Polecane posty

lemelvaus    0

Kto odłoży na poważne leczenie, tylko bogaci, którzy i tak nie korzystają z publicznej służby zdrowia.

Np. jeden cykl chemioterapii kosztuje od 10 tys. zł, najkrótsze leczenie trwa ok 15 cykli czyli co najmniej 150 tys. zł, odłożyłbyś tyle?

Dlatego ta prywatyzacja budzi takie obawy.

 

 

Jak szpital zostaje sprywatyzowany to nie płacisz do ręki za każdy zabieg czy badanie . To jest właśnie stereotyp, który można zobaczyć w telewizji oglądając, spoty wyborcze. Aby po ciebie przyjechała karetka musisz wpłacić określoną sumę. A z tymi sumami to trochę przesadziłeś. Zastanów się ile osób by było stać na takie leczenie??? Byłoby nielogiczne, gdyby takie stawki obowiązywały.

 

 

pooch@ Lepiej nie porównywać tych partii. Jeżeli sądzisz że za PiS było lepiej niż teraz to powiedz mi po jakie licho, zaledwie po dwóch latach musiałeś znowu głosować? I dlaczego PiS przegrał wybory?? Za PO to też nie jest tak dobrze. Gospodarka ruszyła, ponieważ nadchodzi euro i żadnej zasługi w tym rządu(no może minimalna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kto odłoży na poważne leczenie, tylko bogaci, którzy i tak nie korzystają z publicznej służby zdrowia.

Np. jeden cykl chemioterapii kosztuje od 10 tys. zł, najkrótsze leczenie trwa ok 15 cykli czyli co najmniej 150 tys. zł, odłożyłbyś tyle?

Dlatego ta prywatyzacja budzi takie obawy.

 

I wtedy wkroczy do służby zdrowia ekonomia i zdrowy rozsądek.Ceny usług medycznych będą musiały iść w parze z zarobkami Kowalskiego.Ludzie zamożni i bardzo zamożni mają głęboko w du***ie państwową służbę zdrowia gdyż stać ich na leczenie gdzie chcą i przez kogo chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zanim wkroczy zdrowy rozsądek to już będzie po Kowalskim ... :)-Xemit musisz pamiętać o starej zasadzie-punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, skąd niby lekarz zarabiający jakieś 10 tys miałby się zastanawiać skąd weźmiesz jakiegoś tysiaka ?-masz go mieć i już-a 10 tys i tak będzie się należeć-z prywatyzacją czy bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A z prostej przyczyny.Pieniądze będzie musiał zarabiać,a to nie to samo co otrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

niech i 12 tyś kosztuje lekarz (wiadomo że dobry :) )w końcu za życie odpowiada . Co jak co ale jednak stawki by spadły jakby brakło pacjentów :)

Ja w prywatyzacji się boję jednego bo za drobne usługi to Kowalski zapłaci bo będzie go stać ale jak zachoruje na np raka czy co gorszego to co wtedy :)

W USA kto nie płaci ubezpieczenia nie leczy się :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wątpię-z prywatyzacją czy bez lekarzy jest i tak zbyt mało a ich usługi zbyt pożądane aby mogli sobie pozwolić na niskie zarobki  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lekarzy jest sporo,jednak daje się zauważyć jak się opierd***ją w pseudo pracy.Co do pożądania ich usług to owszem są one pożądane,ale chleb jest jeszcze bardziej pożądany,co nie znaczy że rolnicy z tego powodu lepiej żyją.

Jeśli za usługi lekarskie będę płacił z własnej kieszeni,to za swoje pieniądz mogę wybrać każdego lekarza do którego będzie mnie stać dojechać i zapłacić za usługę.Lekarz tego wyboru mieć nie będzie.

Z wszelkimi usługami jest podobnie jak np.z zakupem samochodu,do puki masz pieniądze możesz kupić każde auto na rynku,ten co auto sprzedaje całego rynku nie ma wobec tego stoi na gorszej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

'W USA kto nie płaci ubezpieczenia nie leczy się" wspaniały kraj tak być powino dlaczego mam płacić za patologię!!! selekcja naturalna jak ktoś ładnie już napisał. przecież ta prywatyzacja tej służby zdrowia to nie będzie tak że za wszystko będziesz płacił poprostu będzie to już konkretnie czyjeś i ten ktoś będzie o to dbał jak o swoje a nie tak jak teraz że rozpiżdziel bo jest wszystkich i zarazem niczyje... teraz sporo kasy się rozpływa nie wiadomo gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

Na leczenie jak na chleb powinno ci zawsze wystarczyć pieniędzy, a jeżeli nie jesteś na tyle przedsiębiorczy by stać cię było na swoje zdrowie to co ty człowieku robisz w dzisiejszych czasach?? Nie żyjemy na drzewach, każdy ma w świadomości, że życie kosztuje.

 

Xemit@ Dokładnie, ekonomia czyni cuda. Stawia nas w odrobinie lepszej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytałam artykuł o kosztach leczenia w Polsce. Najdroższa terapia kosztowała 1,4 mln rocznie. Taka choroba niestety może przydarzyć się każdemu. Stać by Cię było na takie leczenie? Skoro nie żyjesz na drzewie to pewnie tak. Zresztą lepiej nie mówić ile kosztuje przeszczep, bypassy i inne tego typu operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy w tych 1,4 mln zł uwzględniono wartość łapówek,bombonier,kwiatów,koniaków i zawartości kopert wciskanych do kieszeni :) .

P.s. Słyszałem o przypadku uleczenia ciężko schorowanego człowieka,który w ułamku sekundy rzucił kule i był królem parkietu.niestety tylko pomiędzy godziną 19-22 gdyż w tym czasie odbywają się wieczorki taneczne w sanatoriach :) .Ale dobre i to.

Płatna służba zdrowie zweryfikuje chorych,gdyż stado ich jest największe w Europie,podobnie jak stado nauczycieli i innych nierobów na państwowej posadzie,których utrzymanie kosztuje zdrowie i pieniądze ludzi na nich zapierdal****ych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Jak szpital zostaje sprywatyzowany to nie płacisz do ręki za każdy zabieg czy badanie . To jest właśnie stereotyp, który można zobaczyć w telewizji oglądając, spoty wyborcze. Aby po ciebie przyjechała karetka musisz wpłacić określoną sumę. A z tymi sumami to trochę przesadziłeś. Zastanów się ile osób by było stać na takie leczenie??? Byłoby nielogiczne, gdyby takie stawki obowiązywały.

 

 

pooch@ Lepiej nie porównywać tych partii. Jeżeli sądzisz że za PiS było lepiej niż teraz to powiedz mi po jakie licho, zaledwie po dwóch latach musiałeś znowu głosować? I dlaczego PiS przegrał wybory?? Za PO to też nie jest tak dobrze. Gospodarka ruszyła, ponieważ nadchodzi euro i żadnej zasługi w tym rządu(no może minimalna)

 

Z kąd wiesz że przesadziłem z tymi sumami? To autentyczne sumy tylko że w całości refundowane przez NFZ.

Może to tak wygląda że jestem przeciwnikiem reform ale tak nie jest, moim zdaniem reforma służby zdrowia jest potrzebna, wiele si,e o niej mówi ale mało o tym jak to zrobić i z tąd wywodzi się wiele stereotypów i w tej kwestii się z Toba zgadzam. Politycy pytani o to jak chcą uzdrowić polską slużbę zdrowia wykrecają się od odpowiedzi ogólnikami typu ztrudnienie lepszych dyrektorów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

reforma służby zdrowia jest potrzebna zresztą nie tylko tu , tylko ktoś :) to musi zrobić ale dobrze

 

wracając do wyborów po tragedii w Katyniu w mediach ukazano św.pamięci Lecha nie jako pieniacza i wiecznie wetującego PO ale jako doświadczonego i oddanego krajowi człowieka. A tu widzę wielu o tym zapomniało czy może to nie była prawda :)

 

Co do Po to Komorowski za dużo obiecuje np. żołnierzom podwyżki (głosy :) ) a ostatnio Tuska podsumował generał jakiś "co to za rząd że premier musiał osobiście lecieć na misję to po co minister obrony "

 

No i zostaje PSL które nie popiera PO czyli różne poglądy mają (a żę koalicja na razie trwa czyli nie mogą poprzeć PiS :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

zamiast debaty lepiej mecz ogladnac,prezydet ma realnie niewielki wplyw na biezaca polityke a na gospodarke i sluzbe zdrowia to praktycznie zaden wiec to burza w szklance wody.

moze lepiej zeby kaczynski wygral bo pis ostatecznie sie skompromituje i odejdzie w niebyt jak wiele takich parti-pc,kpn,zchn,rop itp,.tyle ze potem moga przyjsc jeszcze gorsi bo roznej masci oszolomy,mohery,lumpenproletariusze,sieroty po pgr, biedota bez wykrztalcenia,nacjonalisci itp, sierotami nie zostana i na pewno wtedy pojawia sie partie takie jak we francji-front narodowy lub austrii- brunatni i wtedy bedzie dopiero wesolo,

popatrzcie na mapy wyborcze gdzie wygral kaczynski a gdzie komorowski,biedniejsze tereny za kaczynskim a bogatsze za komorowskim.oczywiscie wyjatkiem jest malopolska :) ,ale tu jeszcze kler ma duzo do powiedzenia[juz niedlugo,koscioly pustoszeja],o czym to swiadczy kazdy sam wnioski wyciagnie.

wczoraj uslyszalem w radiu[ aktualnie prawicowym czyli 3]-odzaluj 5 dni urlopu,zebys potem 5 lat nie zalowal.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Eee kolo, pomyliłeś chyba kraj :). To jest Polska, a nie Niemcy czy chociażby Szwajcaria. W naszym kraju prezydent ma jeszcze trochę do gadania.

 

(...)roznej masci oszolomy,mohery,lumpenproletariusze,sieroty po pgr, biedota bez wykrztalcenia,nacjonalisci... itp

Ps. Rzeczywiście jesteś wykształcony :)

 

Bogaci są za oczywiście za Komorem, bo mają w tym interes, ale co biedni w nim widzą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

jeden blad ort. na taki elaborat to -5 :) .nie pisalem o sobie bo ja mam tylko mature[studiow nie skonczylem bo stwierdzilem ze szkoda czasu na bzdety],tyle ze wtedy gdy ja zdawalem to miala poziom dzisiejszego doktoratu,czytajac wypowiedzi niektorych dzisiejszych magistrow lub studentow to poziom wyksz[rz]talcenia totalnie sie obnizyl,mam dzieci w szkole i widze to na codzien.dzisiejszy magistrzy 20 lat temu to by z trudem mature zdali.jak zobaczylem pytania na mature z matematyki to w podstawowce takie sie robilo,

napisz mi jakie ustawy za 5 lat wprowadzil l.kaczynski lub kwasniewski za 10 lat.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Ja teraz wybieram mniejsze zło, i swój głos oddaje na Jarka. A propos szkół to na państwowych dziennych studiach nie jest łatwo, wiem bo niedawno skończyłem studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

jeden blad ort. na taki elaborat to -5 :) ... tyle ze wtedy gdy ja zdawalem to miala poziom dzisiejszego doktoratu, ... mam dzieci w szkole i widze to na codzien.

 

No niestety miałeś tolerancyjnych polonistów :), u mnie dostałbyś 4, bo na -5 to tylko pomyłki interpunkcyjne... . Dzisiejszy poziom - zgadzam się z Tobą.

A czy to przypadkiem nie w Małopolsce kardynał ( ze swoim oczywiście zakamuflowaniem ) nie popiera przypadkiem kandydata PO? Podobnie jak arcybiskup lubelski :). Biednym pozostał "komunista narodowy" - bogatym "komunista europejski". Wybór należy do Nas.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro stara matura byłą na poziomie doktoratu, to zapisz się na studia. Przelecisz przez nie jak burza i będziesz miał mgr.inż. przed nazwiskiem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Cytowałem kolegę :), dzisiejszy poziom znam tylko dzieci z podstawówki i faktycznie jest niższy ( inny? ). Dwie klasy mi wystarczą :), nie muszę pędzić za wiedzą ogólną, wolę szczegółową. A i komórek coraz mniej... :) .


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

To może teraz sie wypowiecie o debacie co? Jak dla mnie takie debaty to szajs i tyle. 2 min na odp i to na zadane pytanie. No ok ale skoro kandydaci zaczęli rozmowy miedzy sobą i zaczęli gadać normalnie a nie sztucznie to po co ich uspokajano? Wypowiedzieli by sie do końca i juz. Miały być pytania od siebie to sztab Kaczyńskiego sie nie zgodził. Powiedzcie dlaczego skoro jesteście tak bardzo za nim. Prawda i tak jest jedna czy Kaczyński czy Komorowski i tak będzie ten sam syf w Polsce i szybko to sie nie zmieni.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wg mnie żaden nie jest godny "posady" :) nie ma nawet na kogo głosować. Co jeden to "lepszy". Kaczyński ma wysokie poparcie z powodu Smoleńska a Bronek to nie widzi mi się żeby dbał o nas rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Syf to w polsce będzie jeszcze długo, bez względu na to jakiego prezydenta wybierzemy. Wczoraj mnie dobiło że Komorowski wyciągnoł jakiś dokument że Kaczyński chce pozbawic nas dopłat do hektara. Sądze że jak teraz w koło u mnie zboża oglądam jak rozną to po takim manewrze będziemy oglądac chwasty i krzaki na polach.

Ktoś tu pisał że biedniejsze tereny za Kaczyńskim, bogatsze za Komorowskim - źle to jest nazwane. Co tu dużo ukrywac - ludzie wykształceni, ogólnie bardziej rozeznani głosowali na Komorowskiego. U mnie w rejonie nawet niektórzy ludzie nie słyszeli że jest komorowski i głosowali wiadomo na kogo.

 

Co do służby zdrowia to jest masakra - moja teściowa jest teraz w szpitalu i raz ją wypisali żeby po prostu sobie w domu umarła bo pieniędzy nie ma na leczenie - antybiotyk 17000 zł tygodniowo. Po prostu ją wysłali do domu bez powiedzenia czegokolwiek, nie skończono nawet badań czy jest poprawa itd. W innym szpitalu pytali ile ma lat bo jak z 60 to już się nie opłaca leczyc itd.

 

No przyznac mi się tu ilu z was wyłapało że Kaczyński nam dopłaty chce zabrac ? Tylko szczerze.

Bo dam se głowe uciąc że jak pujde do sąsiada który oglądał tą debatę to będzie zwał na komorowskiego, ale jak mu powiem że to było na debacie to mnie siekierą pogoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Ja to słyszałem:) Tak samo słyszałem to że chce omawiać sprawę Białorusi z Rosją hehe. Zobaczymy jak to będzie ale coś mi mówi ze jak by im hamulce puściły to Kaczyński by przegrał na całej lini z Komorowskim w tej debacie.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@klejnus ale to Komorowi 2 razy puściły nerwy, tyle razy podnosił głos, poza tym wchodził w zdanie Kaczyńskiemu kilka razy. Mnie strasznie śmieszy do tej pory pozycja w jakiej siedzial Komorowski od 2 tury pytan-ręce na kolanku złożone, jedna noga wyżej i się kołysał... Normalnie śmiech na sali, na prezydenta idzie a nawet spokojnie posiedzieć nie może, poza tym mówią uczeni że rozbudowana gestykulacja jest objawem malej wiedzy(wówczas czlowiek się ratuje gestami)a kto oglądał to wie kto więcej wymachiwal rękoma :)

Co do świstka-coś mi tu nie pasuje, Kaczor wziął to pismo, powinien na nie odpowiedzieć bo faktycznie to może mu szkodzić, ale przecież PiS zawsze był za dopłatami i to dużymi...

Co do Białorusi-to nie jest głupi pomysl, ale nie rozwinął go do końca-PL i RUS mogą wspólnie wiele wywalczyć na Białorusi, oba państwa mają z nią problemy ostatnio, tylko pytanie jak będzie to nasze porozumienie z ruskimi wyglądało :)

Co do wzajemnych pytań to przecież sztab Komora najpierw odmowił a później sam proponowal....Ja sie pogubiłem z tym:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj