krzysiek1954

Koszty rekultywacji łąki zniszczonej przez dziki

Polecane posty

proszę o podanie kosztów 100% rekultywacji zniszczonej przez dziki łąki .Tylko proszę o odpowiedzi a nie o tym czy się komuś nóż otwiera czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Ceny rynkowe ogólnodostępne:

Orka- 250zł/ha

uprawa przedsiewna- 150zł/ha

siew- 100zł/ha

wałowanie- 70zł/ha

trawa- 45kg x 20zł/kg= 900zł/ha

strata 50% plonu pierwszego pokosu- 9 bel x 100zł = 900zł/ha

Łączny koszt 100% rekultywacji łąki zniszczonej przez dziki- 2370zł

 

A nóż się otwiera- jak najbardziej. Niech tylko któryś jeszcze raz przyjedzie z propozycją 100zł/ha, to na kopach do bramy doleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siew 160zł/ha netto. Powiedział to ja szef wszystkich szefów w firmie świadczącej taką usługę. :D

 

Daniel nie zaniżaj stawek bo to może być rzeczoznawca który chce się wywiedzieć w temacie a później pójdzie i chłopu oszacuje o połowę mniej niż się należy. I wcale nie mówię że ten zły rzeczoznawca, on może być po naszej stronie lub działać na nasze zlecenie, tylko potrzebuje konkretnych informacji.

 

Siałem nieraz ludziom towar nawet za 1800 zł na 1 ha.

 

Orka za 250 zł/ha poligonu? Kto chętny na takie rodeo i szarpanie maszyny i ciągnika? Nie przesadzaj. Ja taniej niż 350 zł/ha nie pojechał bym orać dołów po dzikach o ile w ogóle bym pojechał. Do łąki przydał by się specjalny pług z przedpłużkiem więc to też rokuje na cenę, bo nie każdy ma specjalistyczny sprzęt.

 

Uprawa przedsiewna 150 zł też moim zdaniem za mało bo w jednym przejeździe tego nie ogarnie tej darniny. Chyba że aktywnym 4km/godz.

 

A gdzie zbieranie kamieni?

A gdzie amortyzacja?

A gdzie praca ludzka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Już niedługo będą prowadzone zbiory kukurydzy i jak zawsze pojawia się ten sam problem. Jak sobie radzicie z dzikami w kukurydzy? Czy jest ktoś odpowiedzialny za to że niszczą nam kukurydzę? Czy można uzyskać jakieś rekompensaty?
    • Przez PolskiTraper
      Witam. Interesuje mnie szczera opinia na temat wypłaty odszkodowań łowieckich, a dokładniej czy myśliwi je rzeczywiście wypłacają. Jakie to są sumy tzn. czy współmierne do szkód spowodowanych przez zwierzyne. Widziałem tutaj na forum w jednym z tematów, że opinie są bardzo złe tzn. myśliwi nie dopełniają swoich obowiązków jakimi są wypłaty odszkodowań, często są to sumy niewspółmierne do strat. Powiedzcie jak to w rzeczywistości u was jest.
      Jestem również zainteresowany stosunkiem samych myśliwych do rolników, ich podejściem do tematu. Proszę o szczere wypowiedzi.
    • Przez kamil1706
      Witam. Jest to mój debiutancki wpis na tym forum i od razu chcę zaznaczyć iż nie jestem rolnikiem, jestem myśliwym, który pięści w rękach niewdzieczna funkcje szacowania szkód. Będę tu zaglądał co jakiś czas i pytał na ogólnopolskim forum rolników o różne zagadnienia, chciałbym znać opinie praktyków. Pierwsze moje pytanie, ile należy wypłacać rolnikowi za rekultywacje 1 ha uszkodzonej laki przez dziki. Ile za pracę agrotechniczne, ile za nasiona, ile za utracony plon siana a ile masy zielonej. Proszę o rzeczowe odpowiedzi.
    • Przez kkrzysztof1963
      Witam,postawię 10 rodzin na uprawach miododajnych z bezpieczną miejscówką , Małopolska.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj