diesel16v

MF 6280 brak kontrolek na desce rozdzielczej

Polecane posty

diesel16v    0

Witajcie . Mam problem z MF 6280 . Otóż przy przekręcaniu kluczyka na 1 pozycję pali mi się bezpiecznik F6 - +APC Dashboard Auto III czyli deska rozdzielcza . Nie palą sie żadne kontrolki , ciemno na desce . Dzieje sie to na postoju , gdzie jaki kolwiek ruch wykonywała tylko stacyjka . Przejże niedługo wszystkie kable , pozdejmuje osłonki i posprawdzam ale wydaje mi sie ze jest jakies zwarcie na stacyjce bo ona jest jedynym elementem który sie rusza . Dodam też ze przed tym jak się spaliło ze 3-4 bezpieczniki które wymieniałem , 3-4 razy normalnie przekreciłem kluczyk i byly wszystkiei kontrolki . A potem palił i 20 A i 25 A , bez znaczenia to było jaka moc . Ktoś jakiś pomysł jeśli nie pomoże sprawdzenie kabli wszystkich ? Wygląda mi to na jakies zwarcie stacyjki ale szukam zawczasu bo z elektryką stoję słabo . 

PS. Przy zakupie ciągnika , stała sie taka sama sytuacja ale wymieniliśmy szybko bezpiecznik i działało a tu spaliło juz 3-4 . 

Pytanie mam jeszcze jedno . Zanim popaliło mi bezpieczniki od deski , zauważyłem ze po przekręceniu kluczyka pojawia mi sie na predkościomierzu przez chwile liczba 88 bodajże . Ktoś mi powie co to znaczy ? Widziałem innego MF to tam znowu 88 czy 85 pojawiało i on mówił ze to jakiś błąd EHR jest . Chciałbym rozwiac wątpliwości . 

Kolejne i juz chyba ostatnie dotyczy licznika paliwa . Nie pokazuje w ogóle stanu paliwa , sprawdzałem wszystkie kable ale wszystko jest podłączone . Wskazówka nawet nie drgnie.

53088154_2075505382540868_5936246901652324352_n.jpg

Edytowano przez diesel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

Co do stacyjki nie pomogę, bo nie miałem takiej sytuacji w żadnym MF (6260, 6475, 5435). Co do błędu to EHR wyświetla je migając diodą z wykrzyknikiem na samym panelu EHR. Więc to raczej nie od EHR, może od rewersu jakiś błąd. A co do paliwa to ściągnij wsuwki z czujnika co jest w baku (widać go przy korku paliwa). połącz je kabelkiem (w jednym jest Minus, drugi idzie na wskaźnik), jeśli wskaźnik idzie na maks to instalacja dobra. Padł czujnik w baku. Jak nie drgnie to gdzieś po drodze nie ma przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massseyferguson6170
      Witam mam taki problem otóż gdy traktor jest zimny to sprzęgło jest ok a gdy się rozgrzeje zaczyna skakać i szarpać. Miałem już taki problem z 6170 ale w tym modelu wraz z szarpaniem sprzęgła nie działało także wspomaganie tu jest inaczej wspomaganie działa bez zarzutu a sprzęgło szarpie dodam jeszcze gdy na rozgrzanym silniku skręce kołami do końca w lewo lub prawo zapala się kontrolka niskiego ciśnienia oleju (na zimnym silniku to nie występuje). Proszę o rady co robić co sprawdzać ?
    • Przez DominikPocisk
      Witam, wszystkich użytkowników serii 6200. Czy ktoś może potrafi skalibrować rewers i sprzęgło? poczytałem na forum trochę tematów lecz nic konkretnego nie znalazłem.
      Ciągnik mam kilka miesięcy a sprawa wygląda tak ze jak włączę do przodu, to czuć delikatne szarpnięcie, a następnie ciągnik łagodnie ruszy, przy włączaniu do tyłu od razu delikatnie rusza posiadam MF 6280.
       
      Czym może być spowodowane szarpniecie przy ruszaniu w przód? czyżby wymagał kalibracji a może już skrzynia jest częściowo wyeksploatowana?
    • Przez Fugeo
      Cześć!
      Gdzie zakupię w internecie takie żarówki do podświetlenia kontrolek na tablicy rozdzielczej? Na żarówkach nie ma oznaczeń, symboli. Są one do Claasa Ares 657.
       

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie czy za podświetlenie tego wyświetlacza odpowiada żarówka taka jak w pojedynczych kontrolkach czy jakaś dioda? W przypadku obrotomierza jest to jedna żarówka taka jak przy kontrolkach.
       

    • Przez Przemo1991
      Witam chciałbym się dowiedzieć co oznaczają kontrolki na liczniku i jak długo podgrzewać świece przed odpaleniem. I czy jest jakaś kontrolka od tego. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj