą roślin bobowatych, przez co nadaje się również do stosowania na obszarach ochrony wód gruntowych. Mieszanka produkuje dużo biomasy, która służy przez długi czas jako źródło pokarmu dla dżdżownic i innych organizmów glebowych oraz konserwuje składniki pokarmowe przez zimę. Z powodu szybko rosnących gatunków nadaje się do późnego siewu i jest elastyczna ze względu na technikę wysiewu. Możliwy jest zarówno wysiew rozrzutnikiem nawozu jak i wysiew z kombajnu. Zawarta gorczyca abisyńska Redbone stabilizuje mieszankę w okresach suszy. Czytaj więcej >>

      Cena: 245.70zł z VAT za worek 25 kg
       
      Ilość wysiewu: 20-25 kg/ha
      Termin wysiewu: początek sierpnia do początek września
      Szczegóły dotyczące produktu: http://big-agro.pl/produkt/vitamaxx-tr-25-kg/
       

       

    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

    • Przez Pepesza
      Cześć, 
      mam pytanie odnośnie mieszanek jakie stosujecie w swojej hodowli gęsi. 
      Spotkaliście się kiedykolwiek z sytuacją gdzie pasze treściwą (śrutę zbóż, śrutę sojową, witaminy, itp) zmieszano z sianokiszonką z koniczyny bądź lucerny? 
      Czy ptaki nie miałyby problemów z jedzeniem takiej mieszaniny?
      Pytanie wziąłem stąd, że na wyposażeniu swojej hodowli mam przenośnik ślimakowy fi 150, którym transportuje raz pasze treściwą, potem sianokiszonkę i na końcu przepuszczam system z kretem, żeby wyczyścić od wewnątrz rurę z zalegających resztek sianokiszonki. A trochę szkoda mi czasu i chciałem właśnie połączyć obie pasze. 
      Dzięki z góry za wszystkie sugestie, 
      Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez matias941211
      Witam. Planuje wsiac coś w mieszankę zbożowa żeby po zniwach szybko odbiło i skosic jeszcze dla krów. Co polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj