Polecane posty

Krassus    97

@Marluk

Właśnie doczytałem, że w Singapurze nie ma w 100% prywatnej służby zdrowia. Składki na ubezpieczeni są przymusowe i wynoszą pd 6 do 9% wynagrodzenia, do tego państwo dopłaca jeżeli ktoś wykorzystał wszystkie pieniądze a do tego potrafią być dotowane zabiegi szpitalne przez państwo. Rząd ustalił maksymalne ceny zabiegów szpitalnych czy ile usług może przypadać na jakie ubezpieczenie(biedny z podstawowym ubezpieczeniem ma być tak samo obsłużony jak bogaty z najdroższymi).  Więc gdzie ten wolny rynek?

 

I kolejne ciekawostki, przeciętny mieszkaniec Singapuru wydaje na służbę zdrowia prawie tyle samo lewacki Fin. Zobacz ile wydaje Kowalski. I jest to z uwzględnieniem siły nabywczej. A te wolnorynkowe USA też jakoś taniością usług nie bryluje. Coś ten wolny rynek szwankuje...

 

http://www.google.pl/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sh_xpd_pcap_pp_kd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:POL:AUS:SGP:SWE:FIN:USA:DEU&ifdim=region&hl=pl&dl=pl&ind=false

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

No przecież w debacie mówił, że najlepiej działa weterynaria. Jak powszechnie wiadomo w opiece weterynaryjnej nie ma ani dobrowolnych ani obowiązkowych składek zdrowotnych opłacanych przez właścicieli zwierząt. Ja oczywiście rozumiem, że ten pan raz mówi tak raz tak. Już dawno to zauważyłem. Kiedyś pytany o dopłaty dla rolników powiedział, że jak komuś się nie opłaca to niech się zajmie czym innym. Przed wyborami tego nie powie, ale tamta wypowiedź była w jego stylu. Teraz JKM do końca nie mówi co myśli bo idą wybory.

Mówienie, że najlepiej działa weterynaria i popieranie likwidacji NFZ nie oznacza automatycznie zakazu istnienia prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Nic się tutaj nie wyklucza. A mówienie, że JKM raz mówi tak, a innym razem co innego również jest niedorzeczne. Wręcz przeciwnie. Od lat powtarza te same tezy podając te same przykłady. I od lat mówi, że jest przeciwny wszelkim dotacjom, a tym samym również dopłatom bezpośrednim.

 

@AS2

czy Ty nie jesteś politycznym stróżem PIS? ciągle tylko wypowiadasz się w temacie wybory i ciągle podajesz z skądś jakieś linki...

Obeznany że szok...

Po prostu od dawna interesuję się szeroko pojętą wiedzą o Polsce i świecie współczesnym. A jak już Cię interesują moje poglądy polityczne to najpełniej moje preferencje wyborcze opisuje ten tekst (niestety nie jest on mojego autorstwa):

 

" Co ma w dniu wyborów zrobić konserwatysta wolnorynkowiec?

Przede wszystkim powinien iść na wybory. Nie pójście na wybory przy tak niepewnych wynikach naprawdę nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

Niestety nie ma komitetu, na który można by było oddać głos z czystym sumieniem. Po przeprowadzeniu niezbędnej selekcji pozostają na placu boju trzy formacje: PiS, KORWiN i Kukiz'15. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Dlatego szalenie ważne jest wyszukiwanie sensownych kandydatów na różnych listach. Broń Boże nie można głosować bezrefleksyjnie wyłącznie na komitet. Zbyt duże ryzyko trafienia na szurów (szczególne ich natężenie w ruchu Kukiza), karyny i kuców (tu prym wiedzie partia Korwina) oraz bezideowych aparatyczyków lub co gorsza etatystów uznających, że państwo jest panaceum na wszystko (takowe zagrożenie widać przede wszystkim na listach PiS).

 

Najbliższą ideową partią wydaje się być KORWiN. Jaki jest Pan Janusz wszyscy wiemy, ale cieszę się z ich coraz lepszych sondaży i życzę im wejścia do Sejmu. Są oni potrzebni aby punktować absurdy systemu, mam też nadzieje że wprowadzą przynajmniej kilku posłów, których pojęcie o funkcjonowaniu państwa czy gospodarce będzie większe niż powtarzanie sloganów Krula w mniej efektownej formie (bo korwinizmy najlepiej brzmią w oryginale).

 

Wybory wygrać musi jednak PiS i to on musi co najmniej współtworzyć rząd, żeby był choć cień nadziei na zmianę. Najgorsze co się może stać to koalicja strachu przed PiSem - całkowicie jałowa, ale za to dość postępowa - skoro weszłyby do niej Lewica i Petru. Ktoś powie, że po takiej koalicji następne wybory prawica wygrałaby w cuglach. Może i racja, ale ja kolejnych lat męczyć się z Kopacz, Palikotem czy Piechocińskim już za bardzo nie chce.

 

W PiSie tym bardziej istotne jest jednak szukanie odpowiednich kandydatów. Im więcej bowiem ludzi o konserwatywnym światopoglądzie oraz wolnorynkowym podejściu do gospodarki w tej partii to mniejsza obawa o tym, że będą uchwalane w Sejmie jakieś ''narodowe programu zatrudnienia'' i inne wymysły rodzące się w głowach różnych pisowskich etatystów spod znaku Żyżyńskiego czy Hrynkiewicz. Warto, więc wspierać kandydatów od Gowina i Jurka. Tych drugich przede wszystkim dlatego by PiS nie skrewił, gdy trzeba będzie bronić życia albo wyrzucać na śmietnik ustawę o in-vitro.

 

Podsumowując - opcja najlepsza to jak najbardziej zdroworozsądkowy klub PiS a dodatkowo oprócz niego także bardziej wolnorynkowy klub w Sejmie. Największą gwarancje na takowy tworzy oczywiście KORWiN. Dlatego też człowiek o poglądach konserwatywnych i wolnorynkowych powinien wybrać przede wszystkim między głosem na KORWiNa bądź na dobrego kandydata z list Prawa i Sprawiedliwości (jak jak wspomniałem wcześniej przy Korwinowcach tez pewna selekcja się przyda).

 

Pewien problem mam z Kukiz'15. Znajduje się na niej wielu sensownych kandydatów. Niestety na listach jest totalna zbieranina osób, których łączy niewiele: narodowcy, wolnorynkowcy, etatyści, ludzie twierdzący że wprowadzenie JOW wystarczy do zbawienia świata i Liroy w Kielcach. Co łączy zresztą Liroy'a z takim Kornelem Morawieckim? Poza startem ze wspólnej listy chyba nic więcej. A nad wszystkim jest lider, których wydaje się na tym zupełnie nie panować. Klub Kukiza nie ma chyba prawa utrzymać się w Sejmie specjalnie długo. Choć, te kilka osób wspomóc warto zwłaszcza gdy są na biorących miejscach.

 

Do Senatu kalkulacja jest prosta. Poza nielicznymi wyjątkami jedynie kandydaci PiS mają szanse na pokonanie tych z PO. I na nich trzeba głosować."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Czytam i własnym oczom nie wierzę. Jestem ze wsi Polskiej wsi i co ... Mamy partię chłopską ale na dobrą sprawę anty-chłopską . Na kogo mamy głosować ?! ,przedmówca ma rację aby przed postawieniem krzyżyka zastanowić się co chcemy a co możemy mieć. 

 

Z zasady potrzebne są zmiany PO zrobiła wiele nawet dużo ale patrząc na czasookres wydarzeń każdy rządzący wydałby te unijne pieniądze. Jednak pozostaje refleksja a może rządzą za długo i zbyt dobrze , nie ważne co mówili i o kim ważne kto ich nagrał i on jest wszytkiemu winien. 

 

Niech każdy zadecyduje sam mamy demokrację , ja poprzednio głosowałem obiema rękami za PO tym razem po 4 latach zagłosuję wszystkimi członkami za PiS gdyż towarzystwo z PSL i PO zapomniało tuż po wyborach o swoich wyborach w ferworze walki o stołki i władzę spaprali 4 lata z naszej Historii.......

 

Rolnik.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Moja gmina to ostoja PO. Dwa lata temu sprzedano szpital prywatnemu właścicielowi. W momencie sprzedaży starosta i radni przekonywali o wyższości prywatnej służby zdrowia, o nowych możliwościach rozwoju - ogólnie nasz szpital czekała świetlana przyszłość. Skończyło się tak  http://elka.pl/content/view/76718/77/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

I po to mamy 25 Października aby wprowadzić zmiany , dość poważne zmiany których sukces będzie zależ od nas samych.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Dalej są zwolennicy Petru ?

 

https://www.facebook.com/PetruRyszard/photos/a.869716719735352.1073741830.592575504116143/1054148297958859/?type=3&theater

 

Co by się stało z rodzinnymi małym gospodarstwami nie trzeba mówić !

 

Widać jak miasto znienawidziło rolników za dopłaty. Ciekawe czy ktokolwiek pamięta ile % swojej wypłaty przeznaczał na podstawowe produkty żywnościowe np. w 2000 roku a ile dzisiaj.

Powinni organizować w podstawówkach przymusowe wyjazdy na wykopki ziemniaki zbierać to każdy by się nauczył na całe życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

pisalem o tym wczesniej moze 10 postow, nie mam ochoty drugi raz. Przeczytaj jeszcze raz moj cytat i odnies go np. do opodatkowania supermarketow, bankow, wprowadzenia 500zl na dziecko itd. Nie mam wiecej do dodania.

Sęk w tym, że ty nic konkretnego tutaj nie piszesz. Powoływałeś się na Singapur i wszło, że składki sa tam obowiązkowe. Bez przerwy coś wymyślasz a my ci na to konkretnymi argumentami odpowiadamy. Obalając twoje dziwne pomysły. Faktycznie może nic więcej nie dodawaj bo i tak nic z tego mądrego nie wychodzi.

Co do Petru nie widzę nic złego w tym, żeby rolnicy przejmujący gospodarstwa płacili ZUS. Nie od jutra ci którzy już prowadzą gospodarstwa, tylko ci zaczynający. Bo nie oszukujmy się ludzie na 2 czy 3 hektarach to nie żadni rolnicy. To jest bezrobocie ukryte. Lub całkiem bogaci ludzie kupujący ziemię specjalnie by płacić KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Miasto a wieś to dwa światy są to różne środowiska inna mentalność itd....

Dopłaty sa po to aby 100 pracujących ludzi utrzymywało 1 farmera który wyprodukuje dla 200 innych tanią żywność .

 

Tak na poważnie to dopłaty maleją mamy pomyłkę przy obliczaniu wyskoobiałkowych , ONw w dół duży ma mniej a mały jest niewydajny suma sumarum wszystko zmierza do tego aby powoli przyzwyczajać producentów że dopłat nie będzie a konsumentów że tanio już nie będzie ...

A co powiedzę spakulanci/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@Marluk

Właśnie doczytałem, że w Singapurze nie ma w 100% prywatnej służby zdrowia. Składki na ubezpieczeni są przymusowe i wynoszą pd 6 do 9% wynagrodzenia, do tego państwo dopłaca jeżeli ktoś wykorzystał wszystkie pieniądze a do tego potrafią być dotowane zabiegi szpitalne przez państwo. Rząd ustalił maksymalne ceny zabiegów szpitalnych czy ile usług może przypadać na jakie ubezpieczenie(biedny z podstawowym ubezpieczeniem ma być tak samo obsłużony jak bogaty z najdroższymi).  Więc gdzie ten wolny rynek?

 

I kolejne ciekawostki, przeciętny mieszkaniec Singapuru wydaje na służbę zdrowia prawie tyle samo lewacki Fin. Zobacz ile wydaje Kowalski. I jest to z uwzględnieniem siły nabywczej. A te wolnorynkowe USA też jakoś taniością usług nie bryluje. Coś ten wolny rynek szwankuje...

 

http://www.google.pl/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sh_xpd_pcap_pp_kd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:POL:AUS:SGP:SWE:FIN:USA:DEU&ifdim=region&hl=pl&dl=pl&ind=false

 

a gdzie ja pisalem o wolnorynkowych Stanach? Albo gdzie pisalem ze w Singapurze jest w pelni prywatna opieka zdrowotna? W pelni prywatnej nie ma nigdzie, takie czasy :)

 

Sęk w tym, że ty nic konkretnego tutaj nie piszesz. Powoływałeś się na Singapur i wszło, że składki sa tam obowiązkowe. Bez przerwy coś wymyślasz a my ci na to konkretnymi argumentami odpowiadamy. Obalając twoje dziwne pomysły. Faktycznie może nic więcej nie dodawaj bo i tak nic z tego mądrego nie wychodzi.

Co do Petru nie widzę nic złego w tym, żeby rolnicy przejmujący gospodarstwa płacili ZUS. Nie od jutra ci którzy już prowadzą gospodarstwa, tylko ci zaczynający. Bo nie oszukujmy się ludzie na 2 czy 3 hektarach to nie żadni rolnicy. To jest bezrobocie ukryte. Lub całkiem bogaci ludzie kupujący ziemię specjalnie by płacić KRUS.

 

Bo ty odwracasz kota ogonem, piszesz bzdury a zeby sie przed tym bronic to zarzucasz to innym. Dlatego nie mam ochoty z toba dyskutowac merytorycznie bo sie nie da. Z reszta. Kto jest lepszy od Korwina? masz kogos takiego? co da wiecej wolnego rynku, zmniejszy podatki i odbiurokratyzuje nasz kraj? Masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak możesz dyskutować skoro argumentów nie masz. Bajałes coś o Singapurze i wyszło, że zmyślasz, albo nie wiesz jak działa tam służba zdrowia i system ubezpieczeń. Proste jak drut nie trzeba kota ogonem odwracać. Wywód, że po likwidacji NFZ w Polsce zmieni się liczba chorych jest równie śmieszny. Przykłady można mnożyć. Większość kandydatów to obiecuje co twój Korwin. I większość ma takie same szanse na realizację czyli znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ale co wam po obietnicach?

Przypomnieć wam co obiecywał Tusk, Kaczyński, Miller, Wałęsa i wielu wielu innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jak możesz dyskutować skoro argumentów nie masz. Bajałes coś o Singapurze i wyszło, że zmyślasz, albo nie wiesz jak działa tam służba zdrowia i system ubezpieczeń. Proste jak drut nie trzeba kota ogonem odwracać. Wywód, że po likwidacji NFZ w Polsce zmieni się liczba chorych jest równie śmieszny. Przykłady można mnożyć. Większość kandydatów to obiecuje co twój Korwin. I większość ma takie same szanse na realizację czyli znikome.

 

zadalem ci pytanie - nie odpowiedziales mi. Nie opowiadaj bzdur. Zarzucasz ze zmyslam itd. Masz poczytaj sobie i pozniej pisz o Sinagapurze. http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/singapur-ma-najlepsze-i-najtansze-leczenie/

Nigdzie nie napisalem ze jest to system w pelni prywatny to po co mi to zarzucasz?

 

P.S. Zapytalem cie o lepszego kandydata - przemilczales bo sie przestraszyles albo boisz przyznac :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Marluk i Hubertuss może już pora zakończyć Waszą do niczego nie prowadzącą kłótnię?

Obietnice wyborcze nie są po to, by je spełniać, lecz po to, by na jakąś partię zagłosować. Wiedzą to wyborcy, wiedzą to politycy, choć wszyscy udają, że tak nie jest. No chyba, że ktoś zna jakąś polską partię, która je spełniła?

Pooglądałem trochę ostatniej debaty (Polsat news) i najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Mucha (PO). Szkoda tylko, że mając 8 lat nic ze swoich pomysłów nie wprowadzili w życie...

Małe partie mają świetne (lub mniej świetne, a czasem absurdalne) pomysły, by rodakom żyło się lepiej, ignorując całkowicie fakt niemożności ich spełnienia. Ale to przecież nieistotne...

Po raz pierwszy NIE idę głosować! 

Bo nie wierzę, że ktokolwiek będzie chciał zrobić coś dobrego (poza sobą i kolesiami). 

Do tego doprowadzili mnie politycy różnej maści, którzy mieli wpływ wpływ na rozwój Kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ja powiem tylko tyle: dajmy szanse komus kto jeszcze nie rzadzil, kto rezygnuje z wysokiej pensji w europarlamencie, kto od 25 lat mowi to samo, kto nie obiecuje ze bedzie cos dawal, kto mowi nie dla nielegalnych imigrantow. Polecam partie KORWIN. Do zobaczenia po wyborach. Teraz czas na cisze :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

@Marluk
A co jest nie tak, że służba zdrowia w Singapurze nie jest w 100% wolno rynkowa tylko państwo tak mocno je pilnuje?

I dlaczego nic nie piszesz na temat taniości służby zdrowia w USA która jest o wiele bradziej wolnorynkowa niż ta w Singapurze?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dlaczego mam mu dać szansę? Bo jeszcze nie ukradł? Bo jeszcze nie poustawiał rodziny i popleczników na stołkach?

Biorąc pod uwagę ilość lat w polityce i ilość kasy wydanej by osiągnąć to, gdzie jest dzisiaj - to nie porywa, nie przekonuje. Cieniasy osiągnęły więcej...

Został europosłem by rozwalić Unię od wewnątrz i co? Nie dał rady (co dla wszystkich było jasne - poza nim...), zyskał na słabości innych, lecz sam nie stworzył nic. 

Populista, cynik, wyrachowany, przekonany o swojej przewadze nad resztą. Fakt, ale to nie powód by na niego głosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

dlatego bo inni rzadzili i nas zadluzyli... Czy on zrobilby to samo? tego nie wiemy, ale nie skreslajmy  za wczasu. NIe poustawial rodziny? Ten czlowiek ma ok 10 mln zl majatku, ma wysoka place. Jesli zrezygnuje ze europarlamentu nie bedzie mu przyslugiwac nie tylko dieta europosla ale tez emerytura bardzo wysoka. Dlaczego nic nie osiagnal? Bo nie mowi tego co ludzie chca uslyszec. Woli z madrym przegrac niz z glupim wygrac.

 

Nie chcesz - glosuj na kogos innego ale tak jak od 25 lat sie dzieje. Nic sie nie zmieni u nas. Raz PiS raz PO. Masz swoj jeden glos. Wybierz dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

to teraz tylko patrzeć jak nas ruscy zmiażdża... wojny smoleńskiej akt drugi się zaczyna.... a koniczynki poza korytkiem wreszcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś pewien, że za korytkiem, bo nie śledziłem. Wiem, że próg wyborczy to chyba 5% a oni zdobyli ok5,3%, więc chyba nie odpadli. Ktoś wyjaśni, bo może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Witamy w filmie "Kaczogród 2 czyli kampania anty rosyjska" ;-) 

A tak na serio szkoda gadać... już się boję co będzie....

Zamiast żyć w zgodzie z mocarstwem za granicą rząd będzie na nich pluł a lizał d*pę USA za co? za nic nawet wiz nie zniosą a jak będzie przypał z ruskimi wyślą do nas 50 zielonych beretów Łooo supcio :P Byle tylko Polska nie stała się poligonem przez zawistnego karła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Niestety PSL wskoczył do koryta, w świętokrzyskim dostali aż 12%, nie rozumiem ludzi którzy jeszcze na tą sprzedajną   #,@!$#!^#  głosują.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Też żałuję, że PSL wszedł. Mam nadzieję, że gdy policzą głosy jednak nie wejdzie. Mało brakuje. No i ciekawe czy Korwin jako wzięty liberał zrezygnuje z pieniędzy na działalność partii po przekroczeniu 3 %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no dobra źle spojrzałem z tym psl... sawicki dalej uśmiecha się szyderczo więc pewnie czuje miejsce przy korytku :D  a kto na nich głosował? rozejrzyjcie się dookoła, wszelkie instytucje i urzędy żerujące na rolnictwie mają psl-owców w swych szeregach i boją sie o posadki więc wystarczy że ta urzędnicza banda zagłosuje na swoich mocodawców i są na wiejskiej koniczynki ;)

narazie sondaze mają z dużych miast więc tam ma poparcie ma piss i po a na wioskach już inaczej troszkę to się rozloży, ja liczę na to że kukiz z korwinem jeszcze trochę podskoczą, niestety partii prorolniczej nie ma żadnej i chyba prędko nie zmieni się to :( :(

Edytowano przez grzesiek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj