Polecane posty

krzysiek24m    12

Nie ma przednigo napedu wałka.-Dzisiaj Po załączeni włka przekażnika sprawdziłem z tyłu w kostce czy daje napiecie to na probniku napięcia żarówka bardzo lekko pólsacyjnie świcila tzn.jakies tam małe napiecie dochodzi gdzieś granicy 2v.Kolega powiedzial że jak przy wskazniku obrotomirza wałka przy kierownicy się rozłączy to tez nie załączy wałka. Mnie się zdaje że to nie ma nic wspolnego. Musze chyba sprawdzić przekażniki ale które to są ile ich jest i jak się za to zabrać.Teraz pytanie-czy napięcie z akumulatora to idzie przez wyłącznik póżniej bezpiecznik i dopiero na przekażnik no i w końcu na odbiornik.Czy ten przekażnik jest uwarunkowany pracą może jakiegoś drugiego.Nie chciałbym znowu przewracać kabiny no chyba ze przyjdzie konieczność. Ten BCU to jest sterownik czy przekaznik i czy byłoby wrazie konicznosci zastosować taki jak jest czy może są jakieś zaminniki. No dzięki może coś zdziałamy.

NO-Doszedłem co było przyczyną .Jak się okazało to są dwa przekażniki odpowidzialne za uruchomienie przekaznika WOM.Nie wiem co i jak ale cvhyba ze sobą współpracują.

Zrobiłem kresówke na obydwóch i po odpaleniu ciagnika wałek odziwo sie kreci Pomyślałem sobie że jest dobrze bo wiem chociaż że między przekażnikiem a nodbiornikiem nie ma przerwy.Wziołem się za przekażniki i ich gniazda.Okazało się że jedeno gniazdo miało bardzo głęboko wysuniętą wsówke od minusa by móc zamknąć obwód sterowaniem przekażnika . A pomyslałem sobie skoro na krótko działa to brak sterowania przekażnikiem.I była to moje trafna diagnoza.W gniżdzie przekażnika szczypcami podciągłem wsówke samiczke włożyłem przekażnik i ku moim oczekiwaniom maszyna gwizda.A piszę dlatego bo jak by się komóś coś podopbnego przytrafiło i to by moglo być pomocą.Dzięki wszystkim za to że mnie na forum naprowadzili na to jak można samemu czasem nie do pomyślenia awrie naprawić.Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil201    0

Witam wszystkich Forumowiczów i użytkowników Jelonków.

Zakupiłem JD 6800 z 96 r. I potrzebuje kilka informacji.

1. Wariuje troche wyświetlacz tzn. wyświetla ładnie tylko nie prawdę.

nie pokazuje obrotów rzeczywistych obrotów wałka prędkości godzin tylko takie jakieś dziwne.

2. Nie świecą kontrolki od WOM i prędkości WOM (ale to może być wina żarówek)

3. W wiązce od alternatora jest jeden wolny przewód (dwa kabelki zakończone wtyczką na zatrzask ) długości około 30 cm nie wiem od czego to może być.

4. Nie mam halogenów w dachu ale czy jest wyprowadzona do nich instalacja elektryczna żeby je podłączyć ( włącznik w kabinie jest przy kierownicy).

Jak ktoś posiada jakieś instrukcje do niego lub serwisówkę to bym prosił o jakieś informacje.

Jeszcze go nie przywiozłem ale jak już zwiozę to zrobię fotki w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wymieniłem filtr paliwa w 6210senapełniłem go plawiem, poluzowałem na filtrze plastikowy korek i właczyłem stacyjke aby pracowała pompka paliwowa, gdy leciało juz samo paliwo dokreciłem korek, podgrzałem na swiecach 20 sekund ciagnik zaplaił na 2 sekundy i zgasł nie mogę go uruchomić. W instrukcji jest że odpowietrza sie sam jak pracuje 20 sekund pompka paliwowa. Co mam zrobić, czy może gdzieś jeszcze odpowietrzyć ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Hmm, ale temat dotyczy raczej problemów elektrycznych /może to podpiąć pod awarię pompki zasilającej B) /

Poluzuj przewody zasilające na wtryskiwaczach - powinno pomóc...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil201    0

Witam. potrzebuje opisu skrzynki bezpieczników do JD 6800.

Konkretnie to mi chodzi o przekaźniki który do czego i te dwa czarne "bezpieczniki" wygląda mi to na jakąś diode sądząc po oznaczeniu lecz mogę się mylić. Jak powinny być włożone o kierunek strzałki mi chodzi bo jest tam taki symbol. i co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SANIK    0

Witam moje pytanko dotyczy problemu z półbiegami w 6620 mianowicie problem polega na tym iż nie przerzuca z pierwszego na drugi półbieg tzn na wyświetlaczu ukazuje się dwójka ale wogóle jej nie wlącza, jak przełącza sie już na 3 potem 4 wszystko dziala już ok czekam na jakieś uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Słuchajcie -kolega kupił Jelonka 6400 i kazał mi sie przejechać.Okropne wycie w kabinie skrzyni.Jak wcisłem sprzęglo podczas jazdy to tak jakby hamulec wcisnął.Okazuje sie że jest cały czs załączony przedni napęd.A na dobro sprawy to chyba wysokosci kół przednich z tylnymi nie są zgrane i z tego powodu wycie skrzyni i samochamowanie.To jest moja opinia ale chyba trafna.Kolega idzie na to ażeby narazie wymontować wał przedniego napedu azeby nie uszkodziło się cos.Jest brak przewodów elektrycznych na pulpicie wyprowadzajacych do załączania przednigo napędu.Teraz pytanie czy istnieje jakas możliwość po stronie elektrycznej by wyeliminowac chwilowo przedni napęd bez odkrecania wału .Co ja jako amator mechanik mógłbym w prosty nie kosztowny sposob sprawdzic.Bardzo proszę o rady. Z góry za podpowiedż dzęki.Jeszcze moje prywatne rozumowanie.Jak coś nawali przy załączeniu przedniego napędu po stronie elektrycznej to czy on zostaje już cały czas załączony.Bo to jest dla mnie ważna informacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Napisz skąd jesteś, bo mam z pod Leszna mechaników do JD.Kolega miał coś podobnego to zmieniał oringi bo tam ciśnienie odłącza.Lub coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

krzysiek, czytałem jakiś czas temu na tym forum, że przedni napęd jest cały czas załączony, a przyciskiem tylko go odłączamy.... więc jak nawali elektrozawór/czy jakaś cewka to takie są objawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

No dzięki lekko mnie pocieszyłeś.Czy mogę sam w prosty sposób zdiagnozować gdzie tkwi przyczna braku możliwości rozłączenia napędu.Gdzie zajżeć,gdzie i co sprawdzić ?.Proszę o podpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Sprawdź jeszcze czy nie idzie impuls od hamulców, bo wtedy załącza się przednia oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Mam prośbę do użytkowników JD serii XX10 SE - czy mógłby ktoś sprawdzić czy do elektrozaworu oznaczonego strzałką dochodzi napięcie na zimnym silniku . Posiadam JD 6210 SEpost-21926-0-27252900-1298543899_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mam taki ciagnik, od czego ten elektrozawór ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Ten zawór steruje dawkę paliwa albo kąt wtrysku na zimnym silniku . Mi chyba padł czujnik , który nim steruje - ten w obudowie termostatu (z dwoma kabelkami) obok czujnika temperatury silnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

Panowie, powracając do klimatyzacji, dzisiaj próbowałem ją uruchomić bo po zimie kaput!

Sprężarka odpalona na krótką działa, zdjąłem pokrywę dachu, w tylnej części kabiny (mowa o dachu) był chyba czujnik ciśnienia (wtyczka 2pinowa) po wypięciu wtyczki i połączeniu dwóch kabli klima się uruchomiła i teraz pytanie, czy to walnięty czujnik ciśnienia, jak to było opisane wyżej, czy z kolei brak czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji? jak sprawdzić czy czynnik jest w układzie ?


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitru    0

A czy po zmostkowaniu czujnika działała prawidłowo? Coraz więcej jest mobilnych stacji do obsługi klimy. Warto się rozejrzeć. Tak czy inaczej trzeba opróżnić układ. Moja rada nie wal od razu odczynnika tylko najpierw każ sprawdzić szczelność układu azotem. Dobrze jest też profilaktycznie pozmieniać przy okazji wszystkie o-ringi jeżeli klima ma już swoje lata.


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam ten sam problem co kolega wyżej.Zmostkowałem kostke do której przychodzi czujnik i klima zadziałała i pytanie czy to na 100% czujnik bo koszt pewnie z 300 stówki jak nie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Pomóżcie panowie!! Przy zmianie kierunku jazdy zaczęła migać kontrolka na desce N i ciągnik nie jedzie telefonicznie serwisanci mi powiedzieli że to czujnik od biegu postojowego to ja zdjołem kostkę i zmostkowałem kable ale to też nic nie dało. Po trzech godzinach kombinacji poddałem się jest to model 5070M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

w moim przypadku problemy z klimą zostały rozwiązane :)

Główny Problem - zabita nagrzewnica w kabinie! dosłownie lepianka!!! przez co zawór bezpieczeństwa wywalał czynnik i klima przestawała działać :)


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

wkońcu ktos moze mi pomóc zprowadziłem JD 6630 juz tutaj pisałem o tym problemie mnianowici mam rozlany ekran tego wyswietlacza jest taka rozlana plama kolorowa co mam z tym zrobic wszystko funkcjonuje ale go przecierz tak niesprzedam dostane drugi wyswietlacz i ile to bedzie kosztowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem,po włączeniu kluczyka miga kontrolka przedniego napędu,i wykrzyknik oczywiście,dzieje się tak przy wyłączonym napędzie.Po załączeniu przodu świeci,wykrzyknik nadal miga.

Może mnie ktoś naprowadzi gdzie mam szukać elektrozaworu aby sprawdzić połączenie ewn,gdzie szukać usterki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ja moge podpowiedzieć krzysiek24m proponuje najpierw sprawdzić bezpiecznik od tego napędu bo ja mam tak że jak sie spali to napęd załączony a kontrolka sie nie pali po załączeniu . Tylko dodam że tak mam w Case ale to raczej na tej samej zasadzie działa i w JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem kontrolki rozwiązany!Zaśniedział kabel przy kostce,ale niestety przodu mi nadal nie rozłącza.Wyjmowałem ten trzpień na którym jest zamocowana cewka,przeczyściłem-wyłączałem napęd przy wyjętym zaworze i wszystko działa,to zn.cewka wciąga ten trzpień,ale niestety przodu nie chce mi rozłączać.Ma ktoś jakieś pomysły co dalej?

 

 

Duużo wody upłynęło od mojego pytania,a odpowiedzi dalej nie ma,a pojawiły się nowe problemy.

Więc teraz jest tak że przód dalej się nie rozłącza,palą się światła stopu i nie działa blokada. Wiem że te objawy mają powiązanie ze sobą ale nie wiem już gdzie szukać przyczyny!Przy wyłączaniu przodu lampka gaśnie,ale nie rozłącza napędu,bezpieczniki sprawdzone!

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

Edytowano przez kristoferson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem kontrolki rozwiązany!Zaśniedział kabel przy kostce,ale niestety przodu mi nadal nie rozłącza.Wyjmowałem ten trzpień na którym jest zamocowana cewka,przeczyściłem-wyłączałem napęd przy wyjętym zaworze i wszystko działa,to zn.cewka wciąga ten trzpień,ale niestety przodu nie chce mi rozłączać.Ma ktoś jakieś pomysły co dalej?

 

 

Duużo wody upłynęło od mojego pytania,a odpowiedzi dalej nie ma,a pojawiły się nowe problemy.

Więc teraz jest tak że przód dalej się nie rozłącza,palą się światła stopu i nie działa blokada. Wiem że te objawy mają powiązanie ze sobą ale nie wiem już gdzie szukać przyczyny!Przy wyłączaniu przodu lampka gaśnie,ale nie rozłącza napędu,bezpieczniki sprawdzone!

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Problem rozwiązany!,Uszkodzony był czujnik stopu pod pedałem,a dodatkowo zacinał się rozdzielacz pod elektrozaworem-miał delikatne zatarcia i cewka nie mogła go wciągnąć.Teraz już wiem że musi sam wypadać jak się odwróci zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj