mateo105

John Deere 582 - Przestała dobijać bele

Polecane posty

mateo105    24

Panowie  mam problem z prasa gdyz z dnia na dzien przestala dobijac bele. Jeszcze w sezonie zrobilem uszczelnienia na silownikach klapy i napinajcym pasy w warsztacie zajmujacym sie hydraulika lecz nic to nie dalo. Nie dawno wymienilem uszczelnienia(oringi) w rozdzsielaczu lecz tylko troszke sytuacja sie poprawila i nadal slabo dobite bele wychodza. Wiec obstawiam zuzyty zawor regulacji sily zbicia. I Tu panowie mam pytanie czy ktos taki zawor wymienial juz u siebie w prasie i czy ten zawor w linku ponizej jest uniwersalny do kilku modeli?\

https://www.olx.pl/oferta/zawor-regulacji-sily-zbicia-do-prasy-john-deere-550-545-570-590-CID757-IDfdrw3.html#f6b3474711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A niby co miałoby sie w tym zaworze zepsuć Pękła sprężyna czy co, tam nie ma sie co zepsuć A może zmierz cienienie jakie idzie na siłowniki   Nie sztuka wydac 1200

A tak z ciekawości Co ty teraz prasujesz i jakim traktorem ?

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

A to juz kolego ci mowie co moze sie stac w takim zaworze. Np uszczerbil sie grzybek i juz nie trzyma cisnienia, swoja droga to taka sprezynka tez ma swoja zywotnosc.

Podpowiedz mi kolego w ktorym miejscu sie wpiac manometrem zeby sprawdzic cisnienie.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Po kolei Sprawdzasz ciśnienie na wyjściu traktora ,podpinasz prasę ,zamykasz komorę do końca .gasisz traktor ,puszczasz ciśnienie z węzy naciskając wajchę w kierunku jakbyś chciał komore otworzyć, odkręcasz waż na siłowniku ten od zamykania wpinasz w niego manometr ,uruchamiasz traktor i podajesz olej na siłowniki na zamykanie i ci pokazuje Możesz wtedy spróbować ten zawór od prasy Jak dokręcisz na max to ciśnienie powinno być takie samo jak w traktorze a jak odkręcisz to mniejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

ale przeciez u mnie w prasie jest wbudowany manometr ktory jest sprawny i przy skreconym zaworze na full wskazowka ledwie co wchodzi na zielone pole a wczesniej jak bylo wszystko w porzadku wskazowka wchodzila az na czerwone pole. A orietujesz sie jak sprawdzic zawor bo silowniki 100 % sprawne. przez calu dzien nawet milometr nie opadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Na wyjsciu w ciagniku jest cos okolo 170-180 bar. Natomiast zmiana traktora nic nie daje. jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Ja dobrałbym sie w takim razie do tego zaworu Może sprężyna pękła albo coś podeszło pod grzybek A może być taki przypadek jak ja miałem z wężem do tura Złącze było słabo wkręcone i olej blokowało Musisz badać ciśnienie w każdym możliwym miejscu np.przed wejściem w rozdzielacza przy prasie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

jeszcze nie do konca ale napewno padl zawor bezpieczenstwa/przelewu bo przepuszczal przy 70 barach i przez to nie napinal pasow. Ale wymienie po niedzieli zawor to sie pochwale czy wszystko dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Wydaje mi się, że u mnie też padł zawór bezpieczeństwa w JD570. W jaki sposób sprawdzałeś ten zawór?

Gdy go kiedyś wykręciłem udało mi się przez niego dmuchnąć powietrzem o ciśnieniu około 8 atm i przepuścił. Przy takim ciśnieniu powietrza nie powinien się otworzyć.

U mnie bele w środku dobite jak kamień... ze wzrostem średnicy beli stopień zgniotu spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a u mnie odwrotnie, środek nie dobity a dalje jest ok. @EMTECC a ciśnienie Ci nie spada jak zamkniesz komorę ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przynajmniej po wymianie uszczelniaczy ciśnienie przestało spadać


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj