Polecane posty

MafiaLolek    2

Witam dostawiłem wiatę do stodoły, wiata jest niższa, jedna ściana wiaty to ściana stodoły. Chcę tam trzymać zboże, ale jest jeden problem. Mianowicie miedzy dachem wiaty a stodołą jest szpara i jeśli mocno pada to deszcz leci do wiaty, czym to uszczelnić i w jaki sposób, szpara to 10/20 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Jak kolega wyżej napisał, jedź do pierwszego lepszego dekarza który ma giętarkę wygnie Ci blachę taką jak np w połączeniach dachów tzw koszowych się urzywa i po problemie zwymiaruj sobie odrazu jaki masz kąt od ściany stodoły do dachu wiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
10 godzin temu, sadek9 napisał:

Jak kolega wyżej napisał, jedź do pierwszego lepszego dekarza który ma giętarkę wygnie Ci blachę taką jak np w połączeniach dachów tzw koszowych się urzywa i po problemie zwymiaruj sobie odrazu jaki masz kąt od ściany stodoły do dachu wiaty

I ptaki też nie będą wchodzić ?!!?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

jeśli masz np trapez czy tam blachodchówkę to tam gdzie to brałeś albo w innym dowolnym budowlanym są takie taśmy z gąbki do uszczelniania, albo weź nożyce do blachy i trochę sobie dotniesz ten kształt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tylko obróbkę też trzeba uszczelnić masą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
23 godziny temu, MafiaLolek napisał:

Witam dostawiłem wiatę do stodoły, wiata jest niższa, jedna ściana wiaty to ściana stodoły. Chcę tam trzymać zboże, ale jest jeden problem. Mianowicie miedzy dachem wiaty a stodołą jest szpara i jeśli mocno pada to deszcz leci do wiaty, czym to uszczelnić i w jaki sposób, szpara to 10/20 cm

widze laik jesteś więc zapytam ,ściana od stodoły murowana?  czy z desek ,blacha na dachu wiaty jaka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
23 godziny temu, MafiaLolek napisał:

 jedna ściana wiaty to ściana stodoły

To jak ty zakładałeś dach na wiacie że nie dolega do tej ściany ? Rynny chociaż założyłeś ? Szpary najlepiej wypełnij zaprawą cementową. zaschnie i żaden ptak ani gryzoń tego nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile ta szpara ma? Weź jakieś zdjęcie wrzuć. Może wystarczy zapiankować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

witam to chyba nie wiata tylko hala magazyn czy jakoś tam bo myślę że ma ściany ( wiata ma co najmniej dwie ściany otwarte) jeśli murowane i konstrukcja się nie chwieje podczas wiatru możesz opierzenie uszczelnić silikon masa uszczelniająca i przykręcić i do dachu i ściany  jeżeli się chwieje kołysze opierzenie w kształcie L  z zagiętą nieco górą w stronę ściany  przykręcić na uszczelniaczu do ściany stodoły dolna część na styk położona na pokryciu dachu wiaty  z odpowiednią zakładką . W zależności od nasłonecznienia koloru opierzenia mogą występować naprężenia skurczowe i rozkurczowe więc dłuższe odcinki tniemy lub stosujemy  podłużne otwory.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja odpowiedzi nie uzyskałem ,

kolega wyzej słusznie pisze  ,lecz prawidłowo ściana ( w twoim przypadku stodoły  ,jesli murowana ),powinna byc naciętą i opierzenie wpuszczone 10mm w nią  na to uszczelniacz  ,lub listwa  ,

zakładka na dach wiaty jesli spora moze być przegięta na kopertę ,to zniweluje naprężenia i obowiązkowo zagięty rant na tzw. kapinos ku dołowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez warchest
      Witam mam takie pytania . Otoz nadszedł czas by zmienic dach na budynku gospodarczym tzn to byla obora ze stodola teraz aktualnie jest tam przechowywane zboze przerobione na typowe magazyny . zmiana by byla i drzewa czyli wiezby dachowej oraz eternitu jest to duzy budynek .pytanie jest takie jak to teraz jest z tymi budowami itd czy jak firma bedzie mi to robic to musi mi wystawic jakas fakture czy cos i firma musi byc zarejestrowana itd  jak to dokladnie wyglada z firma taka umowe jakas z nimi sie podpisuje czy jak . a konieczna jest zmiana poniewaz drzewo skrakcialo juz i eternit tez juz kiepsko wyglada wiec jest to wymiana z koniecznosci i bardzo duzy koszt bedzie i obciazenie ale coz tak musi byc .
    • Przez KrzysztofZabro
      Witam czy wiecie do czego może służyć ustawienie H i 0 w usrsusie ? Od pompy czy jak ?

    • Przez artur1295
      wiecie moze do czego to sluzy jest to case 4230
      to znajduje sie z tyłu za prawym kolem 



    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam  pewne pytanie otóż co się reguluje tą srubką?
      Dziekuje za odpowiedz 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj