Mecha

Zasady przygotowania, przechowywania i stosowania ŚOR

Polecane posty

Mecha    110

Ktoś kiedyś pytał o przechowywanie  ŚOR.

Wystarczy zamknięta szafka z naklejką ŚOR i naklejka "nieupoważnionym wstęp wzbroniony" na drzwiach pomieszczenia, może być nawet stata lodówka.

Magazyny są kosztowne i mają szereg wymagań do spełnienia.

Opryskiwacz warto myć na stanowisku typu Biobed, lecz nie jest to wymagane (bynajmniej narazie)

20190227_164340.jpg

20190227_164349.jpg

20190227_164355.jpg

20190227_164413.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie bynajmniej , tylko przynajmniej . Pisząc bynajmniej przeczysz temu co NAPISAŁEŚ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , strasznie "sensowne" zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A zacznijcie nowy temat  o pisowni może prof Miodek I Bralczyk dołączą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według ciebie , to źle że odrobinę zwraca się uwagę na poprawność pisowni ? Lepiej jest jak miastowi maja bekę , bo rolnik dwóch zdań nie potrafi sklecić bez pięciu byków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

według mnie liczy się przekaz który zainteresowani według mnie zrozumieli a miastowi tym tematem są tak zainteresowani jak my poszukiwaniem cząsteczki Boga tj Bozonu Higgsa .A już  przekaz 'mają bekę "można zakwalifikować podobnie bo tego z kolei niektórzy mogą nie zrozumieć wiec wymagajmy od siebie a później od innychlub zacznijmy nie kończący się temat sposobu wypowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pozwól że będę reagował , kiedy uważam za stosowne .

Zresztą jaki przekaz może mieć wywód , zdanie , na którego końcu jest przeczenie ??

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Jeśli już jest tak mocna dyskusja o zasadach pisowni to przed przecinkiem, kropką i innymi znakami interpunkcyjnymi NIE stosujemy odstępu potocznie zwanego "spacją". Odstęp i to pojedynczy stawia się PO znaku interpunkcyjnym. 

Moim zdaniem przyjemniej się czyta teksty napisane poprawnie po polsku. Pozwala to też odpowiednio zrozumieć myśl autora. Niżej przykład:

- Nie będę jeździł monocyklem.

- Nie, będę jeździł monocyklem. 

Niby napisane tak samo, wstawiony jeden przecinek ale znaczenie zupełnie inne. Przepraszam za offtop. 

Tu nieco więcej informacji na temat ŚOR (może nieco nieaktualnie, ale ciekawe). Link do pdf "Dobra praktyka rolnicza" www.ingort.pl

 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem. Ale w "moich czasach" o spacji nikt nie słyszał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A ja proponuję pisać gwarą co jest dopiero w dzisiejszych czasach doceniane -za czasów komuny było tępione .I w takim przypadku dopiero ujawniają się prawdziwe talenty języka polskiego do którego należy również regionalna gwara .A nawiasem to gdyby wujek Google nie podkreślał błędów dopiero by było ciekawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
14 godzin temu, Mariuszbrzeski napisał:

Jak ma wyglądac oswiadczenie , tego kto mi wykonuje oprysk . Prosze jakis wzor poniewaz spodziewam sie kontroli .

nie takie proste powinna być faktura lub usługa zlecenie   bo według US nie ma czegoś takiego jak pomoc za darmo  ale po bandzie powinno wystarczyć 

Ja ............................................... dane adres posiadający aktualne  uprawnienia NR .........z dnia .................wykonywałem zabiegi ochrony roślin na polach położonych w miejscowości w dniach ...........przy użyciu opryskiwacza ........... posiadającego ważny atest do dnia ................środkami ochrony roślin zgodnie z zapisami umieszczonymi w ewidencji zabiegów 

ale to miej przygotowane w razie gdyby się czepiali a powinno wystarczyć w ewidencji zabiegów na początku w okienko wpisz osoba wykonująca zabieg  np -Jan Kowalski  uprawnienia nr 62 ważne do 20 luty 2019 

nie zapominaj o jego podpisie 

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Następnym razem pilnuj kursu a koledze" wykonującemu  poprzednio "😋powiedz że mogą go odwiedzić a do swojej ewidencji dołącz ksero jego zaświadczenia i badanie opryskiwacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Przynajmniej niektórzy skorzystali. Fajnie, że jest zainteresowanie tym tematem. Teraz wiem, że jak zrobię błędy to będzie więcej zainteresowanych 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pandanger
      Witam. Piszcie co wiecie o kondycjonerach wody, łączeniu z pestycydami, adiuwantami, itp.
    • Przez AF_Mirek
      W części forum dotyczącym warzyw i owoców wprowadzamy prefiksy. Oczywiście dotyczy to tematów, w których da się sensownie tak zapisać tytuł.
      To znaczy, że tytuły zakładanych wątków powinny wyglądać następująco:
      [malina] Ile sadzonek na 1ha?
      [truskawka] Zakładanie uprawy
       
      Czyli w nawiasie kwadratowym nazwa uprawy, zapisana w liczbie pojedynczej, a następnie zagadnienie, którego dotyczy wątek.
       
       
      Mam nadzieję, że prefiksy pomogą łatwiej znaleźć wątki dotyczące konkretnych zagadnień, problemów.
    • Przez AF_Mirek
      W części forum dotyczącym warzyw i owoców wprowadzamy prefiksy.
      To znaczy, że tytuły zakładanych wątków powinny wyglądać następująco:
       
      [malina] Ile sadzonek na 1ha?
      [truskawka] Zakładanie uprawy
       
      Czyli w nawiasie kwadratowym nazwa uprawy, zapisana w liczbie pojedynczej, a następnie zagadnienie, którego dotyczy wątek.
       
      Mam nadzieję, że prefiksy pomogą łatwiej znaleźć wątki dotyczące konkretnych zagadnień, problemów.
    • Przez MateuszZoto
      Witam, wybiera się ktoś może z okolic Gliwic, Mikołowa na kurs jutro i we wtorek?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj