Polecane posty

hubertuss    4652

Jest to mój wyraz słabości do takich idiot... jak Ty. Jak mozna gospodarke nazwać hobby ?! Dla mnie hobby to wędkarstwo albo gra w piłkę , a nie dział , z którego czerpie pieniądze .Jeżeli nie musisz dorabiać to po co Ci ta ziemia oddaj w dzierżawe prawdziwemu rolnikowi , on napewno lepiej ją zagospodaruje i nie bedzie ona dla niego "hobby". Nie muszę dorabiać , żeby płacic ZUS , który prędzej czy później zbankrutuje ( koszt wysłania sondy kosmicznej NASA w stronę Plutona 2,8 mld zł - cyfryzacja ZUS ponad 3 mld zł ). Dlaczego nie wypowiesz się o chorobowym ?

 

Jest to twój wyraz słabości ogólnie. Osoby czujące się nie pewnie w danym temacie łamią reguły. Uderzają poniżej pasa itd. Na forum taką  regułą jest choćby nie wyzywanie się. Wcale nie dziwię się, że nie możesz zrozumieć, że rolnictwo to może być hobby. Dla ciebie rolnictwo kojarzy się z pracą. Się nie wypowiadam czy lekką czy ciężką. Nie interesuje mnie to. Być może musisz ryć od rana do nocy i nie możesz pojąć, że ktoś traktuje to jako hobby. A przy okazji coś tam zarobi. Generalnie ludzie mają bardzo rożne hobby. A twoje przykłady świadczą o dość wąskim postrzeganiu słowa hobby. Gospodarki nie muszę się wstydzić bo nie jeden "prawdziwy" rolnik może się przy mojej powstydzić swojej.

PS łamiesz też punkt regulaminu o cytowaniu posta pod postem.

 

Hubertus, pieprzysz jak potłuczony. Z jednej strony chcesz likwidować przywileje a z drugiej chciałbyś aby Polska podobnie do krajów ościennych mogła dotować własne rolnictwo kiedy będzie taka potrzeba. Żadna dziedzina na świecie nie radzi sobie bez dotacji. Twój guru Swetru powinien wiedzieć że największymi dotacjami i przywilejami zostały objęte żydowskie banki których jest wyrobnikiem. Zarówno duże banki korporacyjne jak tez małe otrzymały w kryzysie do którego się walnie przyczyniły,  dotacje rządowe na rzekomą restrukturyzację złych kredytów, co nie przeszkodziło w horrendalnym podniesieniu uposażeń prezesów i członków zarządów tych banków. Banki jak każde przedsiębiorstwa powinny płacić podatki od zysków a w specyficznych sytuacjach VAT bez prawa odliczenia. Bzdurą jest , że bank nie może zbankrutować , bo praktyka pokazuje że niektóre banki zbankrutowały już w Polsce , jednak ogólna zasada temu przeczy i bankrutom na siłę się pomaga przy pomocy pieniędzy publicznych.

Wróćmy do opłaty KRUS , rzekomego przywileju rolników. Głupot Cię na studiach uczyli skoro po wysłuchaniu jednej pogadanki Swetru odrzuciłeś zasady rolniczej ekonomii na rzecz utopijnych mrzonek przygłupa. Zadaj sobie proste pytanie o dochody rolnika. Ile razy w roku zbiera się zboże w Polsce? Raz . Jak długo rośnie byczek? 1,5- 2 lata. Świnia? Od porodu do zbytu ok. 6 miesięcy.  Co oznaczają te przykłady? To, że rolnictwo to nie betoniarka , nie spawarka czy tokarka. Ot, zakładasz metalowy wałek i za minutę lub dwie masz gotowy wyrób. tak działa tokarka. Jeśli chcesz jeszcze szybciej i tanie , to kupujesz i ustawiasz sterowany komputerowo automat który produkuje dzień i noc takie same elementy a ty liczysz tylko kasiorę.

W rolnictwie tak nie ma i nie będzie. Oprócz ciężkiej pracy , rzadkich zbiorów , spekulantów i szkodników jest jeszcze ryzyko pogodowe które w tym roku pokazało swą siłę.  Co na to twój Swetru?  Uzależni składki ZUS od pogody czy od razu będzie licytował gospodarstwa w razie suszy? Krus to nie rolniczy przywilej. To konieczność. Jakbyś nie wiedział. KRUS zarządzany jest lepiej i wielokrotnie taniej a ponad to  sam się restrukturyzuje. Chociaż powoli , jednak składki cały czas rosną i tego nikt nie zatrzyma.  Mam więcej zaufania do tej instytucji niż do banku i Swetru z jego przeszłością, kolesiowskimi koligacjami i czterema fundacjami.

To czy małorolny sprzeda Niemcowi, Szwedowi czy Kanadyjczykowi , nie ma żadnego znaczenia. Byle tylko sprzedał dobrze i drogo. O rolnicze dzieci martwić się na wyrost nie trzeba. Większość się uczy i studiuje. Jak pokazuje życie, lepiej inżynierowi czy magistrowi z hektarami niż bez nich. Nie ważne czy założy plantacje truskawek borówki amerykańskiej, hodowle ślimaków czy ujeżdżalnię koni. Młodzi zrobią co zechcą, bo z 10-cioma hektarami mają możliwości i lepszy start niż bez nich.

 

Kto tu jest potłuczony nie będę pisał. Gdzie ty widzisz, że ja piszę, że dotowanie czego kolwiek jest dobre czy złe? Napisałem, że tak robią jakieś tam kraje.

Twoje opisy częstotliwości wpływów ze sprzedaży płodów pokazują jak postrzegasz rolnictwo i prawdopodobnie jakie gospodarstwo sam prowadzisz. O ile prowadzisz. Co z tego, że byczek rośnie 2 lata czy świnia 6 miesięcy. 

Tak ustawiasz produkcję, aby sprzedawać 3 czy 4 razy w roku po kilkanaście/kilkadziesiąt, kilkaset lub kilka tysięcy sztuk. Znam hodowców bydła, świń, kurczaków. No ale jak się ma 3 byczki na gospodarce to faktycznie problem jest. Zboże rodzi się raz w roku. Dlatego gospodarstwo z produkcją zbóż trudno utrzymać zwłaszcza małe. Ale czyja to wina? Zus u czy może Petru? O szkodnikach czy pogodzie to już nie ma co pisać. Ryzyko w każdej działalności istnieje.

@maroon Gdzie te przykłady? Ale konkretnie jakiś link do strony z programem Petru. Nie jakieś wywody czy domniemania. Bo przed chwilą tą stronę przejrzałem i jeśli już to obiecują np obniżkę podatków. Więc podaj mi konkrety bo obawiam się, że teza o dojściu Petru do władzy i wzroście obciążeń to twoje domysły.

 

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh, a eksperci polityki? Nieee, samozwańczy eksperci wciąż toczą bój.

 

Czytać nie czytałem, patrzę wpisów przybyło od wczoraj i śmiać mi się chce z was. Jeden z drugim gówno wie o polityce, NFZ, zusie krusie ale rżnie wielkiego eksperta. Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zna się lub nie zna, podyskutować zawsze można. A że gdzie Polaków dwóch tam trzy zdania więc dyskusja kwitnie w najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli tylko tyle to ok, bo ostatnio czytałem gotowe recepty na piękny, urodzajny kraj. Sam w akcie rozpaczy i ubolewania nad nieszczęsnym losem upadającego tematu, postanowiłem podkręcić emocje, wyskakując z poczwórnym ZUSEM i jak się okazało (przynajmniej do tego momentu gdy czytałem) jeden łyknął, teraz może już jest ich kilku, co nie zmienia faktu że możecie tu ,,seee pogadać,, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

dyskutowac to my sobie mozemy, dobre czasy na kredyt minely a teraz przyjdzie czas splacania dlugow, licznik balcerowicza bije, widzieliscie jak szybko cyfry migaja- szybko,coraz szybciej,co mi z 1000 na dzieci jesli one to beda musialy splaca z ogromna nawiazka, juz zaczynaja reklamowac w telewizji bony skarbowe - musi byc juz bardzo zle..

 

wracajac do wyborow- jak zawsze sprawdzilem wyniki w obwodach w ktorych ludzie maja bardzo duzo czasu na doglebne zapoznanie  sie z polityka. na razie zadnych wiekszych zmian nie widac . w szpitalach psychiatrycznych bezapelacyjne[jak zwykle] zwyciestwo pis-u, choc kukiz i korwin tez dobrze zapunktowali, natomiast w aresztach i wiezieniach po gora, choc zwyciestwo nie bylo tak miazdzace jak dawniej,

ciekawe czemu w koscielnych domach opieki pis ma nawet 90% poparcie, a w panstwowych wyniki sa zgodne z ogolnymi-czyzby ktos podpowiadal pensjonariuszom jak maja glosowac czy ktos sfalszowal wyniki jak zawsze twierdzi pis...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No bardzo zastanawiające... I też się dziwię, że pis nie podważa wyników wyborów tak jak to robił przez ostatnie 8 lat, bardzo dziwne. Widzę, że sytuacja zaczyna wracać do normy, Macierewicz najpewniej obejmie MO bo Jarkowi nie spodobała się wypowiedź Gowina, że trzeba się przyjrzeć (tylko) przetargowi na śmigłowce, a przecież związkowcy zażyczyli sobie anulacji przetargu i wybranie śmigłowca, który ich zdaniem będzie najlepszy dla wojska bo wojskowi się przecież nie znają. Najzabawniejsza sytuacją jest z "niezależną" przyszłą premier Szydło, którą Kaczor nawet nie raczy zapraszać na spotkania w sprawie składu rządu, który Jarek ustala z "niezależnym" prezydentem Dudą. Więc najpewniej premierem zostanie Jarosław Szydło :lol:, . Ciekawe kiedy rzucą kasę kościołowi i wymyślą jakieś nakazy typu przyżegnanie się przed wejściem do szkoły, nie mówiąc o innych jedynie słusznych ich zdaniem moralnych nakazach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bez przesady, najpierw zajmą się sprawami najważniejszymi czyli smoleńskiem i in vitro :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pewnie wiecej niz szeregowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

u nas w zachodniej galicji ludzie sa falszywi i obludni wiec sadze ze duda z szydlo predzej czy pozniej wykoncza kaczynskiego, czym bardziej mu klaskaja tym szybciej to nastapi, zreszta juz swoje lata ma, tylko kto po nim -szydlo -nie ten format[kurcze, nawet w po ja nie chcieli], i pusta na zapleczu, nikogo na miare wodza pis-u, jako czlowiek ktory by sobie predzej reke ucial niz zaglosowal na pis moge stwierdzic ze kaczynski niej jest najwiekszym zlem w tej parti, z za niego wygladaja straszne mordy poputczykow ,ktore niczego dobrego nie wroza...., zreszta sami zobaczycie za chwile..

dla kosciola sojusz z pis-em to szybki poczatek konca jego potegi, moze i dobrze-slyszycie pewnie co sie dzieje w watykanie, kosciol to chyba tylko juz pieniadze i wladza, a wiare i boga trudno tam znalezc, franciszek probuje to zmienic ale w poskim kosciele nikogo takiego nie ma-chyba ze nowy narybek,syn szydlo jest w seminarium ,jak nie pojdzie w slady polowy kolegow i nie zrezygnuje to moze zrobi kariere.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A wiecie ile jest generałow w Polskiej armi?

 

Mamy zdaje się najwięcej generałów na świecie w przeliczeniu na szeregowych 1 generał przypada na 826 żołnierzy czyli nawet nie dowodzi dywizją! Tymczasem w armii chińskiej liczba generałów jest tylko nieco większa ale tam na generała przypada 13tys żołnierzy. A wkrótce generałów nam przybędzie bo Antek powoła własnych.

 

Ciekawi mnie co zrobi Szydło czy zgodzi się dalej tak upokarzać i robić za figurantkę czego władze Pisu nawet nie kryją czy poprostu odejdzie bo na odsunięcie chorych umysłowo władz Pisu nie ma szans no i co by zrobiły mochery gdyby zabrakło Jarka. Tam nie ma miejsca dla ludzi myślących racjonalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No i mamy nowy rząd! Premierem będzie marionetka, Ministerstwem Obrony będzie kierował człowiek chory psychicznie, którego podczas kampanii starano sie ukrywać, miejsce ponownie znaleźli Ziobro (który niemal stanął przed trybunałem stanu), Kamiński (który ma nieprawomocny wyrok), ministrem rolnictwa będzie kierować ponownie Jurgiel. Przypomnę tylko, że ci sami ludzie rządzili już 10 lat temu i wylecieli z hukiem. Cóż chciało by się powiedzieć jacy wyborcy taki rząd..

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Stara gwardia wróciła..... Już niektórzy sr.....ją po gaciach.... :)

 


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Już były aresztowania prezesa gazoporu , w radio mówili w tv cisza...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no dobry ten Ziobro jest, jeszcze nie objął stanowiska, a już aresztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Taa może nawet jutro....

 

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Już sam skład tego rządu pokazuje, że Kaczyński szykuje się nie tylko na wojnę z Rosją ale i z Polakami, którzy nie podzielają jego poglądów. Przecież mógł dać ludzi mniej kontrowersyjnych, jednak on chciał pokazać, że będzie walczył z establishmentem, liberalizmem, mediami  i połową Polaków, którzy myślą inaczej jak on.

Przez 8 lat p...ł o rządach ekspertów, a jak przyszło co do czego do wybrał samych swoich klakierów miernych ale wiernych.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

paru ekspertow jest w szczegolnosci od gospodarki, kaczynski to nie idiota wiec wie ze specjalistce od szopek krakowskich nie mozna dac za duzo swobody bo by byla szopka, ministrowie gospodarczy sa w miare rozsadni a reszta to pisowska swolocz, nie bedzie chleba beda za to igrzyska, pole manewru nie jest duze to i duzo zlego nie moga zrobic, polityki finansowej pilnuje nbp i rpp, do tego ustawowe ograniczenia zadluzenia , na razie to zadziala, zreszta budzet na przyszly rok juz jest-oczywiscie rekordowe zadluzenie [54 mld] juz kopacz zalozyla , moze sie okazac ze z obietnic wyborczych zostana tylko ochlapy dla wybranych


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Już sam skład tego rządu pokazuje, że Kaczyński szykuje się nie tylko na wojnę z Rosją ale i z Polakami, którzy nie podzielają jego poglądów. Przecież mógł dać ludzi mniej kontrowersyjnych, jednak on chciał pokazać, że będzie walczył z establishmentem, liberalizmem, mediami  i połową Polaków, którzy myślą inaczej jak on.

Przez 8 lat p...ł o rządach ekspertów, a jak przyszło co do czego do wybrał samych swoich klakierów miernych ale wiernych.

Masz 100% rację. Będzie to rząd odwetu i zemsty. Będzie cud jeżeli za 4 lata (chociaż osobiście wątpię żeby 4 lata to trwało) będziemy przynajmniej w takiej sytuacji gospodarczej jak teraz i nie uwikłani w żaden konflikt. Bo ci specjaliści to nas szybciutko cofną na poziom Bułgarii lub Rumunii , skłucą z Europą i ruskimi - no i po ptakach. No a minister rolnictwa to już zupełna kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ministrem MON został człowiek co wypowiada się publicznie że Rosja wypowiedziała nam wojnę zabijając prezydenta w Smoleńsku.Nowi ministrowie z zarzutami prokuratorskimi a z bankami ma walczyć minister który jest prezesem banku zagranicznego,do tego prezydent ,który posiedzenie nowego rządu zwołuje w tym samym dniu co posiedzenie UE.Nie wiem czy się śmiać czy płakać ,ale gdzie ta lepsza zmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj