Polecane posty

rino    13

No tak PO rzadzi ale kaczyński jakby nie było juz był prezydentem bo wiadomo ze jarosław lechowi duzo dyktował jak ma dzialać, no i czy było az tak dobrze to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No teraz to juz lipa totalna nie wiem czy brac te HL-ki, rolnikow nie będzie stać na nie po odnowie w usmie po roku czy za nie odnowione było by stać z takim rządem... Myślałem żeby zorientować się w sprawie PROW. Chcieliśmy ciagnik.. ale brać kredyt na 65 tyś? ;) Takze bye Belarus, Bye polskie rolnictwo. w 95' wszyscy czekali w wiosce na wyniki, liczyli na Kwasniewskiego, No i sie doliczyli, cała wioska tydzień chodziła narąbana i żyło sie dobrze


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@zielarka-widzę w Twoim poście że historia uczy że historia niczego nie uczy :D -czy Ty myślisz że proces rozbiorowy Polski (ten sprzed dwustu lat) odbył się szybciutko ?-nie-to był powolny,długotrwały proces-no ale w końcu się udało ;[.Wiesz-z tym braniem się do roboty to tez trochę nie tak-bierzcie się-ale za ile ?-odkąd pamięcia sięgam zawsze żyliśmy w jakimś okresie przejściowym,erze zaciskania pasa itd.-pytam się dlaczego ?-dlaczego mamy zarobki jakie mamy,przepisy jakie mamy,drogi jakich nie mamy ;)-odpowiem za Ciebie-żeby mógł mieć ktoś większość nie może mieć zbyt dużo-zdecydowanie bardziej podoba mi się taki kraj w którym większość obywateli ma chociaż owe socjalne minimum,większość zakładów jest w NASZYCH (odczytaj to jak sobie chcesz :))rękach-a nie rządy oligarchii w służbie obcych narodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Brawa do userów @bratgarka i @zielarka, jedyni którzy nie piszą herezji. Z tymi rozbiorami to tyle prawdy co w przepowiedniach PO ze po wyborze Kaczyńskiego nastaną plagi i ciemności egipskie ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

dziekuje za gratulacje-gora nasi.

ale nie ma sie z czego cieszyc,naprawde ciezkie czasy to teraz przyjda i to bez znaczenia kto by byl prezydentem,cala europejska gospodarka zaczyna sie walic i to bedzie jak efekt domina zaczelo sie w grecji[znowu strajki] i od poludnia pojdzie na polnoc.eu jest zadluzona na ponad 8 bilionow euro,rocznie musi splacac 55 miliardow odsetek i to jest prawdziwy problem a nie taki czy siaki prezydent-palac , zyrandol i ponad 200 mln rocznie na to,

zastanawia mnie co maja w glowie ludzie ,ktorzy na kredyt kupuja sprzet ktory chodzi pare dni w roku,ciagniki ktore pracuja 200 mtg??

jak ktos mysli ze rzad czy prezydent da mu wysokie ceny plodow rolnych to z ekonomia nie mial nigdy do czynienia i zapomnial ze zyjemy w gospodarce wolnorynkowej i swiecie bez granic-przynajmniej na razie i nie wiadomo jak dlugo.

jaro co ty z tym rozbiorem polski- masz jakas obsesje?? po co komu taki dziadowski i do tego rzadzony przez liberalow[???] z po kraj,zreszta nie bylo jak za kajzera franca jozefa ;)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Och czy ja mówię o rozbiorze w dawniejszym jego kształcie i formie ?-mówię o nowoczesnym rozbiorze-ekonomicznym-pamiętaj że rozbiór w dawniejszym kształcie polegał na zagarnięciu terytoriów i drenażu ekonomicznym Polski.W obecnych czasach sam ekonomiczny wystarczy...Nie bedę dla Ciebie @jacus wyszukiwał przykładów z innych podwórek-wspomnę jedynie (bo na czasie) o ostatnich przykładach z naszej piaskownicy-cukrownie i tytoń-czy to my zamykamy dajmy na to Niemcom cukrownie czy oni nam ?Proszę o krótką,zwięzłą odpowiedź.O stoczniach nie wspomnę  ;) o cementowniach (wszystkie w zachodnich łapkach) i o zmowie cenowej też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Co do cukrowni i tytoniu to się z Tobą zgodzę.

Co do stoczni to należy podziękować związkowcom z solidarność - nam się należy, kasa nie praca.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wątpię-stocznie stanowiły zbyt dużą konkurencję dla stoczni w Niemczech a to co się nam serwuje w gazetach to sorry-ale też są niemieckie-no chyba że Verlag jakiś tam w stopce redakcyjnej to nazwa polskiego wydawnictwa  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co do cukrowni i tytoniu to się z Tobą zgodzę.

Co do stoczni to należy podziękować związkowcom z solidarność - nam się należy, kasa nie praca.

Zniszczenie polskich cukrowni zaczęło się w momencie wejście do UE więc o to bym oskarżał wszystkie rządy od czasu wejścia do UE.

W pełni się zgadzam w sprawie stoczni. Jej politycy nie musieli niszczyć, ludzie z solidarności sami jak zniszczyli z Wałęsa na czele.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@jaro ale to dzięki stoczniowcom i ich wymaganiom płacowym i permanentnym strajkom spadła cena stoczni i jej konkurencyjność.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

wydaje mi sie ze stocznie w niemczech to chyba wszystkie podzielily los polskich,tylko norwegia sie trzyma -ale ma rope i gaz i moga dotowac,polskie stocznie wykonczyla solidarnosc,chiny i korea poludniowa,

jak niemieckie firmy otwieraja masowo swoje fabryki w polsce to zamykaja w niemczech[koszty pracy] i tam bezrobocie niedlugo bedzie wieksze niz w polsce,wiekszosc wielkich firm i koncernow tylko z nazwy i siedziby sa -niemieckie,amerykanskie,francuskie,akcje naleza do milionow emerytow[takze polskich],depozytariuszy bankowych,udzialowcow funduszy inwestycyjnych itp.-pieniadz nie ma narodowosci i idzie tam gdzie jest zarobek-dzisiaj inwestuja w polsce,jutro w rumunii,pojutrze na ukrainie albo rosji[choc tam kultura pracy jest marna],do chin wszystkiego sie nie da przeniesc,dokad polskie fabryki beda najlepsze w europie a pracownicy najwydajniejsi i dbajacy o najwyzsza jakosc wszystko bedzie sie krecic-choc przyklad fiata pandy pokazuje ze chory kraj jakimi sa wlochy niczego sie jeszcze nie nauczyl.

niemiecki cukier sprowadzamy akurat z rumunii to wynik bledow polityki psl i sld,a takze efekt tego ze tam jest tanszy i tyle-ekonomia sie klania.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ostatnio dobry tekst na wycieczce slyszalem (po paru godzinach spedzonych z rolnikami), padlo pytanie:

"wiecie kiedy bedzie koniec swiata?"

odpowiedz:

"jak rolnicy przestana narzekac."

 

dzis czytajac wasze posty przypomniala mi sie ta sytuacja, tyle ze tamci "biedacy" troche starsi byli, niz srednia na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Po pierwsze-ja w porównaniu ze wszystkimi chyba rolnikami jakich znam osobiście-narzekam najmniej  :D-więc spoko-koniec świata nie nastąpi zbyt prędko...

 

@jacus-dobrze napisane-wydaje Ci się-tylko że gdy strajkują robotnicy z Opla w Ruesselsheim dajmy na to-to pani Merkel coś robi-jak myślisz co robiłby Tusk gdyby to u nas zamykano fabrykę ?Ostatni przykład Fiata Pandy też chyba wyraźnie pokazuje że pieniądz może i być "ponadnarodowy"-ale jak przychodzi co do czego to i Włosi potrafią zadbać o interes narodowy.

 

Fajnie piszesz-dzisiaj inwestycja tu,jutro tam-a zysk gdzie ? ;)-u nas ?-wątpić raczę.

 

Zacznę się cieszyć gdy usłyszę w TV komunikat że duża polska firma zamyka fabryki w Niemczech i przenosi produkcję do Chin a nie na odwrót  :).

 

Po prostu siedź i ciesz się że nie mieszkasz na "ścianie wschodniej"-ewentualnie  że nie mieszkasz w okolicach Łap i nie załapałeś się na likwidację cukrowni.

 

PS.Co do akcji,udziałów posiadanych przez emerytów-serdecznie polecam lekturę Paragrafu 22  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

Super 2 strony postów przeczytane, o których mówicie jak to teraz nadejdzie koniec świata, rozbiór Polski ;) To teraz pytanie zagadka kto mi powie jakie to przywileje i prawa ma prezydent, aby polskiemu rolnikowi zaszkodzić??(i proszę nie ośmieszajcie się takimi postami jak zabierze nam dopłaty albo odsprzeda wszystko) Jak ktoś przeczytał wcześniejsze strony tego tematu to chyba wie, że prezydent pełni funkcje reprezentatywną, a taki ważniejszy jego przywilej to "veto" (z którego nie powinien tak często używać jak jego poprzednik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I właśnie o owe "veto" idzie-a dokładniej o jego brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

lemelvaus tak sie akurat składa że Ś.P Lech Kaczyński zawetował parenascie ustaw bodajże 18,ktore byłyby niekorzystne dla polski,wiec dziwią mnie opinie ze nic nie robił tylko wetowal ustawy,co do wyborow satysfakcjonował by mnie wynik odwrotny ale coz,zobaczymy co partia rządząca z bronkiem na czele zrobi,ile z danych obietnic zrealizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

Niekorzystne, czyli muszą być niezgodne z konstytucją.(tak odczytałem z twojej wypowiedzi), czyli muszą trafić pod trybunał. A jak wiemy nawet z poprawkami od trybunały były wetowane przez pana prezydenta. I tyle, jeżeli chodzi o poprzednika z mojej strony . A teraz życzę wam aby jednak mimo waszych czarnych myśli jakie przedstawiacie będzie inaczej, przynajmniej do wyborów parlamentarnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

niekorzystne to nie zawsze znaczy ze nie zgodne z konstytucją

 

 

niekorzystne to znaczy, ze wg ludzi uczciwych i dbających o interesy Polski mogą wpłynąć negatywnie na standard życia obywateli lub miec jakieś negatywne skutki (bądź tyczą sie tylko interesów określonej grupy)

 

 

teraz będziemy mieli Prezydenta, który nie będzie wetował

 

nie będzie prowadził "wojen"

 

... bedzie podpisywał każdy glupkowaty pomysł PO

 

 

Pamietajmy, że PO obiecalo 10 podstawowych rzeczy

 

mineły ponad 2 lata spelnili jedno

 

 

do tych 9 niespelnionych kilka teraz dowalil Komorowski ...

 

 

pożyjemy zobaczymy


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gdzie siedzisz ? ;)-chyba pamiętamy wszyscy gdzie Komorowski miał największe poparcie-jak to leciało ?-Sztum,Wronki i w(przemilczmy  :D) u Bronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

Za to Kaczynski nie ma sobie rownych w jesli chodzi o wyniki wyborow w szpitalach psychiatrycznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

mozesz pokazać takie wyniki ze szpitali ?

 

z checią zobaczę


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pamietajmy, że PO obiecalo 10 podstawowych rzeczy

 

mineły ponad 2 lata spelnili jedno

 

 

do tych 9 niespelnionych kilka teraz dowalil Komorowski ...

 

 

pożyjemy zobaczymy

A pozostałe 9 zablokował poprzedni prezydent ;)

Tak piszecie ale nie wszystko co vetował było nie zgodne np z konstytucja. Nie raz tylko poparcie SLD pozwoliło wprowadzić jakaś ustawę.

Nasz kraj wymaga reformy, czy myślicie ze Kaczyński jak prezydent by te reformy dopuścił? Nie, bo wszystko by szlo pod veto. A brak reform prowadzi do ruiny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj