SpracowanyPraktyk

Resort rolnictwa wypłacone 13 i nowe stanowiska

Polecane posty

RU68    1113

to akurat nie bezpośrednio z naszych kieszeni ale dane GUS o dochodzie z ha to porażające dane dla stypendystów 500+i innych form pomocy jak to obliczano wielka tajemnica bo średni plon pszenicy to 43,7 x X  minus koszty = 3399 więc po ile GUS sprzedaje pszenicę  .panowie gdy zadzwonią z gus z pytaniem o plon nawołuję do podania 1000 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jedni warci drugich  tylko ta matematyka dziwna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
RU68 napisał:

to akurat nie bezpośrednio z naszych kieszeni ale dane GUS o dochodzie z ha to porażające dane dla stypendystów 500+i innych form pomocy jak to obliczano wielka tajemnica bo średni plon pszenicy to 43,7 x X  minus koszty = 3399 więc po ile GUS sprzedaje pszenicę  .panowie gdy zadzwonią z gus z pytaniem o plon nawołuję do podania 1000 kg

co sie dziwic jak tu na af zbieraja po 10 t na 4 klasie. liczylem u siebie dochód z pszenicy to wyszlo mi 1700 zl z ha bez doplat doplaty na amortyzacje maszyn


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Na nagrody nie mamy wpływu ale na GUS tak tyle że nawet osiągając wysokie plony nie należy się chwalić dla GUS mnie prześladują co kwartał i zwykle podaję mniej a są bohaterowie   podający  100% wyższy plon od osiąganego a słoma w butach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpływu na GUS raczej nie mamy. Oni ciągle i nieprzerwanie tworzą "cyferki" tylko od rządzących będzie zależało które i kiedy i jak będą wykorzystane. Do mnie jak dzwonili parę razy to mówiłem o plonach rzędu 800kg/ha i jakoś przestali dzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, SpracowanyPraktyk napisał:

A co sądzicie o przyznanych nagrodach? Wszyscy musieli dokonać niesamowitych dokonań w rolnictwie skoro dostali premię

Ale dlaczego niesamowitych emerytom też wypłacąw maju 13stki i jakoś nie widzę protestów z tego powodu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stasiek , Tobie podoba się że tak sobie premie przyznają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

arimr wykazała się szczególnie, dzisiaj otrzymałem pismo, że decyzje w sprawie doplat otrzymam po 30.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
11 godzin temu, zetorki12 napisał:

Stasiek , Tobie podoba się że tak sobie premie przyznają ?

U nas w robocie przychodzi pula kasy i przełożeni ja dzieła.  Jakiś czas temu był taki "kierownik", który tych nagród nie wypłacal, albo wypłacal tylko część z puli, a resztę zwracał wyżej jako niewykorzystana. W efekcie na koniec roku dostawał sam nagrodę za to, że tak oszczędnie gospodarowal kasa :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez dominik95
      Siema . Szukam ludzi z poludnia kraju milosników rolnictwa na wspólne wypady na targi nagrywanie filmów z gospodarstwa  mam 23 lata moim życiem jest rolnictwo .szukam kogoś do kogo bym mógł wpasc podzialac coś w polu . prowadziłem z wujem gospodarstwo 120 ha niestety zmarł  gospodarstwo poszło w drugą;( . a ja wciąż tesknie za rolnictwem  w  kupie razniej  prowadzilem i prowadze kanal na you tube : https://www.youtube.com/channel/UCU4UWRzQ3k10Ez36CdJr1aA  szukam także kogos kto pozwoli mi nagrywac na swoim gospodarstwie   prv lub nr tel 796388517 Pozdrawiam
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj