razorM31

Case 5120-Brak regulacji podnośnika

Polecane posty

razorM31    0

Witam

Mam problem z moim podnośnikiem w case 5120, brak regulacji wysokości  manualnej tą drugą dzwignią natomiast gdy dzoistikiem przełacze maksymalnie do przodu to zamiast opadać podnośnik podnosi. Na pozycji neutralnej  podnośnik równiez idzie powoli do góry. Dodam również że gdy kręce tym pokrętłem od trybu pracy to podnośnik również szwankuje. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Przyczyna jest prosta prawdopodobnie problem jest w rozdzielaczach, zacznij od sprawdzenia napięcia na cewkach jeśli jest ok to trzeba rozbierać rozdzielacze a tego sam nie zrobisz, chyba że chcesz ryzykować. Potem trzeba zrobić kalibracje której też bez serwisowki nie zrobisz. To że podnośnik idzie na neutralu powoli do góry to akurat najmniejszy problem, bo w tych ciągnikach jest takie coś jak awaryjne unoszenie podnośnika, wystarczy w rozdzielaczu wyregulowac... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razorM31    0

 

16 godzin temu, Vroobel napisał:

Przyczyna jest prosta prawdopodobnie problem jest w rozdzielaczach, zacznij od sprawdzenia napięcia na cewkach jeśli jest ok to trzeba rozbierać rozdzielacze a tego sam nie zrobisz, chyba że chcesz ryzykować. Potem trzeba zrobić kalibracje której też bez serwisowki nie zrobisz. To że podnośnik idzie na neutralu powoli do góry to akurat najmniejszy problem, bo w tych ciągnikach jest takie coś jak awaryjne unoszenie podnośnika, wystarczy w rozdzielaczu wyregulowac... 

W którym miejscu jest ten rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razorM31    0
2 godziny temu, Vroobel napisał:

Jeden jest za pompa, drugi jest pod pokrętłem 

Proponujesz oddać to gdzieś do regeneracji czy kupić drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek5120    0
Dnia 23.02.2019 o 12:46, razorM31 napisał:

Proponujesz oddać to gdzieś do regeneracji czy kupić drugi?

 

I jak wyszedł ci ten problem bo mam podobny ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Ja oddawałem swój do regeneracji do Tucholi bo po odpaleniu nie dało rady przekręcić z siłowej na pozycyjną i odwrotnie bo ciśnienie gdzieś w rozdzielaczu się robiło, efekt żaden, 2 razy był w regeneracji i skasowali kilka stówek a rozdzielacz dalej nie działał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj