Polecane posty

klon31    1

Witam,

jak dla mnie KRUS i ZUS powinny być zlikwidowane po oba systemy są piramidami finansowymi i są niewydolne, każdy na własną rękę by odkładał na własną emeryturę, a państwo płaciło by minimum egzystencji ok. 500zł jak uznał TK po i tak teraz więcej dopłaca czy w KRUS czy ZUS. Obywatel płacił by tylko na wypadkowe, chorobowe, macierzyńskie i zdrowotne.

 

A co to zmuszania małych do sprzedaży ziemi dużym, może zrobić odwrotnie? Po jak bym mieli 1 gospodarstwo 200 ha które bym podzielili pomiędzy 20 gospodarstw 20 ha to na jedno wychodzi 10 ha co łącznie taje 30 ha na jedno gospodarstwo i tylko 1 musi szukać pracy a nie jak odwrotnie 20.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

proste, dziwić się potem, że jak PSL przy korycie to bida na wsi, jak oni by chcieli wszystkich chyba wykupić, konkurencję dobić, byle ja miałbym pełne koryto, a reszta na emigrację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

podatki posrednie płaci sie od konsumpcji, brawo !  :D

a po co wogóle sie pracuje ? albo inaczej po co pracuje wiekszosc społeczenstwa ? po to zeby pieniadze chowac do słoika ? :D  czy moze po to zeby konsumowac? :D konsumowac w postaci zapłaty za wode, prad gaz paliwo chleb ubranie kupno samochodu, czesci do niego, remont mieszkania, i tak by mozna wymieniac jeszcze dłuuuugo, 

a tam wszedzie sa poukrywane podatki

 

 

Jeszcze raz cię pytam. Masz jakieś wyliczenia, że te 70 % zabiera państwo? Dla ścisłości 70 % z podatkiem PIT i pośrednimi a także ZUS em. Napisz choć raz coś konkretnie, podaj te wyliczenia. czy tylko tak ci się wydaje?

 

Hubertuss, co zrobi Petro? KOMPLETNIE NIC!!! Skoro sam tego nie zauważyłeś, przypomnę że PiS ma większość w Sejmie. Tzn. że jakikolwiek projekt, ustawa wymaga poparcia ze strony tej partii.

Rozumiem, że masz nie tylko receptę na każdą dziedzinę życia w Polsce i wiesz dokładnie, co i jak trzeba zmienić, Twoje zdanie jest jedynym słusznym, ale nie rozumiem po co rzucasz grochem o ścianę? Po co wdajesz się w dyskusje z ludźmi niezdolnymi do ogarnięcia Twojego umysłu?

Nudzi Ci się?

Nabijasz posty?

Bo z tego co widzę, to nie udało Ci się jeszcze przekonać nawet jednej osoby...

A tak zupełnie poza tematem, przypomnę jedną z zasad polskiej pisowni: nie z przymiotnikami pisze się RAZEM. 

 

Ja tu nie chce nikogo przekonywać, czy agitować. Forum to miejsce do dyskusji. Nigdzie nie napisałem, że Petru zrobi to czy tamto. Gdybyś czytał uważnie. Przeczytał byś nawet, że, gdy głosowałem na jego partię. Wątpiłem czy wejdzie do sejmu. Jednak on jest najbliżej moich poglądów. I podobało mi się to, że najmniej obiecywał. I to nie tylko moje zdanie ale wielu ludzi. Ja wiem, że wielu woli populistów co to dużo naobiecują. Dlatego tacy jak Petru nigdy nie będą rządzić. Mam nadzieję, że wielu czekających na manne z nieba i lubiących gdy im się dużo w kampanii obiecuje uspokoiłem teraz.

 

Ecopiotr popieram Twoją wypowiedź w 100% . Szkoda tego czytać i forum zaśmiecać takimi wpisami tylko Petu to , Petru tamto , Petru to mój pan i władca. hubertus wejdź na jakieś forum polityczne i tam spamuj i liż 4 litery swojemu ulubieńcy , który swoimi durnymi pomysłami zniszczyłby nasze rolnictwo .Pozdro !

 

To jest temat polityka więc o co chodzi? Nie chcesz nie czytaj. Tak cię zabolało co piszę? To prawda rozejrzyj się do koła co się dzieje z rolnictwem. Ja wiem lepiej słuchać wielu obietnic i się łudzić, że ktoś pieniędzy da. Powodzenia w oczekiwaniu na te pieniądze i raj. A polskie rolnictwo szczególnie te małe i bez Petru wyginie.

 

Pisałem o panu petru (specjalnie z małych liter bo dla mnie to nikt) kilka stron temu. Wystarczy w gogla wpisać petru i kredyty we frankach a wszystko o nim człowiek się dowie kto to jest i jaki z niego cwaniak. Ale niektórzy w niego ślepo wierzą np. hubertuss (do tej chwili nie wiem po co on tutaj jest). Całe szczęście że nie będzie miał nic do gadania w rządzie i z tego się najbardziej cieszę. Bo jakby miał to by wszystko i wszystkich sprzedał. Widzą to tutaj wszyscy oprócz hubertussa.

 

Nie chce mi się więcej w tym temacie pisać już, ale pierwsze co to troszkę trzeba z rolnikami porozmawiać i poznać ich problemy...

 

Tez nie wiem po co tutaj jesteś. Nic konkretnego nie piszesz tylko petru z małej litery zły. Jeszcze raz ci napiszę. Nikt pistoletu do głowy biorącym kredyt we franku nie przystawiał. Namawiali? Jak by cię namawiali do skoku z dachu, tez byś skoczył? Prawda jest taka, że ludziom krótkoterminowe korzyści przysłoniły możliwość ryzyka walutowego. Tym bardziej , że kredyty były na kilkadziesiąt lat.

Co do sprzedaży wszystkiego jak patrzę na państwowe firmy i prywatne. To nie wiem czy to nie jest zły pomysł. Tylko sprzedaż powinna być uczciwa. Państwowe firmy to tylko przechowalnie dla kumpli za nasze pieniądze.

 

A co to zmuszania małych do sprzedaży ziemi dużym, może zrobić odwrotnie? Po jak bym mieli 1 gospodarstwo 200 ha które bym podzielili pomiędzy 20 gospodarstw 20 ha to na jedno wychodzi 10 ha co łącznie taje 30 ha na jedno gospodarstwo i tylko 1 musi szukać pracy a nie jak odwrotnie 20.

 

Pozdrawiam

 

Zabawne. Skąd te małe gospodarstwa wezmą kasy na 20 ha ziemi od tego dużego? Gdyby ktoś tobie przyszedł i zabrał ziemię bo inny potrzebuje? Koleiny pomysł oderwany od rzeczywistości. Nie chce nikogo tutaj obrażać. Ale wielu z was żyje w oderwaniu od realiów. Żeby wszystko było państwowe. Nie można nic sprzedawać. Żeby podatki były niskie lub wcale, żeby emerytury były wcześniejsze, żeby składki były niskie, i wiele innych pobożnych życzeń rodem z bajek o złotej rybce. Tylko kto za to zapłaci? PiS już wycofuje się z niektórych obietnic a o wielu w ogóle nie mówi. Chcecie żyć w bajce to żyjcie. Nic na to nie poradzę, że jestem realistą i widzę, że nie można mieć wszystkiego i za to nie zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Z panem hubertussem już tutaj nie piszę bo on ma swój świat i swoje zabawki :D :D:D Z resztą przejrzałem kilka jego postów i z reguły wszędzie sieje zamęt.. ale cóż...  Oj człowieku kręcisz temat upadku gospodarstw jak g.... w przeręblu... O KRUSIE piszesz że do likwidacji a porównaj szklane gmachy ZUSu i budynki KRUSu, o małych że do likwidacji... Człowieku weź się ogarnij!!! Kto daje Ci chleb? Rolnik!!! W każdej dziedzinie, sektorze gospodarki znajdzie się jakiś cwaniak i kombinator... Ciekaw jestem jak Ty jesteś właśnie ubezpieczony :P I jeszcze jedno: Jak ci tak wszystko w tej Polsce nie pasuje to spakuj walizę i do widzenia tam jest lepiej a wiem to raz że od Teściowej a dwa od znajomych i w Irlandii tak dla Twojej wiadomości rolnicy mają tanie paliwo, rynki zbytu i nowe maszyny a tutaj najlepej wg. ciebie sprzedać wszystko w pi.....du... Ale ja już odpuszczam temat bo po co się denerwować a Ty żyj sobie w przekonaniach twojego guru złodzieja, "ekonomisty" pana petru  który znając życie jakby musiał sprzedał by cię za paczkę fajek...  :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klon31    1

Zabawne. Skąd te małe gospodarstwa wezmą kasy na 20 ha ziemi od tego dużego? Gdyby ktoś tobie przyszedł i zabrał ziemię bo inny potrzebuje? Koleiny pomysł oderwany od rzeczywistości. Nie chce nikogo tutaj obrażać. Ale wielu z was żyje w oderwaniu od realiów. Żeby wszystko było państwowe. Nie można nic sprzedawać. Żeby podatki były niskie lub wcale, żeby emerytury były wcześniejsze, żeby składki były niskie, i wiele innych pobożnych życzeń rodem z bajek o złotej rybce. Tylko kto za to zapłaci? PiS już wycofuje się z niektórych obietnic a o wielu w ogóle nie mówi. Chcecie żyć w bajce to żyjcie. Nic na to nie poradzę, że jestem realistą i widzę, że nie można mieć wszystkiego i za to nie zapłacić.

 

Czytaj uważnie po pisałem, że kupi 10 ha.

A moja wypowiedź w temacie ziemi była żartobliwa po przeczytaniu wypowiedzi damianzbr który by chciał aby małych nawet 4 x ZUS większy płacili a odwrotnie też można zrobić po cena by spadła jeśli było by więcej ziemi to i mniejszych było by stać na kupno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jasne że krus przynosi straty skoro jadą na nim taksówkarze i inni oszuści. Po pierwsze zreformować chorą opiekę społeczną - banda idiotów, chyba nie ma w kraju instytucji z której ludzie by się tak śmieli, rozdają co popadnie i komu popadnie, dają zasiłki ludziom nic o nich nie wiedząc oprócz tego co wyczytają na zaświadczeniach z PUP-u że są bezrobotni i że mają 3 dzieci... A jeżdżą samochodem za 30tys i dom stawiają... Czemu opieka nie ma wglądu do kont bankowych jak np komornik? Kto na tym zyskuje że byle menel co ma z pijaczką dzieci dostaje zasiłek, jedzenie i węgiel a normalny człowiek bez nogi i ręki nie może wystarać się o rentę bo może mu odrosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Typowe, u mnie we wsi nikt nie sprzeda czy da w dzierżawę ziemie sąsiadowi tylko jeżdżą do inny wsi choćby miał mniej dostać. Mam za domem dwie działki i po środku sąsiad (kolega w moim wieku) ma pole i mógłby dostać każdą cenę odemnie ale z zawiści nawet nie przyszedł powiedziec, że daje w dzierżawę i pojechał do jakiegoś obcego gościa z innej wsi...To samo u innych rolników w mojej wsi przez miedzę nie ma szans na dzierżawę.

 

 

też to obserwuję, "na moich hektarach nie będziesz zarabiał", ale obcy z drugiej wioski to już może, nawet i dzierżawy nie zapłacić

Dlaczego płaczecie??? Nie Ja takie prawo wymyśliłem. Z pretensjami do IR lub do posłów na konsultacje na których głosowaliście.  

 

Co do Pana petru. Dla mnie to drugie PO bis, jeszcze to promowanie ich w TVP,żenada.

Kolego @hubertuss też nie podajesz swoich źródeł a czepiasz się innych.

Troszkę o KRUSie i ZUSie 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zelichowski;na;reformie;krus-u;panstwo;straci;6;mld;zl,76,0,519500.html

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeszcze raz cię pytam. Masz jakieś wyliczenia, że te 70 % zabiera państwo? Dla ścisłości 70 % z podatkiem PIT i pośrednimi a także ZUS em. Napisz choć raz coś konkretnie, podaj te wyliczenia. czy tylko tak ci się wydaje?

 

 

 

 

 

obejrzyj Roberta Gwiazdowskiego w linku który podałem i ci sie rozjasni pod ciemna czapka  :D

to nie ja wymysliłem sobie ze panstwo zabiera 70% pracujacemu na etacie tylko wysokiej klasy ekonomisci, bo za takich uwazam miedzy innymi Pana Roberta Gwiazdowskiego

no ale ja wiem ty przeciez nie bedziesz ogladał błaznów  :D  ty słuchasz tylko ekonomistów typu balcerowicz, petru, rostowski  :D

no i sadzac po tym co wypisujesz to juz dostatecznie i skutecznie ci mózg wyprali guru od likwidacji Polski 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

No to posłuchajcie Gowina który, mówi że minister nie musi znać się na resorcie bo od tego są wiceministrowie.

Tym to dopiero mózg wyprało. Prwnie Macierewicz  zajmie sią zdrowiem albo rolnictwem. Tośmy zamienili jednych na drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z panem hubertussem już tutaj nie piszę bo on ma swój świat i swoje zabawki :D :D:D Z resztą przejrzałem kilka jego postów i z reguły wszędzie sieje zamęt.. ale cóż...  Oj człowieku kręcisz temat upadku gospodarstw jak g.... w przeręblu... O KRUSIE piszesz że do likwidacji a porównaj szklane gmachy ZUSu i budynki KRUSu, o małych że do likwidacji... Człowieku weź się ogarnij!!! Kto daje Ci chleb? Rolnik!!! W każdej dziedzinie, sektorze gospodarki znajdzie się jakiś cwaniak i kombinator... Ciekaw jestem jak Ty jesteś właśnie ubezpieczony :P I jeszcze jedno: Jak ci tak wszystko w tej Polsce nie pasuje to spakuj walizę i do widzenia tam jest lepiej a wiem to raz że od Teściowej a dwa od znajomych i w Irlandii tak dla Twojej wiadomości rolnicy mają tanie paliwo, rynki zbytu i nowe maszyny a tutaj najlepej wg. ciebie sprzedać wszystko w pi.....du... Ale ja już odpuszczam temat bo po co się denerwować a Ty żyj sobie w przekonaniach twojego guru złodzieja, "ekonomisty" pana petru  który znając życie jakby musiał sprzedał by cię za paczkę fajek...  :D  :D  :D

 

Nie piszesz a kolejny twój post jest o mnie. Kolejny pozbawiony konkretów ale sporo inwektyw i epitetów. Upadek małych gospodarstw choć by ci się nie podobało to kwesta czasu. Bez względu na to jak byś tu się nie rzucał. Bo widać coraz bardziej się denerwujesz. No cóż prawda w oczy kole. Chleba nikt mi nie daje. Muszę go sobie kupić. Więc wcale nie muszę przymykać oczu na różne kombinacje i nieprawidłowości oraz nie równe obciążenia. Jestem ubezpieczony w ZUS bo jak byś nie doczytał pracuje na etacie. Do tego prowadzę gospodarstwo. Które formalnie jest na ojca tez ubezpieczonego w ZUS. W Polsce jest mi bardzo dobrze. Nie muśże wyjeżdżać. Co nie znaczy, że nie mogę się wypowiadać na tematy, które mi się nie podobają. Tak samo jak robi to każdy z was. Ale jak ci tak mówią, że w tej Irlandii tak dobrze to może ty wyjedź. MI dobrze w Polsce.

Na temat sprzedaży wszystkiego już pisałem. W państwowych firmach dzieją się największe patologie. Ale po co sprzedawać lepiej klapki na oczy i udawać, że się nie widzi. Bo to polskie, państwowe. Dalej nie komentuje bo ci nerwy puściły to co się będę wyzłośliwiał.

 

obejrzyj Roberta Gwiazdowskiego w linku który podałem i ci sie rozjasni pod ciemna czapka  :D

to nie ja wymysliłem sobie ze panstwo zabiera 70% pracujacemu na etacie tylko wysokiej klasy ekonomisci, bo za takich uwazam miedzy innymi Pana Roberta Gwiazdowskiego

no ale ja wiem ty przeciez nie bedziesz ogladał błaznów  :D  ty słuchasz tylko ekonomistów typu balcerowicz, petru, rostowski  :D

no i sadzac po tym co wypisujesz to juz dostatecznie i skutecznie ci mózg wyprali guru od likwidacji Polski 

 

Ty piszesz, że mi mózg wyprali ja mogę tak napisać o tobie. Zależy z której strony na to patrzysz. Każdy ma swoich praczy. Nic nie ujmując temu panu. Ale to, że ty go uważasz za eksperta nie znaczy, że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Nie szanujecie siebie , to jak możecie szanować innych. Niezbywalne prawo własności , zagwarantowane konstytucją , nie upoważnia nikogo do zabierania jego własności , bez względu czy ma 3 czy 10 ha ziemi. Ma swoje hektary  i ma prawo mieć. Dyrdymały o przymuszaniu podatkami, opłatami czy ustawami do wyzbywania się gruntów przez małorolnych to pomysły głupich niedorozwojów którzy kończyli z bólem podstawówkę. Podoba mi się odpowiedź kolegi  klon 31. Jest to jedyna realna odpowiedź na Wasze chore pomysły i na całą chorą dyskusję. Frustraci którzy wyznaczają innym czy maja płacić KRUS czy ZUS niech najpierw sami ten ZUS płacić zaczną bo jak czytamy na forum są to dwuzawodowcy którzy swoje hektary traktują wyłącznie jako prawo do opłacania KRUS-u. Hubertus , płacisz ZUS czy KRUS?

Sami wytworzyliście chore relacje na rynku gruntów , zarówno w zakupach jak też w dzierżawach.  Zgodnie z prawem wydzierżawiający ma prawo do czynszu dzierżawnego , natomiast dopłaty należą się temu kto uprawia daną rolę. Płacenie za dzierżawę i oddawanie dopłat to pewnie jeszcze niedługo całowanie w d..ę  będzie obowiązkowe. Pieniędzy Wam ,rolnikom z tego nie przybędzie, garbu na pewno tak.

Wracając do płatności KRUS czy ZUS to powinniście mieć świadomość ,że wpłacane w obu systemach pieniądze wcale nie finansują Waszych przyszłych emerytur i świadczeń , ani Waszych rodziców. Pieniądze te są sukcesywnie rozkradane i roztrwaniane przez kolejnych żydowskich kacyków  ministerstwa finansów , prezesów ZUS i śmiejących się w kułak funkcjonariuszy żydokomuny która wcale nie skończyła się w 1980 czy 1990 roku. Nie skończyła się tez w roku 2003 w chwili wejścia Polski do UE. Jakby nie patrzeć kilku kolejnych ministrów finansów w Polsce ma koszerne korzenie, a te jak wiadomo związane są z grabieżą i oszustwem. 

Ot choćby zamach na fundusze OFE i ich przejecie w imię polepszenia naszej sytuacji. Oszustwo i grabież nie inaczej. Niejaki nielot Alot gościu z ZUSU-u , na lewo i prawo podpisywał przetargi na dostawy najdroższego oprogramowania dla ZUS, dostawy bzdurnych telebimów, maszyn informacyjnych i  kolejkowych . Do tego budowy ZUS-owskich świątyń  . To wszystko z naszych  składek. Więc jak ZUS może mieć pieniądze na jakiekolwiek emerytury. Zawsze będzie mało. Emerytury byłych, milicjantów, UB-eków, SB-eków, PZPR-owskich dygnitarzy i kastowych urzędników wielokrotnie przekraczają Wasze świadczenia. Ci ludzie nigdy niczego nie wytwarzali. A to po to ponoć w 1980 roku Solidarność strajkowała i zrobiła przewrót aby komunistów "puścić w skarpetkach".  Oburzacie się z powodu premii dla młodego rolnika a nie oburzacie się na 100 tysięczne emerytury każdego roku dla prominentów i 100 tysięczne zarobki prezesów państwowych spółek.Co wiec się stało? Czemu tak jest ? Skąd wypłaca się te wszystkie emerytury i  zasiłki  ? Wiecie? Nie , nie wiecie. Po prostu dopisuje się je do ogólnego długu Polski i krzyczy się ,że państwo dopłaciło ileś tam miliardów do KRUS czy ZUS. Przypomina się też że ciągle jest za mało, bo pracownicy ZUS nie otrzymali waloryzacji pensji od trzech lat, dlatego mamy płacić więcej. Na przyszłe czy bieżące emerytury? Nie . Na podwyżki płac pracowników ZUS , a emerytury i tak będą głodowe. Poczytajcie prasę i posłuchajcie rządzących żydów. Przecież mówią o tym co dnia.

Śmieszne jak ulegliście fobii porównań . A to z Niemcami, a to z Francją , a to z Singapurem. Nie zastanowiliście się nigdy nad tym aby wypracować swój uczciwy model funkcjonowania systemu emerytalno-rentowego i zdrowotnego . Po co? Są przecież systemy które gdzieś działają. Patrząc zewnętrznym okiem  pewnie działają dobrze, a tak naprawdę widzimy tylko superlatywy pomijając niedomagania tych systemów. Wszystkie te rozwiązania działają w odmiennych indywidualnych warunkach i nie są pozbawione wad.  Gdyby Niemcy finansowali socjal uchodźców z funduszy emerytalnych i zbieranych na ten cel składek to ich emeryci zdechli by z głodu. Niestety u nas,  z pieniędzy emerytalnych , poprzez kreatywną księgowość finansuje się różne cele , aby i tak na końcu dopisać kolejne sumy do zadłużenia państwa czyli nas  wszystkich. Ej , chyba nie wszystkich. Pamiętacie redaktora Urbana , właściciela piśmidła "NIE" . To on będąc rzecznikiem rządu Rakowskiego w telewizyjnym wystąpieniu stwierdził ,że " rząd sam się wyżywi". Oj żywi się żywi. I znów ,żeby nie było na mnie ? Czy zarówno Rakowski jak też Urban nie byli żydami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@ereksio napisałem wyżej gdzie jestem ubezpieczony.  Nie chcę tez nikomu zabierać ziemi. Dzieci tych rolników co mają dzisiaj po 10 ha sami będą tą ziemię sprzedawać. Mało tego za 20 lat nikt nie będzie patrzył czy to Niemiec czy Polak, ważne ile zapłaci. Nigdzie też nie napisałem, że ZUS jest cudowny. Ale nie podobają mis się nie sprawiedliwości i kombinacje w krusie. Co nie znaczy, że nie ma też ich w zusie. Powinno być jedno ubezpieczenie dla wszystkich i likwidacja przywilejów. Nawet nie od jutra a wygaszanie ich.

Co do Kukiza. Nie chce mi się nawet go słuchać już. Fakt mówi czasami co jest nie tak, nazywa rzeczy po imieniu. Ale on nie ma pojęcia co chce osiągnąć. Choćby w ogólnym zarysie. Ma hasło rozbić system i wszystko. Gdyby były JOW y jego partia nie dostała by się nawet do sejmu. Jego wypowiedzi medialne to chaos, mnóstwo sloganów i niezły show. Może nie którym się podobać. Ale on w sejmie skończy jak Palikot. Który zdobył popularność w podobny sposób. Po 4 latach cześć mądrzejszych posłów odeszła czy w przypadku Kukiza odejdzie do innych partii a reszta wyleci. Nie jestem fanem PSL u czy Piechocińskiego. Ale jak widziałem u Olejnik rozmowę Piechociński vs Kukiz. To aż mi się momentami Kukiza szkoda robiło. Tak się kompromitował. Ale faktycznie patrząc na folklor jego wypowiedzi czy też show niezłe było. Tu wypadł lepiej niż Piechociński. Ale jeśli chodzi o meteorytykę to bieda z nędzą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

znowu udowadniasz ze nie wiesz co sie na swiecie dzieje...

wieksze prawdopodobienstwo jest ze za 10 lat nie bedzie unii niz to ze niemiec czy francuz bedzie wykupował polskie ziemie, poza tym w przyszłosci raczej z powodu biedy i wszechobecnej chemii zobaczymy raczej ponowne rozdrobnienie rolnictwa a takze bankructwa duzych gospodarstw z powodu braku dopłat i przeinwestowania na kredyt bez pojecia, w mojej okolicy jest wielu takich ze juz w tej chwili ich wartosc gospodarstwa nie pokrywa długu jaki maja...

no ale jak spojrzysz to bogacz, dzon diry, kostki, obory po 100 metrów długosci, fury itd ale miliony do oddania no ale tego nie widac ...

dlatego to własnie ci mali co ich skazujesz na bankructwo przetrwaja najdłuzej, nawet bez pradu i paliwa  :D

 

co do Petru

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

MI zarzucasz, że nie wiem co się na świecie dzieje. A sam dajesz dowody, że to o sobie piszesz. Rolnictwo dotuje wiele krajów na świecie USA Kanada, Rosja itd. Rozpadnie się unia to bogate kraje zaczną dotować na własną rękę. I wtedy rolnik francuski, niemiecki, holenderski. Będzie dużo bogatszy niż rolnik polski. Któremu nasz kraj nie wiele da. Bo nikt nie powie, że Polska jest bogatsza niż Niemcy, Francja czy Holandia lub Anglia. Więc prawdopodobieństwo, że w razie rozwiązania unii Niemiec będzie gotów więcej zapłacić za ziemię niż Polak jest bardzo duże.

Co do wielkich gospodarstw nie wszyscy przeinwestowali . Duży zawsze lepiej się utrzyma niż mały. Bo działa tu prawo serii. Więcej sprzedajesz więcej zarabiasz. To tak samo jak z produkcją. Wzrost liczby wyprodukowanych sztuk obniża koszty produkcji. Widzisz znowu ci nie wyszło. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja widze ze znowu tobie nie wyszło, bo zachod to niedługo czeka wojna religijna z islamem a nie dotowanie rolnictwa i wykup polskiej ziemii, a kazdy dobry polityk widzi szanse na odrodzenie Polski po upadku unii, gdyz jestesmy czystym etnicznie jak na razie społeczenstwem i powinnismy tego bronic nie wpuszczajac zadnych islamistów do naszego kraju, nastepnie dazyc do powstania unii od bałtyku do morza czarnego, ale to jest dla prawdziwych polityków, bo pajace i lewaki to widza tylko przyszłosc jako przydupasy i chłopcy na posyłki przy boku unii zasilani kroplówka z unii w zamian za przepychanie ustaw zgodnych z obcym interesem, promowaniem multi kulti i zboczenców seksualnych

 

 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Hubertuss dla mnie jesteś skrajnie upośledzony w tym co piszesz (przepraszma moderatora, ale już nie wytrzymałem) .Temat 

Wybory !

,nie polityka - dalej nie potrafisz czytać !Nie oczekuje na żadne pieniądze i na raj ! To ,że za ciebie Twój Pan (pracodawca) płaci ZUS , a Ty sam nie umiesz wyżyć z 15 ha i znich dorabiasz sobie do wypłaty . Ja wraz z rodzicami prowadzimy 25 ha gospodarstwo i żyjemy tylko z niego(starcza nam na wszystko , także inwestycje), uczciwie płacimy KRUS z własnej kieszenie. Nikt mi nie wypłaci chorobowego do 30 dni (nie dam ojcu L4 tak jak TY swojemu szefowi) a ponad 30 dni 10 zł za dzień chorobowego to jest kpina . I teraz kiedy mielibyśmy płaci około 39 tyś zł ZUS rocznie to byłoby pętna na szyje , aby je zapłacić musiałbym przy aktualnych cenach sprzedać 78 sztuk trzody chlewnej lub 65 ton pszenicy albo 26 ton rzepaku. I chorobowe do 30 dni by się nie zmieniło ,więc nie wiem co Ty widzisz w tym pertu .Ręcę opadają .Pozdro dla prawdziwych rolników nie kombinatorów !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Tego nie widziałem. Petru się troszkę zdenerwował. :)  :)  :)

Ten twór to jedna wielka żenada Jeden przyznaje że się pomylił w sprawie franków, a sekretarz generalny partii petru - Adam Szłapka zamieszany jest w sprawę zniknięcia Gęsiarki - obrazu z kancelarii prezydenta RP sprzedanego potem na aukcji za 10 tys zł I takim typom ludzie chcą powierzyć kierowanie państwem? Albo gang Olsena to przy nich geniusze albo mają ludzi za debili co się potwierdziło w wyborach bo jednak nabrali ponad milion wyborców 

Zresztą co do wyborów to tu jest niezłe podsumowanie a przy okazji świetne ukazanie kulisów propagandy jednego z portali - https://www.youtube.com/watch?v=C_pdqq8jiQU

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.... jak nas widzą z perspektywy innego kontynentu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Hubertuss dla mnie jesteś skrajnie upośledzony w tym co piszesz (przepraszma moderatora, ale już nie wytrzymałem) .Temat 

Wybory !

,nie polityka - dalej nie potrafisz czytać !Nie oczekuje na żadne pieniądze i na raj ! To ,że za ciebie Twój Pan (pracodawca) płaci ZUS , a Ty sam nie umiesz wyżyć z 15 ha i znich dorabiasz sobie do wypłaty . Ja wraz z rodzicami prowadzimy 25 ha gospodarstwo i żyjemy tylko z niego(starcza nam na wszystko , także inwestycje), uczciwie płacimy KRUS z własnej kieszenie. Nikt mi nie wypłaci chorobowego do 30 dni (nie dam ojcu L4 tak jak TY swojemu szefowi) a ponad 30 dni 10 zł za dzień chorobowego to jest kpina . I teraz kiedy mielibyśmy płaci około 39 tyś zł ZUS rocznie to byłoby pętna na szyje , aby je zapłacić musiałbym przy aktualnych cenach sprzedać 78 sztuk trzody chlewnej lub 65 ton pszenicy albo 26 ton rzepaku. I chorobowe do 30 dni by się nie zmieniło ,więc nie wiem co Ty widzisz w tym pertu .Ręcę opadają .Pozdro dla prawdziwych rolników nie kombinatorów !

 

Daruje ci upośledzonego. Bo to wyraz twojej słabości a ja do tego poziomu nie będę się zniżał. Czy ja potrafię wyżyć z 15 ha,czy nie to mój problem. Dorabiać do niczego nie muszę. Bo pracę znalazłem zaraz po studiach, nawet nie planowałem żyć na gospodarstwie, zostać na wsi itd. Gospodarka to też hobby bo na wsi się wychowałem. Ale mogę ci napisać, że skoro nie potrafisz zarobić na ZUS z 25 ha i hodowli to sobie znajdź pracę i dorób.

Pomijam już fakt, że czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Bo wymyślanie epitetów pochłania cię bez reszty. Ja w Petru nic nie widzę. Ale przynajmniej rozumiem co mówi. Gdybyś ty rozumiał co się do ciebie mówi lub pisze. To byś sobie wykombinował, że w myśl tego co mówi Petru (z czym nie każdy musi się zgadzać) Nie płacił byś 39 tys ZUS u rocznie. Bo twoi rodzice prowadzili by gospodarstwo do przejścia na emeryturę będąc na KRUS. Dopiero ty po jego przejęciu płacił byś ZUS. Ale nigdzie nikt nie mówi, że było by to te same 12-13 tys rocznie.  Bo po uszczelnieniu sytemu,wyrównaniu obciążeń i zlikwidowaniu przywilejów składki mogły by być mniejsze. Nikomu z was nie musi się to podobać. Ale po emocjonalnych tekstach wielu. Widzę, że znaczna część nawet tego nie rozumie a się ostro nakręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Daruje ci upośledzonego. Bo to wyraz twojej słabości a ja do tego poziomu nie będę się zniżał. Czy ja potrafię wyżyć z 15 ha,czy nie to mój problem. Dorabiać do niczego nie muszę. Bo pracę znalazłem zaraz po studiach, nawet nie planowałem żyć na gospodarstwie, zostać na wsi itd. Gospodarka to też hobby bo na wsi się wychowałem. Ale mogę ci napisać, że skoro nie potrafisz zarobić na ZUS z 25 ha i hodowli to sobie znajdź pracę i dorób.

Pomijam już fakt, że czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Bo wymyślanie epitetów pochłania cię bez reszty. Ja w Petru nic nie widzę. Ale przynajmniej rozumiem co mówi. Gdybyś ty rozumiał co się do ciebie mówi lub pisze. To byś sobie wykombinował, że w myśl tego co mówi Petru (z czym nie każdy musi się zgadzać) Nie płacił byś 39 tys ZUS u rocznie. Bo twoi rodzice prowadzili by gospodarstwo do przejścia na emeryturę będąc na KRUS. Dopiero ty po jego przejęciu płacił byś ZUS. Ale nigdzie nikt nie mówi, że było by to te same 12-13 tys rocznie.  Bo po uszczelnieniu sytemu,wyrównaniu obciążeń i zlikwidowaniu przywilejów składki mogły by być mniejsze. Nikomu z was nie musi się to podobać. Ale po emocjonalnych tekstach wielu. Widzę, że znaczna część nawet tego nie rozumie a się ostro nakręca.

 

Jest to mój wyraz słabości do takich idiot... jak Ty. Jak mozna gospodarke nazwać hobby ?! Dla mnie hobby to wędkarstwo albo gra w piłkę , a nie dział , z którego czerpie pieniądze .Jeżeli nie musisz dorabiać to po co Ci ta ziemia oddaj w dzierżawe prawdziwemu rolnikowi , on napewno lepiej ją zagospodaruje i nie bedzie ona dla niego "hobby". Nie muszę dorabiać , żeby płacic ZUS , który prędzej czy później zbankrutuje ( koszt wysłania sondy kosmicznej NASA w stronę Plutona 2,8 mld zł - cyfryzacja ZUS ponad 3 mld zł ). Dlaczego nie wypowiesz się o chorobowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Hubertus, pieprzysz jak potłuczony. Z jednej strony chcesz likwidować przywileje a z drugiej chciałbyś aby Polska podobnie do krajów ościennych mogła dotować własne rolnictwo kiedy będzie taka potrzeba. Żadna dziedzina na świecie nie radzi sobie bez dotacji. Twój guru Swetru powinien wiedzieć że największymi dotacjami i przywilejami zostały objęte żydowskie banki których jest wyrobnikiem. Zarówno duże banki korporacyjne jak tez małe otrzymały w kryzysie do którego się walnie przyczyniły,  dotacje rządowe na rzekomą restrukturyzację złych kredytów, co nie przeszkodziło w horrendalnym podniesieniu uposażeń prezesów i członków zarządów tych banków. Banki jak każde przedsiębiorstwa powinny płacić podatki od zysków a w specyficznych sytuacjach VAT bez prawa odliczenia. Bzdurą jest , że bank nie może zbankrutować , bo praktyka pokazuje że niektóre banki zbankrutowały już w Polsce , jednak ogólna zasada temu przeczy i bankrutom na siłę się pomaga przy pomocy pieniędzy publicznych.

Wróćmy do opłaty KRUS , rzekomego przywileju rolników. Głupot Cię na studiach uczyli skoro po wysłuchaniu jednej pogadanki Swetru odrzuciłeś zasady rolniczej ekonomii na rzecz utopijnych mrzonek przygłupa. Zadaj sobie proste pytanie o dochody rolnika. Ile razy w roku zbiera się zboże w Polsce? Raz . Jak długo rośnie byczek? 1,5- 2 lata. Świnia? Od porodu do zbytu ok. 6 miesięcy.  Co oznaczają te przykłady? To, że rolnictwo to nie betoniarka , nie spawarka czy tokarka. Ot, zakładasz metalowy wałek i za minutę lub dwie masz gotowy wyrób. tak działa tokarka. Jeśli chcesz jeszcze szybciej i tanie , to kupujesz i ustawiasz sterowany komputerowo automat który produkuje dzień i noc takie same elementy a ty liczysz tylko kasiorę.

W rolnictwie tak nie ma i nie będzie. Oprócz ciężkiej pracy , rzadkich zbiorów , spekulantów i szkodników jest jeszcze ryzyko pogodowe które w tym roku pokazało swą siłę.  Co na to twój Swetru?  Uzależni składki ZUS od pogody czy od razu będzie licytował gospodarstwa w razie suszy? Krus to nie rolniczy przywilej. To konieczność. Jakbyś nie wiedział. KRUS zarządzany jest lepiej i wielokrotnie taniej a ponad to  sam się restrukturyzuje. Chociaż powoli , jednak składki cały czas rosną i tego nikt nie zatrzyma.  Mam więcej zaufania do tej instytucji niż do banku i Swetru z jego przeszłością, kolesiowskimi koligacjami i czterema fundacjami.

To czy małorolny sprzeda Niemcowi, Szwedowi czy Kanadyjczykowi , nie ma żadnego znaczenia. Byle tylko sprzedał dobrze i drogo. O rolnicze dzieci martwić się na wyrost nie trzeba. Większość się uczy i studiuje. Jak pokazuje życie, lepiej inżynierowi czy magistrowi z hektarami niż bez nich. Nie ważne czy założy plantacje truskawek borówki amerykańskiej, hodowle ślimaków czy ujeżdżalnię koni. Młodzi zrobią co zechcą, bo z 10-cioma hektarami mają możliwości i lepszy start niż bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

 

 w myśl tego co mówi Petru (z czym nie każdy musi się zgadzać) Nie płacił byś 39 tys ZUS u rocznie. Bo twoi rodzice prowadzili by gospodarstwo do przejścia na emeryturę będąc na KRUS. Dopiero ty po jego przejęciu płacił byś ZUS. Ale nigdzie nikt nie mówi, że było by to te same 12-13 tys rocznie.  Bo po uszczelnieniu sytemu,wyrównaniu obciążeń i zlikwidowaniu przywilejów składki mogły by być mniejsze. Nikomu z was nie musi się to podobać. Ale po emocjonalnych tekstach wielu. Widzę, że znaczna część nawet tego nie rozumie a się ostro nakręca.

Miałem już nie odnosić się do tych wypocin ale sam użyłeś wyrażenia klucza - "składki mogłyby być mniejsze" Sęk w tym ze twój guru petru jakoś o tym nie wspomina Jasno za to podałem ci konkretne przykłady świadczące o tym że nawet po wyeliminowaniu "przywilejów" i uszczelnieniu systemu gdyby Ryszard P. miał na to wpływ to obciążenia fiskalne nadal by rosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj