Polecane posty

janczar810    302

ZL tj SLD itp. nie weszło z prostego powodu. Komuchów jest coraz mniej i głosów brakuje a jak miało być dawni komuniści nie mieli pewłnić Żadnych stanowisk w urzędach a  jak było przez tyle lat.Ogólnie jest to partia 70-latków dla jak w/w

PiS i PO to rasowi politycy i zawsze jak ktokolwiek zada im jakiekolwiek pytanie ma odpowiedz obszerną na kilka zdań wdechów i jazda ze ściemą tak jak mój dawny kolega który zawsze jak pisaliśmy kartkówki i sprawdziany rozpisywał sie na kilka stron wszyscy z początku oczy wow ale obryty itd. a tu fialnie LUFA!! i najważniejsze jest to ze teraz ludzie zobaczyli kompletny cynizm i obłude bijącą z PO zwłaszcza po wyborach prezydenckich wyskoczy taki nIESIOŁOWSKI ze stwierdzenie " ze na Dude mógł oddać tylko głupek i analfabeta"  a teraz z ust pani marszałek wniosek: "powodem słabego wyniku PO jest...... WYSOKA FREKWENCJA  " a straszenie kaczyńskim juz nie pomogło w wyniku.

A podobają mi sie KUKIZ15 i KORWIN mówią to co myśla i to jest wazne. maja swoje zdanie. A że nieraz powiedzą zanim pomyśla to również plus bo wiadomo czego się po nich spodziewać a nie dukanie stałych formułem POKÓJ NA ŚWIECIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Poparcie Korwina spadło do 4,6, za to ZL ma 7,5. Już nie będzie sensacji, szkoda.

Aż strach pomyśleć co PIS zrobi z większością. Ale przynajmniej zobaczymy ile z tego krzyczenia spełnią.

Już zastrzegam że jak wymyśli wojnę to niech te babcie z parasolkami idą na ruskie kałasznikowy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Co do PSL było pewne że wejdą jak sami na siebie zagłosują to próg zawsze przekroczą chyba że byłaby wysoka frekwencja to może wtedy :)

 

Najbardziej smuci to że partie które od 26 lat grabią ten kraj ciągle utrzymują się przy korycie i razem dostają ponad 80% głosów i jak w tym kraju ma się coś zmienić na lepsze ?... ale większość w sejmie  i prezydent. Dobrze się stało  teraz nie będzie żadnej wymówki że ktoś coś lub  nie wiadomo co pokrzyżowało plany.  Mogą "naprawiać" tylko tym razem jak odwalą znów taki cyrk to o polityce mogą zapomnieć...

 

Jedno jest pewne , będzie wesoło przez najbliższy czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Z dwojga złego wole ten PiS jak PO. Platforma tymi wszystkimi aferami i chęcią wprowadzania kolejnych podatków (kastralny) sama doprowadziła do tego jak jest teraz. PiS liczyłem po cichu że nie będzie miał większości oraz będzie musiał wejść z kimś w koalicje i musi być de facto od niego uzależniony, a teraz jak sami będą pełnić władzę to nie wiadomo co się po tym spodziewać :unsure:

Szkoda Korwina, bo tak nie wiele brakło ale trzeba poczekać do końca. Żałuje że Petru wszedł czyt. Balcerowicz 2, ten to by w większości z Nas rolnictwo wybił z głowy likwidując KRUS wprowadzając ZUS.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przecież PO to była partia znająca jedno słowo SPRZEDAĆ jak by mogli to by całą polske z ludźmi na raz opchneli. zawsze było nam się nieopłaca sprzedamy zagranicznemu no i tu nasuwa się stwierdzenie że skoro zagranicznemu się opłaca a nam nie to coś jest niehalo

 

Rozumie, że mówisz o własności państwowej? Nie wiem czy wiesz ale Polska ma największy w krajach OECD (co oznacza skrót można znaleźć w google) udział własności państwowej w gospodarce, no chyba że pretendujemy do krajów III świata to przepraszam. Zresztą największe często szemrane prywatyzację miały miejsce za rządów innych ekip np. Buzka więc nie wiem czemu największą wyprzedaż majątku państwowego przypisujesz akurat PO,  w radiu Maryja mówili?

Dlaczego nam się nie opłaca, a zagranicznemu tak? hmm dobre pytanie, weźmy np. kopalnie jak to jest, że w państwowych rękach wykazują straty, mają niską wydajność, a w prywatnych rękach jakoś zarabiają na siebie i nie trzeba dopłacać z budżetu? Z drugiej strony mamy przykład państwowych producentów nawozów, których skonsolidowano w jednego państwowego molocha, dzięki czemu mamy wysokie ceny nawozów w Polsce bo nie ma konkurenci ale przecież my rolnicy lubimy dużo płacić za nawozy więc nie ma o czym gadać.

A to, że prywatni właściciele przy pierwszej lepszej okazji sprzedają swoje firmy za parę euro aby móc się wylegiwać do końca życia to już nie wina konkretnego rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

konstytucję trzeba zmienić raz .dwa zabrać immunitety i wprowadzić odpowiedzialność za działania na szkodę państwa i obywateli. dużo mądrych rzeczy koledzy napisaliście jeśli te świnie przy korycie choć trochę by zrealizowali z tego o czym mówicie to było by o niebo lepiej w naszym kraju.ale cóż w tym kraju rządzą sprzedawczyki pod dyktando korporacji i lobbystów którzy dbają o interesy bogaczy .jednego ostatnio ubyło ale synuś przejmie interes.taki Orban psioczą na niego w Brukseli ale potrafił zrobić to z ziemią Węgier z naszym się nie udało od upadków PGRów .a taki pan Petru głosił żeby KRUS zlikwidować .przecież w innych krajach UE też dotowane są składki. szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rozumie, że mówisz o własności państwowej? Nie wiem czy wiesz ale Polska ma największy w krajach OECD (co oznacza skrót można znaleźć w google) udział własności państwowej w gospodarce, no chyba że pretendujemy do krajów III świata to przepraszam. Zresztą największe często szemrane prywatyzację miały miejsce za rządów innych ekip np. Buzka więc nie wiem czemu największą wyprzedaż majątku państwowego przypisujesz akurat PO,  w radiu Maryja mówili?

Dlaczego nam się nie opłaca, a zagranicznemu tak? hmm dobre pytanie, weźmy np. kopalnie jak to jest, że w państwowych rękach wykazują straty, mają niską wydajność, a w prywatnych rękach jakoś zarabiają na siebie i nie trzeba dopłacać z budżetu? Z drugiej strony mamy przykład państwowych producentów nawozów, których skonsolidowano w jednego państwowego molocha, dzięki czemu mamy wysokie ceny nawozów w Polsce bo nie ma konkurenci ale przecież my rolnicy lubimy dużo płacić za nawozy więc nie ma o czym gadać.

A to, że prywatni właściciele przy pierwszej lepszej okazji sprzedają swoje firmy za parę euro aby móc się wylegiwać do końca życia to już nie wina konkretnego rządu.

 

Dokładnie kolego sama prawda. Pracuje w dużej firmie zaopatrującej rolnictwo i to się dzieje w polskich fabrykach nawozów to przechodzi ludzie pojęcie. Sam szef powiedział że system prowadzenia fabryk nawozów na Białorusi jest lepszy niż w Polsce. To co państwowe to fatalnie zarządzane, taka prawda.

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

Już zastrzegam że jak wymyśli wojnę to niech te babcie z parasolkami idą na ruskie kałasznikowy.

bez urazy, ale jak można takie głupoty wygadywać i w nie jeszcze wierzyć

tv to jednak wielka pralnia mózgów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a czy przez ostatnie 8 lat nie było czasem rządzone z klucza partyjnego "polityki miłości"

jak na poczcie, taką reorganizację zrobili, że zamiast mieć paczkę na 2 dzień to mam za 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ale za to bedziesz mial pania premier z okolicy, a jak ci jeszcze kopalnie otworza to juz pelnia szczescia pod rzadami pis-u.

jedno jest pocieszajace w tej wygranej pis-u-to jest poczatek jego konca, dzisiaj ogladalem wypowiedzi glownych politykow-oni nie byli przygotowani na takie zwyciestwo, liczyli na rzady koalicji z jakims planktonem a potem zwalenie winy za to ze nic sie nie udalo- na koalicjanta, media, niemcow,a tu zonk nie bedzie zadnego alibi ze znowu[kaczynskiemu juz 5 raz] nie wyszlo, koalicjanta nie bedzie, media beda ich, niemcow zaleja imigranci, a tu znowu wielkie gow.o- zreszta jak zawsze ci ludzie robili.

tylko polski szkoda...,

wy jestescie mlodzi, wiec te 20 lat, jak sie kaczynskiemu marzy strzeli jak z bicz, ja nie wiem czy dozyje  ;)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www Platformy . Ale pamiętamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r KLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ... o to oblicze P-arti O-szustów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Najbardziej rozłożyli mnie na łopatki wyborcy anty(po)wscy, którzy z głupim uśmiechem na twarzy głosowali na (S)pwetru, kompletny debilizm, innego słowa nie mogę znaleźć,

Petru da wam jeszcze popalić, zniknie raj  podatkowy w krusie, i będziecie płacić Zus, oddawać połowę jak nie więcej do tego bankruta czym jest Zus

Pis was dopiero wyru*ha na samym początku odbierając dopłaty krajowe, już mało obszarnicy mogą rejestrować się w urzędzie po zapomogi !!!


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Szkoda, że PSL się dostał. Ale fajnie, że się Korwin nie dostał. Jako liberał nie powinien brać pieniędzy z budżetu na finansowanie partii.  Jednak wątpię w to bo on ciągnie do koryta jak każdy.

Co do Petru on ma zdrowe podejście do życia. Chce wydawać to co ma i nie obiecuje wiele. PiS np chce wydawać to czego jeszcze nie ma. To tak jak w domu ci co wydają tyle co mają. A do tych co wydają więcej niż mają przychodzi komornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www Platformy . Ale pamiętamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r KLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ... o to oblicze P-arti O-szustów

 

Ale udało im się najważniejsze. Nie dopuszczali Pisu do władzy, a to widać nawet na tym forum najważniejsze dokonanie Po-Psl.W nagrode mogli kraść do woli, śmiać się do  z tego przy ośmiorniczkach i żartować jak to człowiek musi nisko upaść żeby pracować za 6 tys i tym podobne teksty jak niektóre jak z rynsztoka. Ale widać że niektórym to nie przeszkadza, i jak ktoś napluje im w twarz to mówią że deszcz pada. A za wszystko co nie udało się byłym już rządzącym winne jest pis i teraz będzie jeszcze gorzej. Piszecie o państwowych firmach. A co takiego platwusy zrobiły przez 8 lat żeby cokolwiek z tym zmienić? Wsadzali wszędzie swoich ludzi w większości z zerowymi kompetencjami i to niby recepta na poprawe sytuacji w państwowych spółkach? A nepotyzm Psl w agencjach to już sięgnął sufitu. Żeby zostać kierownikiem nawet powiatowego oddziału Arimr oprócz kwalifikacji trzeba było mieć książeczke partyjną Psl. Ale jak się już mialo książeczke to wtedy kwalifikacje już nie były potrzebne.

Tak głosowałem na Pis może jestem ze średniowiecza i zaściankowy. Choć bardziej głosowałem przeciwko PO-PSL

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

ja tam nie wiem czy głosowanie na tego który chce liczyć ile wydać jest głupotą - pamiętaj że partie nie swoje pieniądze chcą rozdawać tylko nasze. A jeśli im braknie to wezmą się za rolników -  i zrobią klasyczny manewr janosika - zabiorą tym co pracują, dadzą tym co zajmują się produkcją dzieci po pijakiu - biorąc dla swoich kolesi tylko parę procent. I nie wierzę w żadnego polityka który mówi że chce dać - parafrazując korwina - politycy nie dają oni zabierają. bo więcej zabierają jak potem oddają ..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www Platformy . Ale pamiętamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r KLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ... o to oblicze P-arti O-szustów

 

Jakby nie patrzeć to sporo z tych obietnic akurat spełnił. Pokaż mi kraj w europie który przez te 8 lat miał większy wzrost gospodarczy, za jakiego rządu wybudowano tyle autostrad, obwodnic? Nie wiem jak u ciebie ale ja jadąc przez Polską widzę, że się diametralnie zmieniła, widzę dużo nowych zakładów pracy, nowe drogi. Przypomnę,że przez 7,5 roku Polacy to doceniali darząc Po wysokim poparciem, przypomnij jak skończył Pis 8 lat temu po 2 latach rządów. Te wybory pokazują jak łatwo można manipulować naszym społeczeństwem.

 

Czekamy, aż PIS postawi zarzut o sfałszowanie wyborów tak jak to miało miejsce we wszystkich wcześniejszych wyborach organizowanych przez PO. Pewnie tylko czekają na oficjalne wyniki i idą do sądu...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Jeśli PIS nie będzie miał większości zawrze koalicje z PSL są za bardzo ukorzenieni w resorcie rolnictwa i innym im podległym czyli anr itp za wszelką cenę spróbują się dogadać gra idzie o dużą kase i stanowiska ich i ich rodzin

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Szkoda, że PSL się dostał. Ale fajnie, że się Korwin nie dostał. Jako liberał nie powinien brać pieniędzy z budżetu na finansowanie partii.  Jednak wątpię w to bo on ciągnie do koryta jak każdy.

Co do Petru on ma zdrowe podejście do życia. Chce wydawać to co ma i nie obiecuje wiele. PiS np chce wydawać to czego jeszcze nie ma. To tak jak w domu ci co wydają tyle co mają. A do tych co wydają więcej niż mają przychodzi komornik.

 

Nie obiecuje wiele bo potem jest dobra wymówka nie obiecałem to nie zrobiłem. Sama chęć likwidacji przez niego KRUS otwiera scyzoryk w kieszeni. Pochodzę z Podkarpacia gdzie średnie gospodarstwo ma 5ha i są ludzie którzy z 5-10ha żyją i jak teraz Petru zlikwiduje KRUS a wprowadzi ZUS to z czego taki kto ma 10ha zapłaci 1000 miesięcznie? A utrzymanie rodziny? Pan Petru jak widzi gospodarstwo to min 100ha pełno nowego sprzętu to czemu taki ma nie płacić ZUS, dobrze dobrze ale co z tymi mniejszymi to są rolnicy przeważnie 50+ i gdzie taki pójdzie do roboty??? po zapomogę oczywiście, a kto mu ją zapłaci??? podatnik i na jedno wyjdzie jakby płacił normalnie, tylko mniej biurokracji.

Cieszę się, że PO przegrało bo gdyby wygrali to do koalicji wzięli by Petru i to byłby dla większości z Nas koniec rolnictwa.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Bo u nas KRUS jest w dużej mierze używany jako taka przechowalnia socjalna. Przecież z tych 5 ha żyta czy owsa nie da się cały rok przeżyć nawet jak jest jedna czy dwie krówki. Właściciele tych 5 ha pracują na czarno lub legalnie, mają jakaś rentę czy emeryturę babci lub dziadka. Ale czy są to gospodarstwa rolne w pełnym tego słowa znaczeniu? Czy potrafią dać zysk i otrzymać właściciela jak inne różnego rodzaju działalności prywatne? Raczej nie. Nie wspominam już o kombinujących kupujących hektar czy dwa ziemi i prowadzących działalność gdzieś w mieście. Poza tym myślę, że zasady Petru są uczciwe. ZUS musieli by płacić ci co dopiero obejmą takie gospodarstwa. I każdy sam by sobie odpowiedział czy wyżyje z tych 5 ha i zapłaci ZUS. Czy chce te hektary tylko jako przykrywkę do różnego rodzaju innej pracy z niskim ubezpieczeniem w KRUS. Było by sprawiedliwie. Niestety nie popularnie. Bo u nas zbyt wielu liczy nadal, że ktoś im coś da. I głosy zbierają populiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dramat tych wyborów polega na tym ze partia tego Petru dostała się do Sejmu Przecież to straszne że ponad milion ludzi dało się omotać jego manipulacjom Ten człowiek powinien siedzieć w więzieniu a nie startować w wyborach Krew człowieka zalewa jak czyta dziś biografię amerykańskiego finansisty Billa Browdera który świeżo po stażu wylądował w Polsce i tu zbił majątek kupując akcje polskich spółek za 1/10 ich wartości A kto stał za tą sprzedażą polskich spółek po tak atrakcyjnych cenach? Właśnie m.in. Petru za plecami Balcerowicza Człowiek który urabiał w tej kampanii Polaków wmawiając im powiew świeżości i brak spadów partyjnych podczas gdy sam był spadem partyjnym bo startował już do Sejmu - był jedynką na liście UW i jak można się dowiedzieć z notatek na wikiLeaks był też doradcą Tuska To właśnie ten sam Petru zmontował największą aferę III RP współtworząc reformę emerytalną która nabiła kabzę OFE Czy ludzie są na tyle ślepi ze tego nie widzą? Gdyby on dorwał się do władzy to jedyne czym by się zajął to tworzenie ustaw pod dyktando banksterów i podwyższanie podatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj